"Brunon K. prowadził eksplozje próbne". Co ustaliła prokuratura?

Osoba, która usłyszała zarzuty i została aresztowana ws. próby zamachu na polskie władze to Brunon K., wykładowca Akademii Rolniczej w Krakowie - dowiedziało się TOK FM. "Pracował nad logistyką i okolicami Sejmu oraz innych budynków. Prowadził eksplozje próbne".
Radio TOK FM dotarło do informacji, które były podstawą wniosku o areszt mężczyzny. Zostały one potwierdzone na konferencji prasowej prokuratury i ABW. Oto, co ustaliła prokuratura:

- "Od 6 lipca do 7 listopada tego roku czynił przygotowania" do przeprowadzenia zamachu na władze polskie.

- "Zakupił podręczniki fachowe i materiały pirotechniczne, prowadził szkolenia, werbował ludzi, rozdzielając funkcje".

- "Pracował nad logistyką i okolicami Sejmu oraz innych budynków".

- "Prowadził eksplozje próbne".

- "Dostał zarzuty: 128 par. 2 kk i 163 par. 3 oraz 3-miesięczny areszt".

- "W szczególności poprzez podejmowanie w celu popełnienia czynu zabronionego czynności mających stworzyć warunki do przedsięwzięcia czynu zmierzającego bezpośrednio do jego dokonania poprzez: wchodzenie w porozumienie z innymi osobami; organizowanie grupy zbrojnej; werbowanie osób do zrealizowania sporządzonego planu działania; wyznaczanie zadań poszczególnym werbowanym osobom; rozpracowanie okolic budynku Sejmu RP; zakupienie instrukcji pirotechnicznych oraz literatury z tym związanej; prowadzenie szkolenia pirotechnicznego; gromadzenie broni i amunicji; uzyskiwanie i pozyskiwanie komponentów niezbędnych do wyprodukowania materiałów wybuchowych; przygotowanie materiałów wybuchowych; przeprowadzenie próbnej detonacji".Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (61)
"Brunon K. prowadził eksplozje próbne". Co ustaliła prokuratura?
Zaloguj się
 • giertych-only

  Oceniono 99 razy 67

  Czy Kaczyński wezwał już rząd do dymisji za to ,że prawie dał się zabić?

 • januszasj

  Oceniono 89 razy 47

  Przeglądałem fora innych portali internetowych. Na wielu z nich (przede wszystkim Interii) dopuszczane są posty chwalące niedoszłego zamachowca i wyrażające żal z powodu udaremnienia zamachu ! Dokąd doprowadzi tolerowanie takich wpisów przez moderatorów tych forów, czy są jakiekolwiek granice swobody wypowiedzi w internecie ?!

 • mctagar

  Oceniono 85 razy 33

  Tyle staran i wszystko psu na bude.

 • aqmika

  Oceniono 42 razy 26

  Doczekaliśmy się najgorszego. Wielka zasługa mediów wszelkiego zabarwienia politycznego w publikowaniu nienawistnych treści, wizerunków politycznych oszołomów, przyzwalaniu na głoszenie chorych poglądów i spiskowych teorii.
  Przyda się tu ulubione pytanie prawicy - Kto za tym stoi?! Przecież ci ludzie nie planowali tej zbrodni dla siebie, korzystać miał kto inny.
  A gdyby nie było tych publikacji internetowych - czy służby bezpieczeństwa odkryłyby ten spisek, czy doszłoby do tragedii?

 • mallory71

  Oceniono 62 razy 18

  Ja uważam, że Gazeta Wyborcza powinna wyłaczać komentarze. Chyba że chodzi o huśtanie opinią publiczną i umożliwienie różnym bojówkom na manipulację i wojnę psychologiczną.

  Państwo, redakcja, ponosicie odpowiedzialność za zamieszczane na swoich serwerach treści.

  jakprzetlumaczyc.blogspot.com

 • jonkasta

  Oceniono 44 razy 16

  to jest efekt kompletnej nonszalancji organów państwa na hucpy Kaczyńskiego, Pisu, i Rydzyka. To jest pokłosie kompletnej bezradności państwa na półroczną chuligańską, nacjonalistyczną rozróbę PISu i jego bojówek. To zaniechania na rodzacy się faszyzm, nienawiść, i na hasła , które mroziły krew w żyłach... a dla organów prawnych nie miały znaczenia. Oto mamy.... teraz rezultat. Dokad panstwo będzie udawało, że tego nie ma. Tusk do dymisji za rozkład całego systemu praworzadności..

 • adam8773

  Oceniono 8 razy 8

  Kaczynski powie, ze to na niego byl zamach, a tusk pomagal brunonowi

 • a-siek

  Oceniono 13 razy 7

  Czy ktoś z dziennikarzy zapyta rzecznika ABW po co to stopniowanie napęcia i promowanie w mediach chorych pomysłów chorych ludzi?

 • pola_negri

  Oceniono 4 razy 4

  Ironią jest to, że jedyną osobą, która przeżyłaby zamach na Sejm, byłby prezes Jarosław. Jak wiadomo, rzadko można go zastać w pracy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX