Komentarze (41)
Bp Pieronek: Cała ta legenda o zamachu jest po prostu śmieszna
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kleopatra112

  Oceniono 1 raz 1

  Jaka szkoda, że w kościele katolickim tak mało takich postaci jak Pieronek, Życiński czy Boniecki. Wielka szkoda.

 • georgeb

  Oceniono 2 razy 0

  Chodziłem na jego msze do Nowej Huty, a później okazało się, że jest u..............
  Temu gościowi już nigdy nie uwierzę.

 • realizmforte2

  0

  Wołanie na puszczy.

 • tuad27

  Oceniono 6 razy 0

  Biskupi wiedza lepiej bo to dzięki bogu, Jezusowi zdążyła się ta tragedia i prezydent zginął.
  Jezus Chrystus nie lubił Lecha Kaczyńskiego więc spowodował ta tragedie.
  Wszystko ''dzięki bogu'' czy to uratowanie z wypadku Kubicy czy Jarka Wałęsy tak więc z woli boga Jezusa zdarzyła się a tragedia smoleńska.

  Bóg tak chciał i to bóg spowodował tą katastrofę smoleńską !!!

 • ok_23

  Oceniono 1 raz -1

  Ależ cyniczny ten śmiech. Przecież biskup wie, że uczniowie Jezusa oraz pierwsi chrześcijanie musieli jakoś ukryć prawdę, że Jezus był po prostu człowiekiem, że miał przyrodnich braci. Dlatego na potrzeby istnienia Kościoła zaczęto wymyślać dogmaty o cudownym poczęciu, a potem wniebowzięciu, aż z Jezusa „zrobiono” Boga – ale takiego jakiego chcieli hierarchowie. Podobnie z katastrofy lotniczej próbuje się zrobić mit i legendę, a ten śmiech wynika chyba z biskupa przekonania, że taka „sztuczka” drugi raz się nie uda.

 • macugi

  Oceniono 5 razy -1

  Co za hipokryta. "Cała ta legenda o zamachu jest po prostu śmieszna." A NIE PRZYSZŁO WIELEBNEMU DO GŁOWY, ŻE CAŁA TA LEGENDA O JEZUSIE JEST PO PROSTU ŚMIESZNA?
  Nie rozumiem, jak można mieć dwa różne sposoby myślenia, jeden logiczny i spójny, jak w przypadku oceny debilizmów opowiadanych prze PiSuarów o zamachu, a drugi kompletnie przeciwny, jak w przypadku religii.

 • mallory71

  Oceniono 2 razy -2

  @marika-live re: "To teraz się zacznie. Ale mam nadzieję, że ewentualnie jest ksiądz przygotowany na dźwiganie krzyża, który mogą zgotować współbracia w wierze"

  Współbracia w wierze przede wszystkim mają przestrzegać katechizmu i przykazań. "nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu"

  Jako współbrat w wierze przebaczę więc b. Pieronkowi, jak również przebaczę M. Stuhrowi "przywiązywanie przez Polaków dzieci jako żywych tarcz pod Cedynią" a Pasikowskiemu podpowiem, że w Jedwabnem dużo ciekawych rzeczy się działo przed wkroczeniem Niemców, bowiem jeszcze wcześniej byli tam Sowieci i warto porozmawiać ze "sprawcami".

  Pasikowskiemu przebaczę również "pijanych obrońców Westerplatte" jak i obraz dobrego SBeka i kłamstwa na temat powodów rozkładu Polskiej armii i obrzydzenie jej polskiej młodzieży.

  jakprzetlumaczyc.blogspot.com

 • mallory71

  Oceniono 2 razy -2

  szerzący tezy o zamachu (zamiennie) zwolennik sekty smoleńskiej

  Jest to człowiek, który twierdzi, że należy zbadać rzetelnie katastrofę lotniczą, najlepiej odsuwając strony zainteresowane posprzątaniem jej pod dywan, korzystajac z pomocy/arbitrażu strony trzeciej.

  Witamy w orwellowskim świecie, Pani Paradowska.

  jakprzetlumaczyc.blogspot.com

 • macugi

  Oceniono 5 razy -3

  Co za hipokryta. "Cała ta legenda o zamachu jest po prostu śmieszna." A NIE PRZYSZŁO WIELEBNEMU DO GŁOWY, ŻE CAŁA TA LEGENDA O JEZUSIE JEST PO PROSTU ŚMIESZNA?
  Nie rozumiem, jak można mieć dwa różne sposoby myślenia, jeden logiczny i spójny, jak w przypadku oceny głupotopowiadanych prze PiS o zamachu, a drugi kompletnie przeciwny, jak w przypadku religii.

 • trajkotek

  Oceniono 13 razy -11

  kto ma potrzebę naciągania starszego pana na rozmowy merytoryczne o resztkach środków wybuchowych na miejscu katastrofy?
  proponuję zapytać jeszcze listonosza (ma do czynienia ze wszelką korespondencją), dentystę (opowiadałby o uzębieniu po uderzeniu w brzozę), szofera tira (też czasem jedzie z zmkniętymi oczami ...

  ps. nie śmiejmy się z narodowych legend ... teoria, że Popiela zjadły myszy też budziła litość, ale próbę czasu przetrwała!

  ___________________________________________
  glosmichnika.blox.pl/2010/07/Stop-teoriom-spiskowym.html

 • alica32

  Oceniono 33 razy -27

  Szanowny biskupie Pieronek a dlaczego Księża uwierzyli, że nie mogą się mieszać do spraw ważnych, publicznych, dotyczących całego narodu, bo się je nazywa politycznymi. W ten sposób naród mający wystarczającą ilość księży, znalazł się bez duszpasterzy. Księża są wprawdzie kapłanami, ale przestali być duszpasterzami, czyli tymi, którzy wyjaśniają swym wiernym, jak mają postępować w zmaganiach z niewierzącymi. Nie tłumaczyli, jak mają się zachować wierzący, a więc zwolennicy cywilizacji życia, w starciu ze zwolennikami cywilizacji śmierci – jak to nazwał Papież Jan Pawel II
  Trzeba księżom uświadomić, że stając ponad podziałami, stali się ludźmi bez wartości.
  Inne błędne twierdzenie jakiego księża się trzymają, to powiedzenie: Niech każdy głosuje według własnego sumienia. Pozornie słuszne! Księża, którzy tak mówili, byli przekonani, że postępują inteligentnie.
  Ale gdy przypatrzymy się sprawie dokładniej, zauważymy, że sumienia urabiała antypolska, lewicowa, bezbożna telewizja i w tej sytuacji takie zalecenie było równoznaczne z twierdzeniem: Niech każdy głosuje tak, jak wam każe lewicowa telewizja. Więc była to wyraźna, choć nieuświadomiona współpraca duszpasterzy z lewą stroną. I dlatego katolicy w Polsce głosowali jak głosowali! Twierdzenie: Niech każdy głosuje według swojego sumienia jest równoznaczne z zaleceniem: Róbta, co chceta. To księża powinni urabiać sumienia wiernych, a nie mówić: Róbta, co chceta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX