Gowin: Nie widzę żadnych powodów do delegalizowania MW czy nawet ONR

Zdaniem Jarosława Gowina w Polsce nie istnieje zagrożenie powstawania ruchów parafaszystowskich i nie ma żadnych podstaw do delegalizowania ugrupowań, takich jak ONR czy MW. - Najlepszym sposobem na zapobieganie szerzeniu się takich skrajnych haseł w Polsce jest popularność PiS-u - stwierdził minister sprawiedliwości na antenie TVP Info.
Jarosław Gowin jest zdania, że żądania delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i Organizacji Narodowo-Radykalnej nie mają uzasadnienia. - Tam [na Marszu Niepodległości - red.] haseł parafaszystowskich praktycznie nie było - powiedział. - Na miejscu polityków SLD nie wysuwałbym takich postulatów, bo wszyscy pamiętamy, jakie korzenie ma ta partia - dodał.

W ocenie ministra sprawiedliwości w Polsce nie widać zalążków powstawania ruchów parafaszystowsich. - Ruchy skrajnej prawicy rozwijają się tam, gdzie nie ma silnej prawicy konserwatywnej - uzasadniał. - Zaskoczę państwa, ale moim zdaniem, najlepszym sposobem na zapobieganie szerzeniu się takich skrajnych haseł w Polsce jest popularność PiS-u - podkreślił polityk.

Zdaniem Gowina postawy reprezentowane na Marszu Niepodległości mają prawo do obecności w przestrzeni publicznej. - Powinniśmy spokojnie z nimi dyskutować i nie tworzyć podglebia do ich rozwoju wśród ludzi młodych - powiedział. Dodał jednak, że rząd powinien wprowadzić zakaz maskowania twarzy na manifestacjach. - Jeżeli ktoś chce demonstrować swoje przekonania polityczne, to powinien mieć odwagę robić to z odsłoniętą twarzą - przekonywał.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Gowin: Nie widzę żadnych powodów do delegalizowania MW czy nawet ONR
Zaloguj się
 • krukpl

  Oceniono 28 razy 24

  ja za to widzę masę powodów aby zdymisjonować ciebie ponoć propagowanie faszyzmu jest zakazane gdybyś znał się nie na filozofii i religii a prawie to byś inaczej mówił ale wtedy byś miał kompetencje do sprawowania urzędu czego obecnie nie posiadasz
  kurcze jak mnie on wkurza

 • anzimonek

  Oceniono 23 razy 21

  Precz z tym nadętym bałwanem!

 • rot.leszek

  Oceniono 21 razy 19

  Glowin juz dawno sie "okreslil" Do pelni brakuje tylko oficjalnego potwierdzenia teorii Kaczynskiego -
  " to byl zamach"-

 • piotr_kolec

  Oceniono 23 razy 17

  Cała Polska przed światem niedzieli się wstydzi
  A minister Gowin problemu nie widzi

  Ale pewnie zobaczy, gdy się kiedyś wyda,
  Że w dziesiątym pokoleniu do tyłu
  Miał w rodzinie Żyda

 • peter-123

  Oceniono 12 razy 12

  Gowin jeszcze nie zaskoczyl. Smutna , zalosna postac, taka jak go okreslil Paiikot.

 • white_lake

  Oceniono 21 razy 11

  nie widzisz, bo jesteś ślepy jak kret, ty katolicka kanalio,
  ty byś chyba diabłu duszę sprzedał, żeby pognębić tych, co ci nie pasują do twojej szemranej wizji świata,
  won z tego ministerstwa, bo hańbę przynosisz Polsce, wracaj do Jasła, kmiocie

 • przyganiacz

  Oceniono 8 razy 8

  Gowin: Nie widzę żadnych powodów do delegalizowania MW czy nawet ONR

  Oznacza to, że polski minister sprawiedliwości albo jest poplecznikiem NAZIZMU albo jest całkowicie głupi lub ślepy. Niczego nie zmienia, że NAZISTAMI, inaczej NACJONALISTAMI i to radykalnymi, są obywatele Polski w organizacjach typu ONR, MW czy innych. Niewiele różni te organizacje od SA, Hitlerjugend czy podobnych w III Rzeszy. Inny jest tylko ten naród wybrany, co to najlepsiejszy na świecie i nade wszystko. Wrogowie do wytępienia są niemal identyczni.

 • realizmforte2

  Oceniono 4 razy 4

  Minister Gowin - kościelna tuba rządu nie widzi... i nic w tym nadzwyczajnego. Kościół też nie widzi nic złego w faszyzmie jak za Hitlera " Kościół, a faszyzm- historia kolaboracji " Agnosiewicz.

 • aala43

  Oceniono 3 razy 3

  panie ministre, pan siegnie do lektur - pracy historykow (o ONR - prof. Rudnicki) czy tekstow poety, ktory diagnozowal sytuacje w powojennej Polsce (z wielka racja ) piszac: "jest ONR-u spadkobiercią partia"....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX