Giertych o organizatorach Marszu Niepodległości: Nieudolni i niedojrzali. Po prostu wstyd

- Pan Winnicki powinien odpowiedzieć za swoją nieudolność - powiedział na antenie Radia Zet Roman Giertych. Jego zdaniem Młodzież Wszechpolska, którą kieruje Robert Winnicki, wykazała się nieudolnością przy organizacji Marszu Niepodległości. - Organizowanie czegokolwiek z ONR jest sprzeczne z tradycją ruchu narodowo-demokratycznego i durne. To co zrobił Winnicki to jest po prostu wstyd - stwierdził.
W niedzielę po południu doszło w centrum Warszawy do burd niedługo po rozpoczęciu Marszu Niepodległości, organizowanego m.in. przez działaczy Młodzieży Wszechpolskiej i ONR. Na ul. Marszałkowskiej w stronę policji poleciały race, petardy, kamienie, kostki brukowe, kosze na śmieci i butelki. 176 osób zostało zatrzymanych. Rany odniosło 22 funkcjonariuszy, trzech trafiło do szpitala.W ocenie Romana Giertycha, byłego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej, przerzucanie na policję winy za zamieszki podczas wczorajszego marszu jest śmieszne. - Ci ludzie nie dorośli do organizacji dużych marszów - powiedział w programie Moniki Olejnik na antenie Radia Zet. - Po raz kolejny okazało się, że organizatorzy nie potrafili uspokoić prowokatorów - dodał.

Giertych skrytykował Młodzież Wszechpolską również za współpracę z Obozem Narodowo-Radykalnym. - Już przed wojną ten podział między Narodową Demokracją a ONR był bardzo jasny. ONR wprost nawiązuje do antysemityzmu i innych bardzo radykalnych sformułowań - podkreślił. Określił organizowanie marszu wspólnie z ONR-em jak "durne".

Giertych zaznaczył jednak, że sama idea marszu jest słuszna. - Większość uczestników tego marszu to pewnie byli porządni, młodzi ludzie. Mam dla nich szacunek za to, że chcą demonstrować swój patriotyzm - powiedział

"Osobowość Kaczyńskiego jest wypaczona"

Były lider LPR skomentował także ostatnie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Stwierdził, że osobowość prezesa PiS jest "wypaczona". - Mam wrażenie, że w niektórych przypadkach zanurzanie się w opary religii smoleńskiej może prowadzić do wypaczenia osobowości. Bo powiedziałem o wypaczonej osobowości, nie o chorobie. Myślę, że takie wypaczenie u wielu ludzi następuje - powiedział Roman Giertych.

Jego zdaniem Jarosław Kaczyński byłby idealnym premierem Polski z punktu widzenia Rosjan. - Dla Rosjan idealnym premierem w Polsce jest Jarosław Kaczyński, który na konferencjach międzynarodowych trzyma makietę Tu-154 i wykrzykuje, że trzeba ukarać za to Rosjan - stwierdził.

- To dla nich idealna sytuacja, bo to będzie oddzielało polskie przywództwo od relacji międzynarodowej. Dla Rosji Jarosław Kaczyński jest idealnym premierem w Polsce i zrobią wiele, aby ten scenariusz idealny się spełnił - przekonywał Giertych.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
Giertych o organizatorach Marszu Niepodległości: Nieudolni i niedojrzali. Po prostu wstyd
Zaloguj się
 • piotr_kolec

  Oceniono 17 razy 7

  Ja nie daję wiary tej nagłej przemianie
  Giertych zawsze był kaczystą
  I kaczystą zostanie

 • kat-kk

  Oceniono 18 razy 6

  Jeszcze jeden z kościelnej mafii, wpycha swój koński czerep do koryta.Panie wszechpolski,panu już dziękujemy,tak samo jak Jarkowi Trotylowi.W kancelarii nie idzie czy co?Tusk zaprosił śmiecia, to teraz musi mu fuchę znaleźć,a on już wstawia końską mordę, gdzie tylko wlezie.

 • kamilakarabasz

  Oceniono 6 razy 4

  Litości, oszczędźcie nam mądrości ludzi pokroju Giertycha, Kurskiego, Kaczyńskiego czy Ziobry!

 • alfalfa

  Oceniono 8 razy 2

  Wiarygodność każdego publikatora spada wraz z nasilaniem się obecności w nim Romana "do niedawna głównego faziola RP". Kim jest ten facet, że ocenia innych? Gdzie jest LPR panie Giertych? Fajna była koalicja z PiS za stołki? Chałturnik nie adwokat.
  A.

 • peter-123

  Oceniono 1 raz 1

  Winny jest nasz prezdent , jowialny i naiwny w aliansie z Giertychem i Kaminskim. Zamiast w palacu to na ulicy. Pasuje to do polskiego przecietnego wygloryfikowanego w bulu i nadzieji jako analfabety ale Prezydenta.

 • kat-kk

  Oceniono 1 raz 1

  PO oznacza popieram okupację!Co mi za różnica, czy debila kościelnego, popiera, debil kościelny Tusk czy Kaczyński?To oznacza dalszą okupację pedofilii za moje, w moim kraju przez namiestników watykańskich.Dla Polski dalej niewola, dla ich wspólnej rodzinnej mafii dalsze trwanie.Precz z plugawym kościołem i ich sługusami a Poska będzie Polska i Tuski nie będą robić z konstytucji prostytucji.Niech żyje Palikot!jedyna nadzieja na wolną Polską od oszołomstwa i grabieży watykańskiej!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX