Seremet: Ja "zaprzeczam zamachowi, bo służę idei"? Ludzie, bójcie się Boga!

- Czytałem, że zaprzeczam tezie o zamachu, bo służę określonej idei. Ludzie, bójcie się Boga, jak można pisać takie bzdury? - tak prok. gen. Andrzej Seremet komentuje w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" teorie spiskowe nt. katastrofy smoleńskiej. Stanowczo odrzuca też tezę o zamachu: "Nie znaleźliśmy na to żadnych dowodów".
Andrzej Seremet ostro reaguje na różne "teorie" ws. katastrofy smoleńskiej, pojawiające się na prawicy. - W Polsce dokonano strasznych podziałów. Te głosy, że "ruscy zabili prezydenta", coś ukrywają, prokuratura coś zataja. Czytałem niedawno, że poświęcam czas na zaprzeczenie tezie o zamachu, bo służę określonej idei. Ludzie, bójcie się Boga, jak można pisać takie bzdury - mówi "Gazecie Wyborczej".

Prokurator generalny odrzuca zarzuty, że śledczy prowadzą złą politykę informacyjną ws. katastrofy smoleńskiej. - To powszechny mit, którego mam powyżej uszu - stwierdza. - Tygodniowo prokuratura wojskowa odpowiada na dziesiątki pytań kierowanych przez media określonego nurtu, które wykazują niesłabnące zainteresowanie katastrofą - dodaje.

Seremet wypowiada się również nt. teorii wybuchu w samolocie propagowanej przez zespół Antoniego Macierewicza. - Wielokrotnie prosiliśmy o przesłanie dorobku zespołu. Jako dowód na wybuch otrzymaliśmy jeden kilkustronicowy wydruk komputerowy zawierający określone tezy - mówi. - Co do prof. Biniendy i jego pracy, otrzymaliśmy same wnioski bez metodologii, a tylko to mogło stanowić ewentualnie podstawę pracy biegłych - dodaje. W końcu podsumowuje: "Nie znaleźliśmy dowodów na zamach".

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (21)
Seremet: Ja "zaprzeczam zamachowi, bo służę idei"? Ludzie, bójcie się Boga!
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 24 razy 22

  Wystarczy sprawdzić nakład Gapola przed i po katastrofie. To fascynujące jak wiele kasy można z ludzi wyciagnąć pisząc idiotyzmy okraszone kretynizmami używając cymbalizmów jako znaków przestankowych....
  Dla tego pański apel jest śmieszny...Tacy jak Arcyredaktor SA.kiewicz potrafią liczyć kasę i liczyć na wdzięczną pamięć Arcyprezesa jeśli ogłupiony lud rozchuśta łajbę tak że Tusk z niej wypadnie.

 • saidakbar

  Oceniono 20 razy 16

  ja stałem za zamachem!!! osobiście walnąłem samolot brzozą i magnesy walczyłem!!!!! no i mgłę też rozpylilem!!! i jestem dumny z mojego dziela

 • aniechich03

  Oceniono 21 razy 9

  Panie Prokuratorze Generalny Seremet !
  Prosze wyrzucič do kosza "ekspertyzę" Instytutu im Sehna z Krakowa.
  To fałszerstwo.
  Prosze w prokuraturze sporzadzic stenogram z kabiny pilotów używając SŁUCHU a nie rozumu porażonego IDEOLOGIA.
  Wtedy śledztwo przyspieszy.
  Zamiast eskhumacji rozpoczna sie EKSMISJE i odbieranie awansów i odznaczeń.
  Firmy ubezpieczeniowe zostawiam samym sobie, skoro wypłaciły odszkodowania bez czekania na ustalenie sprawców.
  Pozdrawiam

 • hazibula

  Oceniono 1 raz 1

  Panie prokuratorze-generalnt Andrzeju Seremet. Co pan z tym "bójcie się Boga" wyskakuje? Nie wie pan, ze to tylko taka figura retoryczna? Taka ściema, blaga? W Polsce pan nie mieszka, czy jak?
  Nikt się tu Boga nie boi, odwrotnie, im kto bardziej katolicki, tym częściej sobie z Boga robi jaja. Nie ma pan oczu do patrzenia, uszu do sluchania, czy jak?

  Taki niby dorosły czlowiek, a taki naiwniak z pana. Wstyd !

 • ciemnyludd

  Oceniono 31 razy 1

  Pan się mija z prawdą panie Seremet... Nie chciał pan przecież odpowiedzieć na pytanie DLACZEGO Tusk z Putinem ZAMORDOWALI nam prezydenta...

 • romp6

  0

  @wazps
  WSI zamordowali wspólnie Tusk Kaczyński, Sikorski Macierewicz, Giertych Pawlak, na dokładkę ciemny Lepper.
  CBA to tez wspólne dziecko , Kaczyńskiego Tuska Giertycha Leppera i Pawlaka.
  Awanturę Smoleńską bardziej nakręca Tusk z Grasiem i Ostachowiczem, niż Antek z Jaromirem .

 • paw73

  Oceniono 23 razy -11

  Pisanie bzdur przez wszystkich "dziennikarzy" ,to norma. Gorsze,ze manipulacje jakich się dopuszcza stacja tvn/tvn24, to już kryminał.
  We wczorajszych 2012.12.04 faktach, prowadzący mówi ,ze studio faktów po faktach, już czeka Janusz Piechociński. Problem w tym,ze gdy on mówił te słowa , Piechociński na żywo był w Polsat news. Gdy kończyły się "wydarzenia"Polsatu, schodząca Gawryluk, mijał siedzących red. Gugałę i Piechocińskiego. Stacja TVN słusznie nazywana jest Tuski Vision Network . Każdy nie znający się na mediach, widział,ze tzw. wywiad Pochanke z Piechocińskim, był poszatkowany, jak mięso na tatara.
  Okazuje się ,ze jedynym poważnym i prawdomównym obiektywnym medium ,jest telewizja Polsat.
  Media wykreują najgorszą kanalię, a bohatera na zbója- a ciemny lud to kupuje.

 • heterofob2

  Oceniono 21 razy -21

  Pozdrawiam Prokuratora Generalnego serdeczniutko i proszę przekazać swoim Prokuratorom, żeby mi nie przysyłali ofert burdelowych.

  szokujące niechlujstwem pismo Janiny Serowik z Prokuratury Generalnej (i podobnie nieprzyzwoite pismo Antoniny Suwały): www.facebook.com/photo.php?fbid=278893788800801

  noworoczne życzenia Arkadiusza dla Andrzeja Seremeta: www.youtube.com/watch?v=CHeLAQv68Ww

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX