Bp Pieronek: Cała ta legenda o zamachu jest po prostu śmieszna

- Cała ta legenda o zamachu, o morderstwie, jest po prostu śmieszna - powiedział bp Tadeusz Pieronek w Radiu ZET. - No na miły Bóg, jeśli się jakieś drobne elementy podnosi do rangi morderstwa, to można się tylko z tego śmiać - wyjaśnił duchowny.
Według bp. Pieronka teorie nt. zamachu pod Smoleńskiem są "śmieszne". - Według mojego rozeznania nie ma żadnych elementów, które byłyby potwierdzeniem tej tezy. Była katastrofa i koniec - uznał "Gość Radia ZET". - Żeby to oceniać jako zamach, trzeba być człowiekiem albo o tym bardzo przekonanym, albo szukającym zaczepki, żeby przekonać ludzi o, niestety, dość chwiejnych umysłach - ocenił biskup.

"Niestety ulegamy ludziom o chwiejnej psychice"

Dodał, że możliwe jest, że na miejscu katastrofy "były jakieś wybuchy niewypałów, które leżały tam od drugiej wojny światowej, ale to jest inna rzecz". - Cała ta legenda o zamachu, o morderstwie, jest po prostu śmieszna... No na miły Bóg, jeśli się jakieś drobne elementy podnosi do rangi morderstwa, to można się tylko z tego śmiać - mówił.

- Wielu ludzi o zachwianej psychice rządziło światem i doprowadzało świat do ogromnych katastrof. Coś widocznie jest z nami, że ulegamy sugestiom ludzi, którzy potrafią wykorzystać to swoje nastawienie do człowieka i pociągnąć za sobą tłumy - skwitował duchowny, odnosząc się do tych, którzy głoszą kolejne teorie spiskowe.

"Wykorzystywanie Ewangelii zdradą chrześcijaństwa"

Pytany o rolę niektórych biskupów w podgrzewaniu atmosfery wokół wyjaśniania katastrofy smoleńskiej, odpowiedział: - Ja za niektórych biskupów nie odpowiadam, odpowiadam za siebie.

- Zawsze byłem zdania, że upartyjnienie mediów, które nazywają się katolickimi, jest bardzo niebezpieczne. To wypaczenie chrześcijaństwa. Ewangelia jest bowiem dla wszystkich i wykorzystywanie jej do celów politycznych jest po prostu zdradą chrześcijaństwa - tłumaczył biskup. - Polityka jest dla polityków, a głoszenie Ewangelii jest dla biskupów.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (41)
Bp Pieronek: Cała ta legenda o zamachu jest po prostu śmieszna
Zaloguj się
 • duch1313

  Oceniono 123 razy 117

  Wreszcie ktoś z kościoła mówi prawdę , niestety czeka go ekskomunika a przynajmniej wyklęcie przez Ojca Dyrektora i ,Natanka . Szkoda ,że nie słychać większej ilości odważnych duchownych. Brawo biskupie już dawno nie chwaliłem żadnego księdza teraz mam powód .

 • bruford

  Oceniono 107 razy 103

  Wreszcie głos rozsądku i umiaru.I wreszcie z kościoła.
  Szanowny Biskupie , najdalej za 2-3 dni "prawdziwi Polacy" ujawnią Twoje prawdziwe korzenie , idę o zakład, żydowsko-bolszewickie. Nie lękaj się.

 • rot.leszek

  Oceniono 78 razy 74

  Kolejny "bucik" miedzy rozszerzone zrenice kaczora.. Alez soczysty!

 • artanek58

  Oceniono 72 razy 70

  Na reszcie jeden rosądny głos sposród duchownych .Widac że i biskupi są podzieleni w tym temacie .
  Wielki szacunek do biskupa Pieronka .

 • skynet1234

  Oceniono 66 razy 66

  Brawo! Bardzo się cieszę, że w końcu przedstawiciel KK mówi prawdę, szczerze i otwarcie. Dlaczego jest tak mało duchownych, którzy nie mówią, że to była katastrofa a nie jakiś "mord"? Obawiają się czegoś, kogoś? Nie potrafię tego zrozumieć...Tym bardziej wielki szacunek dla Bp. Pieronka - chylę czoła i podziwiam! Barwo, brawo, brawo!!! Może dzięki takim osobom z KK, szacunek dla wiary i duchownych przetrwa...

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 65 razy 63

  Prosimy o więcej. Miło się słucha Słowa Bożego.

 • mepislover

  Oceniono 52 razy 50

  Jedno jest pewne, Chofman dzieci na religię nie pośle do księdza ... :D

 • fojs

  Oceniono 45 razy 45

  Szanowny księże Biskupie "ojciec"Rydzyk księdza przekrzyczy. Oon chić nie biskup to w polskim kościele znaczy więcej bo on ma armię "faryaeuszy".

 • piotr_kolec

  Oceniono 43 razy 43

  Tyle komentarzy i tyle opinii
  Świadczy, że najwyższy czas
  Zakopać też w grobach
  I smoleńskie mity
  Zneutralizować żrący ludzi kwas

  I tych, co ów temat nieustannie podnoszą
  Nazwać tak jak się o to proszą
  Że to hieny cmentarne i sępy bez serc
  Co umarłym niszczą spokój
  A w żywych budzą wstręt

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX