Seremet: Nie podam się do dymisji, mówiłem prawdę, chociaż bolesną

- Dokumentacja wskazuje, że to rodziny popełniły błąd przy ekshumacji - powiedział w Radiu RMF FM Andrzej Seremet, prokurator generalny. Odrzucił też w rozmowie wezwanie Marty Kaczyńskiej do dymisji.
W wywiadzie dla Radia RMF FM prokurator generalny Andrzej Seremet opisuje, dlaczego jest pewien, że to rodziny pomyliły się w czasie identyfikacji ciał w Moskwie. - Dokumentacja przesłana przez stronę rosyjską, a także zeznania osób przesłuchanych, w tym członków rodzin ofiar katastrofy jednoznacznie wskazują, że taka była przyczyna zamiany ciał - powiedział. Przyznaje jednak, że błąd "był do pewnego stopnia usprawiedliwiony, ponieważ obie te panie były do siebie podobne".

Seremet nie chciał komentować zarzutów rodzin ofiar pod jego adresem. - Rozumiem ich ból, cierpienie, ale też nie mogę czuć się zwolnionym z obowiązku przedstawiania prawdziwych informacji i faktów - stwierdził. Dodał, że powtórnie w Polsce nie zbadano ciał, gdyż "nie było żadnej dokumentacji, która, poddana stosownej analizie, mogłaby wskazywać na nierzetelność badań sekcyjnych".

Skomentował natomiast piątkowe słowa Marty Kaczyńskiej, która wezwała go do dymisji. - Nie widzę powodów do podawania się do dymisji, jeśli podaje się informacje wyłącznie prawdziwe, nawet jeśli one są bolesne dla wielu osób - powiedział Seremet.

Czytaj więcej na stronie Radia RMF FM >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (7)
Seremet: Nie podam się do dymisji, mówiłem prawdę, chociaż bolesną
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 12 razy 12

  Co to za kraj w którym Prokurator Generalny tłumaczy się jak uczniak po dąsach źle wychowanej, przygłupiej córki trzecioligowego polityka ?
  Przecież jakiekolwiek tłumaczenie tej megalomance że białe jest białe, a czarne jest czarne nie ma sensu. Sama powinna się tłumaczyć PRZED prokuratorem z działalności szemranego małżonka.
  .

 • kiki_pawelek

  Oceniono 12 razy 12

  Czas najwyzszy zeby na te bezsensowne zarzuty zaczac odpowiadac prawda, nie wazne od tego jak bolesna by byla. Przez ponad dwa lata szanowano uczucia tych ludzi, a ich oszczerstwa i oskarzenia puszczano mimom uszu.. czas najwyzszy by rowniez i oni wzieli odpowiedzialnosc za swe slowa i czyny.

 • adalbert.13

  Oceniono 10 razy 10

  Kaczyńska nie ma prawa czegokolwiek wymagać, choćby tylko z racji swego jestestwa.
  Dwuznaczna postawa "matki polki" umieszczana w sosie katolickim jest moralnym defektem.
  www.polityka.pl/kraj/ludzie/1526897,1,jak-dzis-zyje-marta-kaczynska.read

 • cleryka

  Oceniono 8 razy 8

  Szkoda,że w obliczu takiej tragicznej masakry,zabrakło odwagi w kwietniu 2010 powiedzieć prawdę, Opadłyby wszystkim szczęki, ale byłoby po bólu.Ta nasza chrześcijańska skłonnośc ,do nazywania rzeczy po imieniu odbija się czkawką.

 • zelalem

  Oceniono 9 razy 7

  Proponuję, żeby niektóre rodziny podały się do dymisji!
  Za głupotę, jątrzenie i krótka pamięć!
  A w ramach dymisji niech oddadzą odszkodowania, przecież dał im je ten wredny, zdradziecki i kłamliwy rząd!

 • xyzw-wa

  Oceniono 6 razy 6

  pis do dymisji !!!!!
  a ta przechrzta niech sie nie odzywa i nie poucza Polakow , jak sama polka nie jest ,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX