CZD bez pieniędzy. "Komornik zachowuje się złośliwie"

"Serdeczne życzenia świąteczna dla pana komornika Marka Wojtczaka z Ciechanowa. Mimo wielokrotnych próśb kolejny raz, bez uprzedzenia zablokował konto pracownicze." - napisało na swoim profilu na FB Centrum Zdrowia Dziecka - Współpracujemy z kilkunastoma komornikami i poza tym jednym panem z resztą możemy się dogadać. On jest niereformowalny - komentuje Paweł Trzciński rzecznik CZD.
Centrum Zdrowia Dziecka ma poważne problemy finansowe. Nowoczesny szpital, który leczy i ratuje dzieci z całej Polski ma ponad dwieście milionów złotych długu. Tuż przed świętami pojawił się kolejny problem: jeden ze współpracujących z Centrum komorników zablokował konto z pieniędzmi na wypłaty. CZD całą sytuację postanowiło skomentować na Facebooku.

"Serdeczne życzenia świąteczna dla pana komornika Marka Wojtczaka z Ciechanowa. Mimo wielokrotnych próśb kolejny raz, bez uprzedzenia zablokował konto pracownicze, utrudniając nam wypłatę świątecznych wynagrodzeń. Nadal wierzymy, że będąc komornikiem - można też być człowiekiem. Wierzymy też że w Wigilijną noc coś się w sercu Marka Wojtczaka zmieni. Przed egzekucją można przecież zadzwonić, ustalić sposób egzekwowania" - takiej treści wpis pojawił się wczoraj na Facebooku Centrum Zdrowia Dziecka.

Jak wyjaśnia rzecznik Centrum, wpis jest "upustem złości" wobec komornika. - Jest nam bardzo przykro, kiedy widzimy człowieka, który mimo naszych próśb, zachowuje się w taki złośliwy sposób. I dlatego o nim kilka słów napisaliśmy. Uważamy, że nie trzeba nagle zajmować ważnego konta bez uprzedzenia. Można to zrobić inaczej, bo - jak wiemy z doświadczenia - inni robią to inaczej - mówi Trzciński.

Rzecznik: Ten pan jest niereformowalny

Rzecznik dodaje, że CZD współpracuje z kilkunastoma komornikami. - Poza tym jednym panem z resztą możemy się dogadać. Możemy zadzwonić i powiedzieć, które konto mogą zająć w danym momencie, aby nam nie utrudnić życia. A ten jeden pan notorycznie zajmuje konto pracownicze albo konto z lekami - mówi rzecznik.

Trzciński przyznaje, że Centrum już kilkakrotnie próbowało prosić komornika o zmianę zachowania. Bez skutku. - Prosiliśmy, żeby wcześniej zadzwonił i wskażemy konto, z którego może zablokować, żeby nie było to konto na wypłaty. Ale ten pan jest niereformowalny - ocenia rzecznik. Jak jednak zapewnia, CZD dołoży wszelkich starań, aby pracownicy otrzymali na czas swoje wynagrodzenia.

Udało nam się skontaktować z komornikiem krytykowanym przez Centrum Zdrowia Dziecka. Przyznał, że nie czytał odnoszącego się do niego wpisu na Facebooku. Nie chciał komentować słów rzecznika. - Odsyłam do wierzyciela. To on ustala termin egzekucji komorniczej. Ja wykonuję swoje obowiązki - powiedział.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (1)
CZD bez pieniędzy. "Komornik zachowuje się złośliwie"
Zaloguj się
  • milorex10

    Oceniono 12 razy 2

    Natomiast CZD zachowuje się jak złodziej. Nie płaci za trud innych ludzi (firm), którzy wykonali usługę lub dostarczyli określone towary. Nie otrzymali zapłaty za ich wysiłek, mogą nawet zbankrutować. Czy CZD to obchodzi. Raczej to olewają. A może nie zapłacić lekarzom za ich super wynagradzaną pracę. Może ich praca jest przepłacona. Może to oni sami doprowadzają szpital do tragicznej sytuacji. W robieniu przekrętów na szkodę publicznych placówek lekarze są mistrzami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX