Komentarze (163)
Bił, dusił, napastował. "Zaświadczenie o pobiciu? 20 zł". Tak wygląda koszmar przemocy w domu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • snurfik

  Oceniono 19 razy 13

  Kobieta ledwo wiąże koniec z końcem a lekarz nie umie się wznieść ponad stołek i po prostu zapłacić za nią. 20zł dla to chyba nie jest wielka kwota?
  Aha, gratulacje dla policji, może to żona któregoś z was?

 • dosik155

  Oceniono 11 razy 11

  Racja ,że w małych miejscowościach ofiary przemocy mają najgorzej.Pijący ma masę "kumpli",znajomości w radzie miejskiej np kolegę radnego,znajomego policjanta - na wezwanie ośrodka interwencji nie musi się zgłaszać ,trzeciego wezwania ośrodek na wszelki wypadek nie wyśle,ofiarę postraszą kuratorem dla dziecka.Kat może nawet po pijaku jeżdzić bo kumpel od kielicha ma znajomego policjanta itdTo co piszę to fakty z Zagłębia

 • projekttata

  Oceniono 11 razy 11

  Na jednej z komend Policji w dużym mieście wisi takie oto ogłoszenie: Wykonujemy bezpłatne obdukcje dla ofiar przemocy, w każdy czwartek i patek po wcześniejszym uzgodnieniu terminu" Z tego wynika że za każdym razem trzeba się na przemoc ze współmałżonkiem umówić, wtedy będzie gratis obdukcja. Szok.

 • krzy-czy

  Oceniono 12 razy 10

  zaświadczenie takie wydaje lekarz-obducent z upraw3nieniami sądowymi. i jest to płatne.

  inny przypadek.
  parę lat temu. pl.wilsona/komuny paryskiej.wieczór.
  facio tłucze na ulicy kobitkę.
  z moim bratem podeszlismy. ja dałem człowieczkowi w trąbę.
  kobitka rzuciła sie do mnie z pazurami że juej małżonka biję.

 • jackie71

  Oceniono 12 razy 10

  ...i czego tu wymagać od jakiegoś wiejskiego psychola, któremu wódka wyżarła mózg, jeżeli taką samą mentalność ma pani doktor, prawnicy- pracownicy sądów i absolwenci elitarnych studiów wywodzący się najczęściej z "dobrych", prawniczych rodzin oraz policjanci- to moze nie zawód elitarny, ale kojarzący się z dbaniem o przestrzeganie prawa. Jeżeli tych ludzi taka sytuacja nie porusza , bo są znieczuleni na niewyobrażalną krzywdę ( możemy domniemać, że w ich domach działy się podobne rzeczy i to dla nich normalny stan rzeczy), jeżeli ich moralność pozwala przyglądać się skatowanej kobiecie bez żadnych ludzkich odruchów, to przynajmniej powinni BAĆ SIĘ TEGO, ZE ZA NIEUDZIELENIE POMOCY I OPIESZAŁOŚĆ PONIOSĄ KONSEKWENCJE. Ale to tylko moje naiwne marzenie, bo w rzeczywistości ręka rękę myje, chroni, kryje i broni... Naprawdę mentalność całego wymiaru sprawiedliwości, policji i służby zdrowia to dramat. W tych ludziach nie ma za grosz uczciwości. Jak lekarzowi nie zapłacisz, to udaje, ze leczy. Adwokat potrafi działać na 2 fronty i brać kase od klienta i jego przeciwnika- za donoszenie i takie poprowadzenie sprawy, żeby pozywający nic nie osiągnął. Koszmar, gdy do nikogo nie można mieć zaufania.

 • krzak164

  Oceniono 10 razy 10

  Tylko człowiek słaby znęca się nad osobami które go kochają. Przecież żona to połowa, druga, pierwsza, ale połowa. Połowa z która chcemy spędzić życie. Mamy plany, kochamy i co jak zupa słona to wpierdziel. Tacy ludzie powinni być leczeni. To psychol, mający problemy w pracy, życiu, wyładowywuje swoje kompleksy i porażki na żonie, czasem i dzieciach.

 • hania.mala

  Oceniono 10 razy 10

  Oczywiście proces działa tylko w przypadku celebrytów. Szary człowiek bez znanego nazwiska nic nie zdziała w obliczu potężnej i nieczułej machiny urzędniczej.

 • yamako

  Oceniono 11 razy 9

  Lekarz ma obowiązek zgłosić taki przypadek na policji. Jeśli tego nie zrobi, ponosi odpowiedzialność karną. Ludzki (czy też raczej nieludzki) aspekt to inna sprawa. Lekarz nie robi żadnej łaski.

 • rosomak9

  Oceniono 9 razy 9

  Zaświadczenie przy podejrzeniu przemocy w rodzinie wydaje sie bezplatnie.Pani doktor zabraklo wiedzy o przepisac oraz empatii.Inna sprawa,że dla sadu liczy sie tylko obdukcja sadowo-lekarska na która obowiazek posylac ma POLICJA!I to policja powinna zajmowac sie KOMPLEKSOWO takimi sprawami,a nie zrzucac wine, to na lekarza,to na sasiadow itd...
  wiem ze latwiej jest wywlec bezbronna kobiete o 22 z mieszkania za 2000zl zaleglych podatkow,ale sorry...nie takiej policji nam potrzeba.

 • ciszkiem

  Oceniono 9 razy 9

  "Trafiła do Centrum Interwencji Kryzysowej, zamieszkała w ośrodku dla ofiar przemocy, potem w mieszkaniu interwencyjnym. " kiedy czytam coś podobnego, to mi się robi niedobrze .Pytanie jakie natychmiast mi sie nasuwa, dlaczego kobiety muszą trafiać do ośrodków a kat sobie mieszka spokojnie, jednak sam wymaga odizolowania czy też leczenia. Ofiara nawet po uwolnieniu się musi zmagać się z problemami finansowymi,mieszkaniowymi. Dlaczego nie można wyegzekwować od męża kata, za uczynione szkody płacenie alimentów dożywotnio?Gdyby może były ostrzejsze sankcje, miej widziałoby się bilbordów pt. "Bo zupa była za słona"

 • prof.miauczur

  Oceniono 9 razy 9

  Jak to szło? Państwo polskie znowu zdało egzamin?

 • angharad

  Oceniono 13 razy 9

  "teraz nikt jej do niczego nie zmusza, jak chce to sprząta, a jak jest zmęczona kładzie się spać."

  A co na to Małgosia Rozenek?

  PS: Wcale nie kpię z bohaterki reportażu. Wręcz przeciwnie. Trzymam za nią kciuki.

 • majka.2012

  Oceniono 8 razy 8

  Ja jeszcze raz napiszę bo niektórym trzeba 2 razy tłumaczyć. Uderzy cię facet to naślij na niego kogo trzeba żeby mu delikatnie "wytłumaczył", bo zanim policja czy sąd się za faceta wezmą to minie sporo czasu. Jak facet podnosi rękę na kobietę to musi drań poczuć na własnej skórze co robi!!!!

 • feldkurat-katz

  Oceniono 18 razy 8

  Przepraszam świnię , że nazwałem lekarza , który żądał 20 zł za zaświadczenie o pobiciu świnią .

 • konto_live

  Oceniono 9 razy 7

  lekarze tak samo tłuką żony, co zabawne zwykle lekarki, co zarabiaja 15 000 zł na miesiąc i moga mieszkać same, ale przecie jak bije to kocha :)

 • aaania55

  Oceniono 9 razy 7

  A ja mam lekarkę (ok.40-tki), która jest znakomitym fachowcem, zapisuje jak najtańsze leki, "reklamówki" firm farmaceutycznych rozdaje nieodpłatnie najbardziej potrzebującym :) Na pewno wyłożyła by te 20 zł i jeszcze zgłosiła sprawę na policję. Pracuje bidulka od rana do nocy, bo wszyscy chcą do niej, a koleżanka w gabinecie obok siedzi w pustym gabinecie i dłubie w nosie. Myślicie że bujam? Nie.

 • xsawer

  Oceniono 11 razy 7

  " lekarz rodzinny za zaświadczenie o pobiciu zażądał pieniędzy."

  -No cóż, lekarz kierował się po prostu klauzulą sumienia.

 • andrzej1.61

  Oceniono 12 razy 6

  Od kiedy w katolickiej Polsce czy to w innym katolickim kraju kobieta ma takie same prawa co istota stworzona na obraz i podobieństwo Boże czyli mężczyzna i tylko on ma prawo piastować określone funkcje, ma prawo do przywilejów i zaszczytów. Kobieta jako inkubator i worek treningowy ma być spolegliwa, dlatego niektóre przykazania Boże można interpretować w następujący sposób.
  1. Nie czyń drugiemu .........., od kiedy kobieta jest drugim.
  2. Kochaj bliźniego.............., od kiedy kobieta jest bliźnim.
  Każdy "uczciwy" katolik przestrzegający tych zasad może liczyć na odpust zupełny dany co najmniej z rak biskupich a w przyszłości na zbawienie wieczne.
  Ps. Oczywiście oburzeni obrońcy KK powiedzą że to kłamstwo i maja rację lecz tylko w mowie i piśmie w czynach papieży, kardynałów i biskupów to ja mam rację. Smutne lecz prawdziwe.

 • bzyk_origo

  Oceniono 10 razy 6

  I to jest wlasnie katooszolomska/koltunska polska rzeczywistosc, wspomagana rodzinna nauka KK, w calej swej krasie...

 • pkierski

  Oceniono 8 razy 6

  "Jak to szło? Państwo polskie znowu zdało egzamin?"

  Owszem - państwo. Ci państwo z naprzeciwka, ci państwo z domu obok, ta pani w gabinecie lekarskim, ten pan na plebanii. Wszyscy podeszli do egzaminu.

  Dajmy spokój Państwu, które powinno się zająć sprawami na jego skalę - dyplomacją i wojną (czyli kontynuacją dyplomacji innymi środkami). I niech nie przeszkadza ludziom współpracować, mamiąc ich, że coś za nich załatwi "za darmo". Nie załatwi dobrej służby zdrowia, nie zastąpi etycznego postępowania obywateli. Będzie próbowało, a wyjdzie jak zwykle.

 • dankanadolny

  Oceniono 5 razy 5

  Ze wszystkiego zaciągają ...kobieta za pewne nie ma takiej kwoty ,polska służba zdrowa ...

 • djmo

  Oceniono 3 razy 3

  Do maltretowanych kobiet

  Dlaczego dajecie się tak traktować. Bije po raz kolejny..... Bije, bo mu na to pozwalacie. Pozwalacie się tak traktować. M.in. dlatego ludzie, policja, tak reagują. Dlaczego się nie bronicie, gdyby jeden z drugim dostał nie byłoby następnych razów. Tymczasem wiele kobiet pozwala się traktować jak worek treningowy, na którym pan i władca wyładowuje swoje emocje, na początku, potem bije z przyzwyczajenia. Jest silniejszy? Boicie sie zemsty? A od czego wasz kobiecy spryt i przebiegłość. Jeśli pozwoli się raz i drugi, na pewno będą następne. Im dalej, tym gorzej, bo psychika siada i zaczyna się kołowrotek z którego trudno się wyrwać.

  Mam sąsiadkę do której mąż skakał z łapami. Raz, drugi, trzeci, kłótnie i bijatyki było słychać w całym domu. Któregoś dnia nie wytrzymała, chwyciła dużą i ciężką deskę do jarzyn, jak walnęła z całej siły w łeb i plecy, to faceta zamroczyło, więc poprawiła kantem i wypchnęła na korytarz. Kiedy ją bił zawsze otwierała drzwi. Nie spodziewał się ataku. Rozwaliła mu czaszkę, miał sześć szwów, zadzwoniłam na pogotowię, a oni na Policję. Zeznałyśmy, że skoczył do niej z dużym kuchennym nożem, więc się broniła, tym co miała pod ręką.

  Kiedy po dwóch dniach wrócił ze szpitala powiedziała, że jak jeszcze raz ją ruszy, to musi ją zabić, bo inaczej zadźga go w nocy jak świniaka. Kiedyś musi zasnąć, a do bicia brał się najczęściej po pijaku. Wszyscy wiedzą, że ją bił, więc za zbrodnię w afekcie dużo nie dostanie, wyjdzie po kilku latach. Ale będzie miała spokój do końca życia. Chyba trafiło do tej pokręconej mózgownicy, bo już jej nie bije. Kłócą się, aż czasem wióry lecą, czasem lecą talerze, ale rękoczynów nie ma.

  KOBIETY BROŃCIE SIĘ PRZED TAKIMI SKUR....LAMI. Łagodnością i dobrocią z takim psychicznym połamańcem nic nie wskóracie. Zróbcie to dla swoich dzieci, nie tolerujcie tego draństwa latami, bo im dalej tym gorzej, a i tak kończy się to któregoś dnia ucieczką. Nie tłumaczcie się, że robicie to dla dzieci, bo dziecko musi mieć ojca. Piekło nie jest miejscem do wychowywania dzieci, co wyniosą z takiego dzieciństwa. Lepiej wam będzie bez takiego ojca. Skromnie, ale spokojnie.

 • dwakurduple

  Oceniono 3 razy 3

  I gdzie się teraz podziały te wszystkie organizacje,które zabierały rodzicom dzieci za to,że w domu było brudno ??? - Zapadły się pod ziemię ?
  Pal licho kobietę - to przecież tyllko SŁUŻĄCA CZŁOWIEKA ,ale dziecko ?-- I to płci męskiej ! - Zostawiają dziecko u ojca,CZŁOWIEKA,ktory gasił kiepy na jego rękach ??? - No żesz q..a ! - GDZIE ONI WSZYSCY SĄ ???????????

 • dezyderia1

  Oceniono 3 razy 3

  Na Forum Niebieskiej lLinii można przeczytać jeszcze więcej o koszmarze ofiar przemocy.
  Ręce opadają bezsilność, niemoc Instytucji, walka z urzędami to dodatkowe "atrakcje" jakie funduje ofiarom przemocy codzienność.A w Sądzie słyszą " jest pani bezradna, nie potrafi pani zadbać o bezpieczeństwo dzieci i swoje" To takie wzmocnienie dla nich.
  7.XII w Teatrze Kamienica odbędzie się wręczenie Białej Wstążki tym mężczyznom którzy swoją męskość wyrażają w stanowczym NIE dla przemocy.
  Bądzmy razem z Nimi!

 • legrange

  Oceniono 3 razy 3

  W Ubulandi ofiary przemocy czy bandytyzmu nie mają co liczyć na sprawiedliwość. Pozostaje tylko Sąd Boży - uciąć gnojowi łeb.

 • skorpion_krk

  Oceniono 2 razy 2

  Prawo stoi po stronie sprawcy . Wymyślono procedurę Niebieskiej Karty , która jest li tylko produkcją papierów .Grupa robocza nic nie może konkretnego zrobić . A na samym początku należałoby wyrzucić sprawcę przemocy z mieszkania . Realia są takie - ofiara ucieka , kat zostaje w mieszkaniu . Ktoś za taki stan rzeczy jest odpowiedzialny . Ale kto ?

 • monika.libra36

  Oceniono 4 razy 2

  W Polsce nic już nie zdoła nas zaskoczyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • arczia

  Oceniono 10 razy 2

  nie wiecie o czym piszecie. Jest przepis, ze wszystkie zaświadczenia nie dla celów NFZ są płatne - nie do kieszeni lekarza tylko do kasy placówki. Lekarz musi w dokumentacji odnotować wydanie zaświadczenia, i ma OBOWIAZEK pobrania pieniędzy za takie zaświadczenie, a jak pieniądze nie wpłyną do kasy placówki, to lekarz jest pomówiony o przywłaszczenie i może wylecieć z pracy. Zmieńcie dziurawy przepis, a nie gnójcie lekarza.

 • znafcax

  Oceniono 1 raz 1

  sama jesteś bydło i to w dodatku złodziejskie. Niestety, w naszym kraju uwielbiają lekarzy (i nie tylko ich) okradać nakładając różne obowiązki bez płacenia za nie. Typowe - lekarz wypisze ten papierek, lekarz wypisze tamten papierek, lekarz wypisze kwitek itd. Ciekawe kiedy lekarz ma leczyć pacjentów??? Poczytaj sobie np. naszą ustawę refundacyjną - jakie kary przewidziano dla lekarza który pomyli się o przecinek, albo dostanie od sekretarki niewłaściwy bloczek (należący do innego lekarza). Po prostu przyzwyczailiście się do dobrobytu i tyle i we łbach się wam przewraca.

  Jeżeli organizuje się pomoc dla osób maltretowanych - niezależnie czy robi to rząd, czy organizacje charytatywne, przede wszystkim należy określić FINANSOWANIE tej pomocy. To jest tak proste że debil to zrozumie, ale nie taka hołota jak Ty.

  Nie mam nic przeciwko pomaganiu biednym ludziom, także finansowo (prawdopodobnie na cele charytatywne przeznaczam rocznie kwoty większe niż Ty), ale pod warunkiem ŻE BĘDZIE TO MOJA DECYZJA I NIKT MNIE NIE BĘDZIE DO TEGO ZMUSZAŁ. Tworzenie sytuacji takiej jak opisana jest zwykłym złodziejstwem. Równie dobrze, jeżeli nie masz samochodu, mogę Ci obiecać BMW mojego sąsiada - idź i sobie weź.

 • extranylon

  Oceniono 1 raz 1

  "To niedopuszczalne - mówi Agnieszka Zielińska, szefowa Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie"
  Pani Agnieszko, niech Pani zastanowi się co Pani mówi, chyba że to dziennikarz bzdury pisze.
  Proszę podać miejsce w Ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w którym jest napisane że lekarz ma wystawiać zaświadczenia za darmo. To Pani obowiązkiem jest udzielanie bezpłatnej pomocy ofiarom przemocy a nie lansowanie się w mediach. Weź się do uczciwej roboty, bo tylko przejadasz publiczne pieniądze.

 • gra1gra

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego nie wpaja się społeczeństwu, że przemoc jest zła, wbrew prawu i podlega karze? Dlaczego za pobicie żony wyroki dla oprawców są marne i w zawieszeniu, a ofiara musi ze wszystkim radzić sobie sama? Życie i zdrowie wszystkich jest tak samo ważne, dlaczego w moim kraju zagrożenie dla zdrowia i życia kobiety jest lekceważone nawet przez prawo? Jeszcze jeden przykład dla obecnych ministrów sprawiedliwości, dla których to w naszym kraju ponoć nie ma przemocy i podpisywanie Konwencji przeciwdziałającej przemocy jest zbędne. Zwykła pogarda dla ofiar przemocy i słabszych ze strony instytucji i ludzi zobowiązanych do niesienia pomocy. Prędzej zrozumienie znajduje oprawca niż jego ofiara. Jest terapia dla stosujących przemoc. Dlaczego tego się nie propaguje?

 • jagger2009

  Oceniono 1 raz 1

  i to jest demokratyczny, cywilizowany kraj w XXI wieku?????
  nic wiecej nie dodam bo coz tu mozna dodac,

 • znafcax

  Oceniono 9 razy 1

  niestety, kolejny raz lekarzy bez konsultacji ze środowiskiem próbuje się wrobić w darmową pracę. Ciekawe czy piekarz za darmo daje tej pani chleb, czy kanar ją puszcza bez problemu gdy ta pani pojedzie na gapę tramwajem, czy pieluchy dla jej dzieci w sklepie ta pani dostaje za darmo???
  Za obdukcje, zaświadczenia itp NFZ NIE PŁACI!!! Z jakiej racji lekarz swoją pracą ma dotować pacjentów? Czy wy pracujecie za darmo czy dla pieniędzy??? Kto mi chodnik przed domem pozamiata? Od razu mówię że nie zapłacę bo jestem fajny gość i mi się należy za darmo!!!
  Opanujcie się trochę!!!
  A pretensje proszę kierować raczej do NFZ albo państwa - ta pani jest ubezpieczona w NFZ, tak samo jak jest obywatelem RP a państwo powinno zapewnić bezpieczeństwo obywateli. Jak chcecie od lekarzy zaświadczeń, to dopilnujcie by płaciły za ich wystawianie odpowiednie instytucje.
  Znalazło się stado oburzonych tłumoków

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 1

  Że 20PLN? Cóż to takiego? Mamy nawet przysłowie, że u nas nic za darmo, poza tym że można gratis tylko wp..ol dostać. Od ślubnego czy też konkubenta jak najbardziej. A czy w zupie jest zasłona, nie ma znaczenia.

 • majka.2012

  Oceniono 3 razy 1

  Po pierwszym pobiciu pogadałabym z "Łysymi" i raz dwa porządek by z mężem zrobili.

 • hanna226902

  0

  Hanna Nowak Niestety wiem przez co przeszła p.Małgosia i sytuacje w/w opisywane nie są mi obce.Również byłam 20 lat w przemocowym związku.Nikt nie potrafił mi pomóc,gdyż moje wołanie może było za słabe.Liczne pobyty w szpitalach,urazy głowy/obrzęki mózgu,krwiaki/okaleczenia,trucie,liczne poronienia,połamany kręgosłup ,powybijane zęby.złamane żebra,problemy żywieniowe z powodowane ograniczaniem jedzenia coś za coś i wiele innych to "pamiątki" nie dające się nigdy wymazać. Przebywałam z córką przez prawie 5 lat w Specjalistycznych Ośrodkach dla Ofiar Przemocy.Najbardziej poniżające jest to,że po raz enty idąc do lekarza czy na Policję to na nas patrzą jak na dziwolągów i osoby o wybujałej wyobraźni tak jakbyśmy opowiadały sceny z filmu SF .Deprecjonuje się nasze zeznania,ośmiesza,daje do zrozumienia,że mamy same sobie z tym problemem poradzić posądza o konfabulacje i odsyła do domu z przysłowiowym kwitkiem.To My z dziećmi opuszczamy dom "tułamy się " po Polsce w imię czego ? tracimy wszystko co posiadałyśmy a sprawca cieszy się wolnością, ma za sobą grono wpływowych osób,rodzinę znajomych bo jak można mu udowodnić przemoc skoro nikt nie stoi po naszej stronie bo on skrupulatnie przez wszystkie lata izolował nas od rozmów z kimkolwiek/nawet wizyty lekarskie tylko w jego obecności/.Najbardziej boli mnie to,że to kobiety ciągle muszą udowadniać swoje racje mimo wielu dowodów medycznych. Nie wiem czy w Polsce musi dojść do tragedii aby ktoś problem zauważył i wtedy dopiero rusza maszyna medialna w ruch i szukanie winnych tylko pytam się po co ??? Nie mogę powiedzieć,że nie było warto odejść,ale też nie mogę kłamać,że było łatwo w powrocie do tzw.normalności i wiele jeszcze przede mną.Szkoda że nie zawsze spotyka się w instytucjach mających w założeniu rzekoma pomoc ludzi kompetentnych i rozumiejących cykl przemocy i zachowanie ofiar,Zgadza się,że często wycofujemy zeznania bo po kilku godzinach przesłuchiwań człowiek ma już wszystkiego dość i bez wsparcia osób drugich osacza się nas i aby zmniejszyć koszty obdukcji odsyła do domu a my mamy już taki mętlik w głowie,że godzimy się na wszystko aby dali nam "święty spokój " Spotkałam na swojej drodze dużo osób pełnych empatii i za to im dziękuję bo w innym przypadku dawno już bym nie miała sił do walki. W Polsce nadal jest błędne rozumowanie,że przemoc to zjawisko rodzin patologicznych .Spotyka ono niezależnie od statusu majątkowego.Tylko różnica polega na tym,że kobiety z większym zapleczem finansowym szybciej sobie poradzą /maja psychologów,adwokatów i nie martwią się o sprawy socjalne i bytowe/.Istnieje taka mentalność,że ofiary przemocy to zacofane i mało inteligentne osoby a to jest kłamstwo.Co łączy wszystkie kobiety to bezradność i z pewnością jeśli nikt do nas pierwszy nie wyciągnie" pomocnej dłoni" rzadko ,która kobieta sama rozpocznie kolejna walkę tym razem o lepsze życie dla swoich dzieci,które dodają im siły .

 • ciotka_ltd

  Oceniono 4 razy 0

  Mam nadzueje, ze nie jestes lekarzem @znafcax

  Wymyslasz nam od tlumokow? To ty jestes zabarykadowany w swym zascianku cham i prostak.
  Tak sie sklada, ze nie jestem Polka, ze urodzilam sie i wychowalam w Niemczech, a od wielu lat mieszkam w UK, gdzie dzialam spolecznie min. w tzw. Women's Aid, organizacji charytatywnej powstalej do pomocy ofiarom przemocy domowej, teraz takze i mezczyznom.
  I powiem ci, ze do dzisiaj - juz chyba przez jakies 30-40 lat, nie tylko lekarze, ale i psycholodzy i prawnicy pomagaja tym ofiarom SPOLECZNIE.
  A polski lekarz, i to kobieta, z glodu umrze jesli papierek wystawi?
  Bydlo, zwykle pazerne chamskie wschodnioeuropejskie bydlo!

 • man35

  0

  Tak, tak.. wciąż w najwyższej cenie są chłopaki, co to i przeklną, i za kołnierz nie wyleją, a i przyłożyć potrafią. Naiwne dziewczątka myślą, ze w małżeństwie się zmienią. Puste żale potem, aż mi się czytać nie chce.

 • do100jnik

  0

  czegoś nie rozumiem, czemu sąd nie odwiesił kary a prokuratura nie wystąpiła o to do sądu

 • plantin

  Oceniono 12 razy 0

  Przemoc w rodzinie jest straszna ale dzieje się to w dwie strony. Poznałem osobiście przykład jak to kobieta do spółki z "zaprzyjaźnionym" policjantem wrobili faceta w przemoc. Dwa wezwania, lipna obdukcja, nie wiadomo jakim cudem wymeldowany z domu do tego stopnia, że nie dano mu nawet rzeczy osobistych, pozbawiony kontaktu z dzieckiem, facet z czasem rzeczywiście zaczął pić (wcześniej sporadycznie), jak kiedyś przyszedł do swojego byłego mieszkania - interwencja policji, potem wyrok i facet poszedł siedzieć. Mimo tego że miał dobry zawód (kucharz) po wyjściu z kryminału jako karany nie dostał nigdzie pracy, teraz widuję go jako bezdomnego !!!
  Inna sprawa - mężczyzna przez 20 lat raz pobił kobietę (zarzuciła mu wydanie ostatnich pieniędzy zamiast na życie to na wódkę, co było nieprawdą), kilka razy ją pchnął (!) - żona "przysłużyła" mu się pomagając w zamknięciu w więzieniu (za domniemanie zaboru mienia - co było absolutną bzdurą), po wyjściu z więzienia gdzie facet przeżył traumę bo siedział niewinnie, teraz jest szantażowany przez rodzinkę - że "jak coś będzie nie tak" - to zadzwonią po policję i wróci sobie znowu posiedzieć. Mężczyzna jest zastraszony, nie wolno mu się odezwać, ma siedzieć, zarabiać pieniądze i się nie odzywać. Od dawna jest wyzywany przez nastoletnie dzieci od sk...synów - przy aprobacie matki. Ostatnio zaczyna być bity a jednocześnie rodzinka rozpowiada (znaczy się - buduje mu historię) że to on od lat się nad nimi znęca. Znam go blisko od dziecka - t.j. 48 lat i wiem że to wszystko jest prawdą a nawet nie wiem jak mu pomóc.
  To jest druga strona medalu - co słabe kobiety potrafią zrobić z mężczyznami.

 • dzon_dzon

  Oceniono 8 razy 0

  Najgorsze jest to, że często nawet przed ślubem widać jaki jest facet.
  Pracy się nie ima, często pije, nie potrafi rozwiązywać problemów rozmową tylko krzykiem itd.
  Ile ja znam kobiet, którym taki ktoś odpowiada. Tymczasem wielu normalnych facetów jest samotnych [nie piszę akurat o sobie]. Wydaje mi się, że dla części kobiet taki "niegrzeczny" facet jest pociągający. Później niestety ponoszą konsekwencje swojego wyboru.

 • oczy123

  Oceniono 8 razy -2

  ja tez wstaja czasem do roboty o 4 rano w pracy szef mnie traktuje jak smiecia biore dyzury i noce pracuje co drugi weekend nie stac mnie na wiele rzeczy wynajmuje mieszkanie

  czy ktos zrobi o mnie reportaz ?

 • emeryt21

  Oceniono 9 razy -5

  A gdzie jest o tych 20 zlotych ? O co chodzi w tym tytule artykulu ?
  Czy to mialo byc o pobiciu przez bydlaka czy o tym jaki to zly lekarz,ze chce wynagrodzenia za swoja prace ?
  Zdecydujcie sie o czym piszecie....bo czas doktorow Judymow to czas przeszly.....

 • wiktoronline

  Oceniono 39 razy -11

  Na pierwszej stronie ZŁY LEKARZ, który chce 20 złotych za zaświadczenie.
  Kominiarz bierze 100 zł za papierek nt. komina, pan od piecyka gazowego
  bierze 150 zł. Za skasowanie błędu w samochodzie 100 zł, a jak k'''wa lekarz
  ma wziąć 20 zł, to trafia NA PIERWSZĄ STRONĘ PORTALU...

  Żenada...

  Ciekawe, czy pani Anna Gmiterek-Zabłocka pracuje w redakcji za darmo.
  Wstyd Pani redaktor - setki innych osób pewnie zawiniły sytuacji tej kobiety, ale
  lekarz ląduje na pierwszej stronie. 20 zł za zaświadczenie...

 • bromba_bez_glusia

  Oceniono 41 razy -11

  Współczuję pani Małgorzacie, jak i każdej ofierze przemocy.
  Ale nie podoba mi się ten oskarżycielski ton artykułu. Nie ma w nim słowa że pani Małgorzata wzywała policję. Nie ma słowa że zwracała się do kogoś o pomoc, oprócz tej sąsiadki jak uciekała.
  W takim wypadku obwinianie wszystkich w koło że nie pomogli wydaje mi się niesprawiedliwe. Gdyby mnie lał mąż, to nie liczyła bym że lekarz albo sąsiad się sprawą zajmie, gdy ja nie robię nic aby to ukrócić.

 • miguell

  Oceniono 20 razy -12

  Czy to wina społeczeństw, że pipie Małgorzacie podobał się Zenek. Był dobrze umięśniony, pewny siebie i arogancki.

  Interwencje policji, obdukcje, darmowe zaświadczenia, obrońca z urzędu, ...
  Społeczeństwo zapłaci bo przecież nie mąż ani pani Małgorzata

  --------------------------------------
  Ostatni gasi światło

 • liquid_force

  Oceniono 34 razy -12

  Zły lekarz chce 20 zł za zaświadczenie, które może przesadzić o czyjejś przyszłości. Skandal. Praktycznie to wina lekarza, ze tak cierpiała - lekarze, jak nam wszystkim wiadomo powinni robić za darmo. Nie wiem dlaczego powinno sie im płacić...

 • supertlumacz

  Oceniono 25 razy -17

  informacja powinna być publikowana tylko w dziale PLOTKI i w tak zwanej PRASIE KOBIECEJ.

  1. Tylko jednostronna egzaltowana niespójna prezentacja.
  2. Brak dokumentacji że nie idzie o sporadyczny incydent. Wprost przeciwnnie, brak dokumentacji rzekomych wcześniejszych nadużyć (brak "niebieskiej karty").
  3. Jeździ do syna, ale może się z nim spotykać tylko w obecności ojca. - Chwilę się widzę z dzieckiem, a potem mąż mi robi awantury. A Przemek w ogóle nie chce rozmawiać - mówi kobieta. Zdaniem psychologów, wiele wskazuje na to, że ojciec mógł syna zmanipulować.
  Wygląda na to że jedyny świadek który zna dobrze sytuację, jej syn, jest przeciwko niej.

  Jako prokurator wnioskowałbym o areszt dla niej , do wyjaśnienia, za próbę pomówienia i wyłudzenia świadczeń.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX