SKOK-i ochronią obraz Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze

Cudowny Obraz z Jasnej Góry zostanie umieszczony w pancernej kasecie ochronnej. Fundują ją SKOK-i. - Będą w niej wykorzystane najnowsze technologie - mówi Dorocie Steinhagen rzecznik prasowy Jasnej Góry o. Robert Jasiulewicz w dzisiejszej ?Gazecie Wyborczej?.
Kasetę finansują Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK-i). Wcześniej ufundowały klasztorowi m.in. bursztynową sukienkę dla Obrazu Matki Bożej, kopułę dla tabernakulum w kaplicy Matki Bożej czy wyposażenie ołtarza polowego na szczycie jasnogórskim w trakcie wizyty Benedykta XVI. Ojcowie paulini odwdzięczyli się szefom SKOK-ów medalami Konfederacji Przyjaciół Jasnej Góry. Otrzymał go m.in. Grzegorz Bierecki, do niedawna prezes SKOK-ów (teraz w radzie nadzorczej), a zarazem jeden z najpotężniejszych ludzi na prawicy i senator PiS.

Nowa kaseta ma zapobiec ewentualnym atakom na obraz (w niedzielę 58-letni mieszkaniec Świdnicy rzucił w ikonę pojemnikami z czarną farbą). Ale chodzi przede wszystkim o to, by chronić malowidło przed szkodliwym wpływem wilgoci panującej we wnętrzu kaplicy.

Do tej pory obraz zabezpieczony był szybą pancerną ufundowaną przez niemieckiego bankowca. To ona ochroniła wizerunek przed farbą .

Cały artykuł do przeczytania w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
SKOK-i ochronią obraz Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 13 razy 13

  Tak na dalszą metę, Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej NIC NIE UCHRONI PRZED INTERNETEM, nawet wota z Tupolewa...

 • krukpl

  Oceniono 12 razy 12

  w minione wakacje słyszeliśmy jak pewien bank sponsorował wiele rzeczy i upadł zabierając obywatelom oszczędności życia teraz mamy podobnie brak wiedzy co się dzieje ze skokami , kasa na lewo prawo (właściwie to tylko na prawo ) ale ilość ludzi którzy im powierzyli swoje pieniądze to ok 2 miliony wiec jeśli to by padło to mamy katastrofę

 • choleryk_wwa

  Oceniono 14 razy 12

  Ja bym w tej kasecie zamknął cały PIS, Trwam, Gazety Polskie, Urze i parę innych tego typu popłuczyn, bo przecież w końcu grasuje morderca-"samobójca", i tylko w ten sposób ci "wybrańcy narodu" będą bezpieczni!

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 8 razy 8

  A nie powinno być odwrotnie? ....

 • andrzej.ablaze

  Oceniono 7 razy 7

  matka boska uchroniła klasztor przed Tatarami i przed Szwedami, a nie uchroniła przed zwykłym, szarym polskim obywatelem ?
  Wiec nie wierząc polskim wiernym katolickim, trzeba chronić matkę boską pancernymi szybami, pancernymi kasetami i a na dodatek może przydałyby się ze dwa gniazda CKM wycelowane w stronę wiernych ?

 • oswiecony19

  Oceniono 7 razy 5

  Kolęda 2012/2013 - Otwórz drzwi księdzu w nowej ateistycznej koszulce i wyrzuć go z domu.Nie zapomnij na koniec powiadomić Policji, że w pobliżu grasuje zboczeniec! Ateistyczne koszulki, opaski na rękę ... www.wolnoscodreligii.pl/index.php?id=sklep

 • duokwak

  Oceniono 7 razy 5

  Coś cieniutka w uszach ta bozia skoro sama nie umie się obronić:))

 • duchkotaprezia

  Oceniono 7 razy 5

  A ja pomodlę się do: Matki Boskiej Sokalskiej, Matki Boskiej Ostrobramskiej, Matki Boskiej Krasnobrodzkiej, Matki Boskiej z Lourd /i jeszcze do kilkunastu innych/ by wzięły w obronę Matę Boską Częstochowską.

 • oswiecony19

  Oceniono 6 razy 4

  Kościół przez setki lat wyłudzał majątki od wiernych, ustawicznie ich ogłupiając. Ci, którzy nagrzeszyli, byli straszeni ogniem piekielnym. Książęta i dziedzice na łożu śmierci pod naciskiem proboszcza spowiednika przekazywali część majątku Kościołowi. Żaden ksiądz nie siał, nie orał, nie budował, a zawłaszczał społeczeństwu. Dodatkowo w obecnych czasach bez żalu molestują nasze dzieci!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX