Terlikowski u Lisa: Ideologia gender to największe zagrożenie. Bo kim jest Anna Grodzka?

Miała być dyskusja nt. podpisanej przez Polskę konwencji Rady Europy ws. przemocy wobec kobiet, ale szybko zeszła na utarczkę słowną między Tomaszem Terlikowskim a Kazimierą Szczuką. - Ideologia gender próbuje doprowadzić do sytuacji w której nie jest jasne, kto jest kobietą, a kto mężczyzną. Kim jest Anna Grodzka? - pytał złośliwie Terlikowski. - Jakim prawem pan ją obraża? - oburzała się Szczuka.
Dyskusja w programie "Tomasz Lis na żywo" rozpoczęła się od tematu podpisanej przez Polskę konwencji Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. Pretekstem był fakt, że temat pojawił się m.in. w homilii arcybiskupa Józefa Michalika. Przewodniczący episkopatu Polski stwierdził podczas pasterki w Przemyślu , że jesteśmy świadkami ataku na tradycyjny model rodziny. Zdaniem arcybiskupa Michalika konwencja RE to "wielkie kłamstwo".

"Mamy blisko 50 stron czystej prawdy"

Ze stanowiskiem abp. Michalika nie do końca zgodził się gość programu o. Paweł Burzyński. - Ja bym zajął nieco inne stanowisko w tej sprawie. Dokument od długiego czasu leżał na biurku i można było go przeczytać, przeanalizować i wydać oświadczenie. Tymczasem zrobiono to pięć po dwunastej, kiedy dokument wchodzi w życie. I wówczas tak mocny głos ma małe szanse na zrozumienie. Nie wybrzmiało dość jasno, że problem przemocy domowej i kobiet jest rzeczywistym problemem - ubolewał dominikanin.

- To przykra sytuacja dla ludzi wierzących. To zło, jakim jest przemoc domowa, jest Kościołowi obojętne - stwierdziła Kazimiera Szczuka. - To zło znika, bo w blisko 50-stronicowym dokumencie Rady Europy raptem w pięciu linijkach mówi się o tym, by zapobiegać mechanizmom, które ugruntowują przesądy dotyczące niższości kobiet. I to m.in. przesądy religijne. I na to słowo "religijne" Kościół właśnie reaguje tak, jak zareagował abp Michalik. Mamy blisko 50 stron czystej prawdy, żeby nie było bicia kobiet, ale dla Kościoła to mniej ważne, bo gdzieś się pojawiło słowo "religia" - mówiła Szczuka. - To zaprzeczenie wszystkiemu, co się w tym dokumencie mieści - skwitowała.

"Gender to największe zagrożenie"

Oliwy do ognia dolał konserwatywny publicysta Tomasz Terlikowski. - Gdyby osobom, które pisały ten dokument, chodziło o przemoc wobec kobiet, to nie wpisałyby do niego elementów genderowych. I Kościół na to zareagował. Benedykt XVI w ostatnim przemówieniu jasno powiedział, że jednym z największych zagrożeń dla Kościoła jest ideologia gender - przywołał.

- Problem Kościoła polega na tym, że z małym refleksem, a tak naprawdę z brakiem refleksu zajął się tym dokumentem. Trzeba usiąść merytorycznie do tego dokumentu i pokazać jego żenujący poziom prawny - podkreślił o. Burzyński.

- Ojciec wprowadza ludzi w błąd. Episkopat na temat tego dokumentu wypowiedział się dużo wcześniej niż na pasterce - zaznaczył Terlikowski. - Ale głos nie był słyszalny - przyznał.

"Nie jest jasne, kto jest kobietą, a kto mężczyzną"

Dyskusja w studiu szybko się zaostrzyła i zeszła na inne tory.

- To piękna wizja, którą pani Szczuka przedstawiła. Tylko nie do końca prawdziwa. W imię ideologii gender jedna ze szwedzkich europarlamentarzystek chciała ostatnio zabronić "Kubusia Puchatka", zabronić bajek, w których są tradycyjne role płciowe. Ideologia gender próbuje doprowadzić do sytuacji, w której nie jest jasne, kto jest kobietą, a kto mężczyzną. Kim jest Anna Grodzka? - zapytał Terlikowski.

- Jest transseksualną kobietą - broniła Szczuka.

- Jeśli powiem, że jestem żółwiem, to nie stanę się żółwiem. Będę nadal człowiekiem - kontynuował Terlikowski.

- Proszę zostawić posłankę Grodzką w spokoju. Jakim prawem pan ją obraża? Anna Grodzka jest po zmianie płci - mówiła zdenerwowana Szczuka.

- Bycie mężczyzną albo kobietą jest kwestią faktów. Jak ktoś do mnie mówi, że jestem mężczyzną, to mnie nie obraża. I Grodzka DNA ma też zmienione na żeńskie - kpił Terlikowski.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (63)
Terlikowski u Lisa: Ideologia gender to największe zagrożenie. Bo kim jest Anna Grodzka?
Zaloguj się
 • robert9998

  Oceniono 129 razy 105

  Odpowiem tak,zwracając się do pana Terlikowskiego-"PANIE TERLIKOWSKI, PANI ANNA GRODZKA, JEST PRZEDE WSZYSTKIM DOBRYM CZŁOWIEKIEM"! Zaś pan panie Terlikowski, jest człekiem , który z wiarą w Chrystusa i Trójce Świętą na ustach, chce niszczyć wszystkich ludzi.
  Tomasz Terlikowski, w swych wypowiedziach i działaniu, przypomina Faryzeuszy, którzy twierdzili,ze każdy kto się z nimi nie zgadza lub odbiega od normy przez nich wymyśloną, winien być stracony.
  Ludzie tacy jak pan Terlikowski, w swej obłudzie i podłości są niesłychanie niebezpieczni. Pokłosiem słów i działań takich jakie prezentuje pan Terlikowski, jest rozbudzenie antysemityzmu i tego typu fobii. Pan Tomasz Terlikowski i tacy jak on, rozbudzili na dobre neofaszystowskie demony w Polsce- ONR NOP Młodzież Wszechpolska.

 • mathieu91

  Oceniono 108 razy 74

  głupota ludzka nie zna granic - jedyne co mi przyszło do głowy po tak bzdurnych komentarzach Terlika.

 • kadykianus

  Oceniono 95 razy 63

  Nie oglądam tego głupiego programu właśnie za to, że Lis nie ma żadnych zasad i z przyjemnością zaprasza do studia takiego chama Terlikowskiego. Program Lisa NICZYM nie różni się od brukowców typu The Sun.

 • jezierskiadam

  Oceniono 59 razy 47

  Nie oglądam tego programu.
  I nie żałuję.:)))

 • ciemnyludd

  Oceniono 53 razy 45

  Te "shows" Lisa z Terlikowskim są już na poziomie parteru...Zaprasza faceta aby zaprezentował swoje POGLĄDY o których wiadomo że on ich nie ma.... Zamiast poglądów ma WIARĘ...A o tym to już na pewno dyskutować się nie da... Lis to inteligentny dziennikarz ale dołuje ostatnio okrutnie, w podobny zresztą sposób jak Monika Olejnik dla ...O G L Ą D A L N O Ś C I....

 • yeti333

  Oceniono 56 razy 44

  p. Terlikowski - "Jeśli powiem, że jestem żółwiem, to nie stanę się żółwiem. Będę nadal człowiekiem.".
  p. Terlikowski, może Anna Grodzka również jest człowiekiem?

 • luccamass

  Oceniono 47 razy 39

  Terlikowski przyglup z wielka latwoscia wchodzi z butami w zycie innych ludzi zupelnie depczac ich prywatnosc, dokladnie tak samo robi ta sekta ktora wyznaje!
  terlikowski ma czworke dzieci, a sadzac po jego wieku powinien miec ze czternascioro, cos mi tu smierdzi antykoncepcja i ignorancja, hmm.

 • nicke79

  Oceniono 47 razy 31

  Panie Terlikowski, gender to mało, jest jeszcze nowsze ideologiczne słowo: TRANSFOBIA.

 • orze

  Oceniono 33 razy 31

  O Terlikowski.
  A podobno wg Lisa on tam tak rzadko występuje. ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX