Braun w Klubie Ronina: Kule powinny świstać

- Demokracja to ściema. Spotkajmy się na strzelnicy - mówił znany ze skrajnych poglądów reżyser Grzegorz Braun w Klubie Ronina. Prawicowi ideolodzy debatują tam, jak zrobić w Polsce porządek
Klub Ronina to miejsce spotkań konserwatystów. W roli gospodarzy występują dziennikarze "Rzeczpospolitej" i "Uważam Rze"; o wiele rzadziej "Gazety Polskiej". Ich goście czasami nie stronią od radykalnych poglądów. - Demokracja to przesąd inteligencji i ściema. Trzeba wyzwolić się z przesądu, że wybory demokratyczne coś zmienią. (...) - Kule powinny świstać, a mamy kabaret. Bo kolejny przesąd to wiara w pacyfizm. Wiara, że tu można cokolwiek załatwić, jak nie zostaną w sposób nagły, drastyczny wyprawieni na tamten świat z tuzin redaktorów "Wyborczej" i ze dwa tuziny drugiej gwiazdy śmierci mediów centralnych - TVN. Nie wspominam o etatowych zdrajcach ze starego reżimu [brawa na sali]. Jeśli się nie rozstrzela co dziesiątego, to znaczy: hulaj dusza, piekła nie ma. Jeżeli nie karze się śmiercią za zdradę, to co? - pyta Braun.

Jego wypowiedź można zobaczyć na tym filmie. Najciekawszy fragment w 28. minucie:Spotkajmy się na strzelnicy

Braun proponuje spotkania "na strzelnicy". - To kosztuje parę złotych, można dziecku kupić na mikołaja, na imieniny taką frajdę zrobić, że babcia stawia paczkę śrutu do wystrzelania na strzelnicy. Jaka piękna rzecz [oklaski, śmiech]. I jak się tak spotkają, to pogadają, jak pogadają, to się napiją, a potem przekąszą. Ja państwa nie namawiam do insurekcyjnych recept, żebyście z plastikowym nożem w zębach porwali redaktora gwiazdy śmierci. Wszystko po kolei: normalne wojsko, żadne tam z butelkami na czołgi, tylko solidne rusznice przeciwpancerne. Rzecz wymaga czasu, muszą Polacy na strzelnicy pobyć, nie wiem ile lat. Strzelnica musi być oparta o szkołę, po lekcjach na strzelnicę, a szkoła musi być oparta o Kościół, nie o tradycję masońską, wasz Kościół, waszą plebanię.

Więcej o Klubie Ronina pisze "Gazeta Wyborcza"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (19)
Braun w Klubie Ronina: Kule powinny świstać
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 53 razy 51

  Rymkiewicz, (co ciekawe, podobno poeta), bliźniak w poglądach Brauna, mówi wprost, że FUNDAMENTEM PORZĄDNEGO PAŃSTWA MUSI BYĆ DANINA KRWI... idąc konsekwentnie dalej, Magdalenka była "handlem" z komunistami, a więc "zdradą" ....A skoro "handlarzem" był Wałęsa to musiał być agentem KGB, bo przecież nasi komuniści z obcym by nie handlowali... Całą resztę tego koronkowego wywodu pomijając, prawdziwi patrioci uważają że obecna Polska jest owocem spisku, a jej wolność jest tylko pozorna bo rządzą nami ludzie zbrukani zdradą, nie zawsze NASZEJ RASY, i działający w interesie Moskwy i Berlina, a także w interesie zawsze zdradzieckiej wobec nas Europy..,. Można odnieść wrażenie że mając już niepodległość, ale nie mając dostatecznej ilości pomników i muzeów rzezi które uświęciłyby zdobywanie wolności, żyjemy w jakimś MORALNIE NIELEGALNYM PAŃSTWIE i nareszcie coraz liczniejsi Polacy CHCIELIBY TO ZMIENIĆ... I byłaby to zwykła SZAJBA jakich wiele w każdym wolnym społeczeństwie gdyby nie jeden drobiazg... OJCZYZNĘ WOLNĄ RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE... śpiewa się we WSZYSTKICH kościołach...

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 46 razy 44

  Braun nie wie że kule śmigają w dwie strony? Że często rykoszetują?...
  Jeśli chce zamienić ten PiSmacki paint ball w wojnę domową to musi się liczyć że jest rozpoznawalny.

 • kamilakarabasz

  Oceniono 36 razy 34

  Przygłupi impotenci. Jak ktoś się na niczym nie zna i nic nie potrafi, to zawsze chętnie o porządku mówi, bo to tylko rozumie i to tylko, czasami, potrafi zrobić. Niech się więc prawicowi impotenci chwycą za miotły i zamiatają ulice. Wiemy dobrze, że Hitler do zbyt rozgarniętych nie należał, więc też o porządku pieprzył.

  Pistolet? Kule? Litości, oni mają problem z obsługą hamulca rowerowego.

 • frankyy

  Oceniono 32 razy 30

  Ci kolesie powinni wieść takie rozmowy na spacerniaku w pudle.

 • pawpisan

  Oceniono 37 razy 29

  Przypominam:

  Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej

  Art. 127. § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

  § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

  Art. 128. § 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

  § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  Formy popełnienia przestępstwa

  Art. 18. § 1. Odpowiada za sprawstwo nie tylko ten, kto wykonuje czyn zabroniony sam albo wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ale także ten, kto kieruje wykonaniem czynu zabronionego przez inną osobę lub wykorzystując uzależnienie innej osoby od siebie, poleca jej wykonanie takiego czynu.

  § 2. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego.

  § 3. Odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie, środek przewozu, udzielając rady lub informacji; odpowiada za pomocnictwo także ten, kto wbrew prawnemu, szczególnemu obowiązkowi niedopuszczenia do popełnienia czynu zabronionego swoim zaniechaniem ułatwia innej osobie jego popełnienie.

  DO PUCHY Z TYM FASZYSTĄ!

 • nikodem51

  Oceniono 28 razy 24

  Władze pozwalają na to zeby Kaczyński oskarzał rząd o zabicie prezydenta tysiąclecia to co sie dziwić temu gosciowi.

 • xymeon_x

  Oceniono 24 razy 22

  kloaczne spotkanie, kloaczne poglądy, kloaczne postaci .... pozostaje zawołać :papiiiieeeeeruuuuu i spuścić wodę w milczeniu.

 • acototak

  Oceniono 10 razy 8

  To raczej klub idiotów

 • atrynity

  Oceniono 5 razy 5

  lemingom znowu się powie, że to "prowokacja"... nie rozumiem jak można tolerować takie wypowiedzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX