"Słuchałam i płakałam". Rodzice nagrali opiekunki w żłobku. Sprawą zajęła się policja

- Słuchałam tego nagrania i płakałam - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" mama 2-letniego chłopca. Zaniepokojona, nagrała opiekunki w prywatnym żłobku w Starogardzie Gdańskim. Kobiety wulgarnie odnosiły się do małych dzieci. Po doniesieniach rodziców sprawą zajęła się policja - podaje "Gazeta Wyborcza Trójmiasto".
Rodzice 2-latka zaobserwowali u niego dziwne zachowania, nie chciał m.in. chodzić do żłobka, wpadał w histerię. W jego zabawce umieścili dyktafon. Przez 8 godzin nagrywali to, co działo się w żłobku - informuje "Dziennik Bałtycki". - Słuchałam nagrania i płakałam - mówi matka chłopca w rozmowie z dziennikiem.Fragment nagrania "Dziennik Bałtycki" opublikował na swojej stronie. Słychać na nim, jak opiekunki zwracają się do dzieci: "Obsrańcu jeden! Siedź tam! (...) Siadaj na tej dupie! Jesteś normalny? Zamknij się, do jasnej cholery!".

Dochodzenie ws. psychicznego znęcania się

- Nagranie trafiło do starogardzkiej policji - pisze "Gazeta Wyborcza Trójmiasto".

- Zgłoszenie otrzymaliśmy w środę około godziny 23. Nie udzielamy informacji, co dokładnie jest na dostarczonym nam nagraniu. Przedszkole, o którym mówimy, to prywatna placówka znajdująca się w Starogardzie Gdańskim. W tej chwili prowadzimy czynności dochodzeniowe w tej sprawie pod kątem znęcania się psychicznego. Do piątku do godziny 15 zgłosiła się do nas tylko jedna kobieta. Nie mogę zagwarantować, że podczas prowadzenia postępowania nie zgłosili się pozostali opiekunowie - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" asp. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

Opiekunkom za psychiczne znęcanie się nad dzieckiem może grozić od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

Kolejne doniesienie na żłobek

Niedawno Polską wstrząsnęła historia prywatnego żłobka we Wrocławiu. Opiekunki przywiązywały dzieci pieluchami do łóżek.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
"Słuchałam i płakałam". Rodzice nagrali opiekunki w żłobku. Sprawą zajęła się policja
Zaloguj się
 • kmrp

  Oceniono 3 razy 3

  Przed chwilą podaliście w radiu, że to jednak w Stargardzie Szczecińskim. Zdecydujcie się albo zmieńcie spikerkę, która nie wie co czyta.

 • czarna.beata

  Oceniono 4 razy 2

  Wprowadzić obowiązek monitorowania i problem z głowy.Jest wiele placówek gdzie rodzice mogą w każdej chwili podglądnąć przez internet co robią ich dzieci.Dlaczego rodzice świadomie narażają swoje dzieci,tego nie rozumiem.

 • ciemnyludd

  Oceniono 4 razy 2

  To jest wielka granda, te nagrania, ale takich przypadków jest ZNACZNIE WIĘCEJ... Bo wyższe studia zarządzania czy socjologii TO JEST POWAŻNY ZAWÓD, pomimo totalnego braku pracy, natomiast WYŻSZYCH STUDIÓW opieki nad dziećmi albo jeszcze nie ma albo nikt "poważny" na nie pójdzie.... Te panie z nagrań w swoim pojęciu nie robią nic złego, bo DOKŁADNIE TAK opiekują się swoimi dziećmi. To tylko rodzice dzieci są już z INNEJ EPOKI, ale opiekunki (za tysiąc miesięcznie) JESZCZE NIE. Przynajmniej jedna odpowiednio wykształcona osoba w żłobku pewnie położyłaby kres takim praktykom, ale opieka nad dziećmi to u nas jeszcze nie zawód, a i z funduszami na taką opiekę jest kiepsko. Trzeba KRZYCZEĆ gdy są takie przypadki, ale bez histerii, bo to sprawa nie złej woli "opiekunek" kttóte do tej pracy się nie nadają, ale całego SYSTEMU PRACY Z DZIEĆMI...

 • sceptyq

  Oceniono 4 razy 0

  Dlaczego te opiekunki nie robią kariery tylko użerają się z obcymi bachorami? Co za paramatka oddaje obcym ludziom dziecko?

 • wandateresa1

  Oceniono 2 razy 0

  Opiekunki w wymienionym żłobku to poproste bardzo złe kobiety,,nigdy nie powinny pracować z dziecmi i myślę że nie powinny też mieć swoich,,,z dziećmi powinni pracować ludzie z powołania,,niekoniecznie wykształceni,, Pseudoopiekunki partrzyły tylko zapłaty i ani myslały wywiązywac się z umowy o pracę///opieka i serdrcznośc do dzieci ///Zaraz wyjdzie Kaczyński z Milerem aby krzyczeć że to wina premiera Tuska-----Ktoś tych ludzi wcześniej wychowywał na ...złych,głupich,,parernych .---ale to nie był premier Tusk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX