"Nasze prawo to hipokryzja, polska mizoginia. Zgwałcone dziewczyny nie otrzymują pomocy od państwa"

- Do Fundacji Feminoteka zgłaszają się zgwałcone, pobite młode dziewczyny. Proszą w przychodni o tabletki "dzień po", lekarz mówi: "ja pani czegoś takiego nie wypiszę". A ona ma 72 godziny. I nie otrzymuje żadnej pomocy - mówi w TOK FM Anna Dryjańska, socjolożka z Feminoteki.
- 14-latka była zgwałcona i doświadczyła przemocy ze strony państwa - mówi Dryjańska.

- Obowiązująca w Polsce ustawa antyaborcyjna i fakt, że nawet jej przepisy nie są przestrzegane, pokazują polską mizoginię, to nienawiść wobec kobiet, przekuta w ustawę. Ta ustawa uderza w kobiety. A najbardziej szkodzi tym, które są w najgorszej sytuacji - dodaje.

Cierpią najbiedniejsze kobiety

- Z jednej strony mamy tzw. obrońców życia, którzy chcą, by np. zgwałcone nastolatki rodziły dzieci. Z drugiej mamy kobiety, które na forach internetowych wymieniają się informacjami, które leki przerywają ciążę. 200 zł za tabletki, 400 zł za trochę lepsze, lub jeśli ma więcej pieniędzy, poddaje się zabiegowi - mówi Dryjańska.

- Młode dziewczyny i kobiety żyjące na granicy ubóstwa najbardziej cierpią wskutek tej sytuacji. Kończy się to takimi sytuacjami jak zażywanie żrących środków - dodaje.

- Do Fundacji Feminoteka zgłaszają się zgwałcone, pobite młode dziewczyny. Proszą w przychodni o tabletki "dzień po", lekarz mówi: "ja pani czegoś takiego nie wypiszę". A ona ma 72 godziny - mówi w TOK FM Anna Dryjańska, socjolożka z Feminoteki.

Za wyrok zapłacimy my...

- Za wyrok w tej sprawie zapłacimy my, a przecież te decyzje podejmowali konkretni ludzie. W szpitalu Jana Bożego w Lublinie to dyrektor Jacek Solarz w imieniu szpitala odmówił wykonania tego zabiegu. To absolutnie niedopuszczalne. Dziś rzeczniczka tego szpitala mówi, że w takiej sytuacji zabieg byłby wykonany - dodaje Dryjańska.

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (40)
"Nasze prawo to hipokryzja, polska mizoginia. Zgwałcone dziewczyny nie otrzymują pomocy od państwa"
Zaloguj się
 • krukpl

  Oceniono 206 razy 196

  dlatego właśnie trzeba piętnować fundamentaliów katolibów . przeważnie nie przepadam za Palikotem ale ta akcja którą zrobił robiąc listę tych co głosowali za zaostrzeniem prawa aborcji . niech wreszcie poczują w pełni zasłużony WSTYD

 • ciemnyludd

  Oceniono 179 razy 175

  Zgwałcone dziewczyny nie tylko nie otrzymują pomocy od państwa, ani POWAŻNYCH wyroków na gwałcicieli, ale za to w imię "świętości życia poczętego" również otrzymują dziecko GWAŁCICIELA na całe życie... TYTUŁEM PREMII...

 • faustus55

  Oceniono 138 razy 136

  Przyzwoitą ( jesooo, chyba na łeb upadłem) reakcją państwa na ten wyrok, powinna być natychmiastowa wypłata pieniędzy dziewczynie, bez mnożenia wstydu i odwoływania się od wyroku!!
  W ślad za tym należy dochodzić zwrotu do skarbu państwa tych samych pieniędzy + należne odsetki ;) od pożal się boże dyrektora Jacka Solarza. Jeśli jest lekarzem, to także, przynajmniej zawieszenie w prawach wykonywania zawodu...nie powiem co bym jeszcze mu zrobił ;)..wtedy zostałby wyniesiony na ołtarze, jako męczennik kościoła, santo subito...czy tu, w Polsce, zawsze jakiś kolor musi dominować; był czerwony, teraz czarny, a ja chcę raz na tęczowo.. :)

 • kap_jeden

  Oceniono 83 razy 77

  witamy w kraju milosci katolickiej
  starym mizoginom spac nie daje ze ktos w ogóle moze nazywac seks przyjemnoscia to i jedyna satysfakcja z wlasnego wyparcia jest rqadosc z ciepienia gwalconych które "same sie pchaly"

  Panie Gowin powiedz cos jeszcze os swym durnym "kompromisie aborcyjnym" w imie "wartosci"

 • flemming

  Oceniono 77 razy 69

  dr Jacus Solarz to synalek znanego w Chełmie tatusia, ginekologa, który dokonał wżyciu tysięcy skrobanek. Sumienie ruszyło synalka za tatusia"? A w ogóle to chłoptas w PRL miał wszystko załatwione przez tatusia, a potem przez teścia - był nim I* sekretarz KW PZPR w Chełmie Henryk Świderski. Wesele było że hej, w pałacu Zamoyskich w Strzelcach pod Hrubieszowem. Tak się młody pan doktor wprowadzał w dorosłe życie,teściu dopóki był PRL ścielił przed nim czerwony dywan. A w III RP stał się "obrońcą sumienia". Taki to dupek.
  Warto się przyjrzeć innemu obrońcy życia księdzu Podstawce - awansował jest dziś rzecznikiem prasowym arcybiskupa w Lublinie. Nie ma wyrzutów sumienia, że zgwałcił psychicznie 14-letnią dziewczynkę, wcale jej nie żałuje, nic go nie obchodzi, za to ciągle pluje na Wyborczą.

 • keramwistagano

  Oceniono 70 razy 64

  Gdyby wszystkie katoliby, ktore nie godza sie na aborcje po gwalcie, musialy bulic alimenty z wlasnej kieszeni, to moze by gloweczka nareszcie zaczela pracowac.
  Z perspektywy czasu - mysle, ze komuna za malo tego robactwa wytepila

 • cleo59

  Oceniono 65 razy 61

  Nie życzę sobie, aby banda starych, sklerotycznych, otumanionych, zindoktrynowanych, wychowanych w kruchcie na mitach sprzed 2000 lat katotalibów, o moralności, wiedzy i intelekcie średnio rozgarniętego szympansa decydowała o mnie czy o życiu mojej córki! Nie chcę traktować aborcji jako środka antykoncepcyjnego. Chcę mieć tylko prawo wyboru, podobnie jak żądam, aby miało je moje dziecko, gdy przyjdzie jej decydować o swojej rodzinie! Mam dość rządów terrorystów katolskich i ich mocodawców w czarnych kieckach! Mam dość ich nieuctwa, głupoty i zakłamania! Chcę i żądam prawa do wyboru, mojego wyboru, a nie wyboru bezproduktywnych starców pod pantoflem kościoła katolickiego, określonego nakazami i "klauzulą sumienia", która przestaje obowiązywać katolickich lekarzy w prywatnych gabinetach ginekologicznych! To wstyd, aby w środku Europy w XXI wieku kobieta musiała dopominać się o prawo do decydowania o sobie! Jeśli pragnęłabym takich atrakcji, jakie funduje mi ultrakatolicki, polski sejm, to zamieszkałabym w Iranie, a ja chcę żyć tu, w tym kraju, który musi wreszcie znormalnieć!!!

 • jk1962

  Oceniono 54 razy 54

  Jan Boży - patron ciemnoty

 • waldi_46

  Oceniono 28 razy 28

  jakie mamy prawo gdzie wymiar sprawiedliwości jest skorumpowany i skompromitowany .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX