Jerzy Kozdroń (PO) do prawniczki: "Teraz ta panienka piękna na końcu siedzącą nam się przedstawi"

Przewodniczący jednej z sejmowych komisji, poseł Jerzy Kozdroń, pozwolił sobie na dosyć protekcjonalny stosunek do jednej z uczestniczek spotkania. Nazwał Barbarę Grabowską z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka "piękną panienką". Prawniczka nie jest zaskoczona takim zachowaniem. - Nie spodziewałam się merytorycznej debaty - mówi. Poseł przeprasza: "To gafa".
- Ta pani to Barbara Grabowska, Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Bardzo dziękuję za udzielenie mi głosu - spokojnie odpowiedziała posłowi Platformy prawniczka. Potem dyskusja toczyła się normalnie, jednak niesmak po gafie polityka pozostał.

- Mam wrażenie, że zaraz po tym, jak się przedstawiłam, podkreślając słowo "Pani", zarówno pan poseł Kozdroń, jak i pozostali obecni poczuli ten niesmak nietrafionej wypowiedzi posła - mówi prawniczka portalowi Gazeta.pl. - Mam wrażenie, że cieszyli się, że nie są w skórze posła, który faktycznie palnął gafę - dodaje.

Idąc do Sejmu, nie spodziewam się wybuchu inteligencji

Barbara Grabowska poczuła, że jest traktowana protekcjonalnie, jednak w pierwszej chwili słowa Jerzego Kozdronia nie zrobiły na niej dużego wrażenia. - Faktycznie, poczułam wtedy, że mam do czynienia z człowiekiem, który nie traktuje mnie do końca poważnie. Zdaję sobie sprawę, że to się pojawia w momencie, gdy jest się kobietą, ma się 25 lat i nie wygląda się jak osoba pojawiająca się często w Sejmie. Rozumiem, gdzie mogło leżeć źródło tego wszystkiego - podkreśla.

- To było protekcjonalne, niemiłe. Jestem jednak przyzwyczajona. W pierwszym momencie to raczej po mnie spłynęło, bo wiedziałam, że mam do czynienia z posłem, a chodząc na komisje sejmowe nie spodziewam się jakiegoś wybuchu inteligencji, merytorycznej debaty. Choć poza tym kwiatkiem debata odbywała się zupełnie dobrze - twierdzi Grabowska.

Przepraszam panią z całego serca

- Oczywiście, że to jest gafa. W tym impecie związanym z dyskusją powiedziałem coś, czego po głębszym zastanowieniu mógłbym nie powiedzieć - przekonuje Jerzy Kozdroń. - Przepraszam panią z całego serca, że sobie na to pozwoliłem. Po prostu pani wyglądała bardzo młodo, to też jest przywilej. A okazało się, że to jest już pani.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (28)
Jerzy Kozdroń (PO) do prawniczki: "Teraz ta panienka piękna na końcu siedzącą nam się przedstawi"
Zaloguj się
 • pepperann

  Oceniono 102 razy 92

  Może gdyby do niego się zwrócono parę razy w stylu "a teraz ten miły dziadzio nam się przedstawi" to by wiedział mocniej o co chodzi ;-)

 • krakower

  Oceniono 67 razy 59

  A moja babcia powtarzała, że cham pozostanie chamem - nawet jeśli ubierze białą koszulę, krawat i drogi garnitur.

 • wondziadu

  Oceniono 30 razy 26

  Wiekszośc polityków to zwykłe buractwo.

 • erpe

  Oceniono 17 razy 17

  Chciał dowcipnie a wyszedł Kozdroń.

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 19 razy 17

  jak media podchwycą to ten pan może się pożegnać z dobrym miejscem na listach wyborczych
  więc lepiej żeby podchwyciły ;)

 • xymeon_x

  Oceniono 15 razy 13

  nasi pOsłowie wszystkich ludzi traktują protekcjonalnie samemu prezentując totalną mizerię intelektualną ... pomijam dobre wychowanie bo to już tylko i wyłącznie wina rodziców, że tak tego pana wychowali .

 • safelogica

  Oceniono 17 razy 7

  To żadna gafa, wielce czcigodnego i łaskawego PANA POSŁA.
  Mógł ją przecież po pańsku "przelec****" albo w geście łaski zabić.
  Dziękujmy Panu Posłowi, a nie pretensje hołoty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX