Szczuka u Lisa: Tam nie ma patriotyzmu rozumianego jako miłość do ojczyzny

- Tam (w Ruchu Narodowym - red.) nie ma patriotyzmu, rozumianego jako miłość, przywiązanie dla kraju w którym się żyje. Tam Polska jest uznana za coś bardzo złego - tak Kazimiera Sztuka skomentowała w programie ?Tomasz Lis na żywo? zapowiedź powołania Ruchu Narodowego - nowego ugrupowania radykalnych nacjonalistów.
W programie "Tomasz Lis na żywo" goście bardzo gorąco dyskutowali nt. wczorajszego Marszu Niepodległości. - To jest powtórka z zeszłego roku. Myślałam, że organizatorzy i policja będą umieli zapobiec burdom - stwierdziła Kazimiera Szczuka. Jak dodała, widziała tam: "dziwny zlepek haseł patriotycznych i do tego hordę kibolską, która się rzuca na policję".

- Tam, gdzie nie było policji, tam był spokój - kontrował Artur Zawisza, były poseł PiS i jeden z organizatorów marszu. Tomasz Terlikowski, naczelny "Frondy", stwierdził natomiast, że: "duża większość marszu w ogóle nie wywodzi się z ruchu narodowego". - Ich interesuje nowoczesny patriotyzm - mówił.

"Wyrażam pogardę dla ruchu neofaszystowskiego"

Kazimiera Szczuka bardzo krytycznie odniosła się do powołanego na wiecu po marszu Ruchu Narodowego. - Tam nie ma patriotyzmu rozumianego jako miłość, przywiązanie dla kraju w którym się żyje. Tam ta Polska jest uznana za coś bardzo złego, ta nasza, w której żyjemy. To robią organizacje bardzo skrajne, faszyzujące - stwierdziła.

Artur Zawisza ripostował, że Szczuka "wyraża pogardę dla uczestników marszu". Ona odpowiedziała, że "wyraża pogardę dla ugrupowań neofaszystowskich". - Ci ludzie (z marszu - red.) są myleni przez was - dodała.

Na koniec rozmowy Tomasz Terlikowski stwierdził, że "parada prezydencka jest ukradziona ruchowi narodowemu". - Ten dzień - 11 listopada był dniem pustym, nic się nie działo - powiedział. Inni uczestnicy odpowiedzieli, że były obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Natomiast Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta, przypomniał: "Bronisław Komorowski szedł, za co został skazany, w marszu niepodległości w 1979 roku".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Szczuka u Lisa: Tam nie ma patriotyzmu rozumianego jako miłość do ojczyzny
Zaloguj się
 • dzikowy

  Oceniono 27 razy 25

  Czegoś nie rozumiem. Dlaczego wszystkie stacje zapraszają faszola? Żeby się wytłumaczył? Z czego? Nie ma wytłumaczenia. Gdyby miał narzędzia, to by fizycznie eksterminował "niepolaków". Dajecie mu narzędzia.

 • chri-s48

  Oceniono 18 razy 16

  Zawisza to niezły czub , bo tylko taki typek może snuć domysły o policji rzucającej między sobą kamieniami i petardami w imię prowokacji - a ci kabotyni z PiSu już podchwycili temat dla nowej rozróby komisji sejmowej.
  I tak się dzieje...zamiast zajmować się polepszeniem losu obywateli ,zajmujemy się roztrząsaniem problemów bandyckich
  rajdów zorganizowanych grup pseudo-politycznej zawieruchy.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 17 razy 13

  Gdyby nie refleks Nałęcza to Kazia zrobiła by Kill Bill 4 rycerzo-żołnierzykowi narodowej sprawy Arturowi Z. Spotkanie zakończyło się zgniłym remisem ze wskazaniem na publiczność....

 • piotr_kolec

  Oceniono 11 razy 9

  Ten pierwszy Zawisza był Czarny
  Ten obecny tylko marny

  Z mordą faszystowską, jak mówi Kazia
  Na którą w dyskusji Zawisza się nadział

  Frondman Terlikowski, jak zwykle elokwentny
  Elokwentnie bronił faszystowskie męty

 • felicjan.dulski

  Oceniono 7 razy 5

  Ten wąsik, ach, ten wąsik,
  Ten wzrok, ten gest, ten dąsik!
  I wdzięk, i lęk, i mina,
  I fanatyków krzyk!

 • para-lela

  Oceniono 8 razy 0

  Pamiętacie jak Szczuka w USA żaliła się , że Polacy ją prześladują bo jest Żydówką? Chciała w USA szybko karierę zrobić, nikt nawet w Polsce nie przypuszczał, że jest Żydówką, dopóki nie zaczęła sama się żalić na prześladowania w Polsce.

 • nodens_pn

  Oceniono 23 razy -11

  Pani Szczuko, a czemu się pani dziwi?
  Radykalizm na radykalizm!
  Reprezentuje pani radykalny nurt przebudowy społecznej. Razem z ze Środą, Lisem i Tuskiem promujecie liberalizm (choć dwieście lat temu nazwano by to libertynizm) moralny i gospodarczy. Do homoidei, dekapitacji rodziny, promocji egoistycznego hedonizmu - nazywanego przez was pokrętnie i demonicznie "wolnością", dokładacie niepewność gospodarczą, bezrobocie i powszechny dyktat korporacji banksterów. Nie dziwcie się więc, że część społeczeństwa chce dać twardy odpór takiej różowej zgniliźnie jak wy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX