"Róbta co chceta. Nie popierajta Owsiaka, ale przestańta nudzić, bo tego się słuchać nie da"

WOŚP niezmiennie jest obiektem ataków ze strony prawicy. Tym razem m.in. dowiedzieliśmy się, za sprawą Tomasza Terlikowskiego, że "wielkie zło przybiera czasem maskę dobra". - Róbta co chceta. Nie popierajta Owsiaka, ale przestańta nudzić i truć. Bo tego się nie da słuchać - zaapelował w TOK FM do prawicowców Wojciech Maziarski z "GW"
Europoseł Jacek Kurski chwalił się w TOK FM, że zamiast do puszki WOŚP dał w niedzielę na tacę w kościele. Bo przy okazji każdego finału Orkiestry Owsiaka szczególnie mu żal "tych, którzy przez cały rok opiekują się seniorami, niepełnosprawnymi dziećmi i nikt o nich dobrego słowa nie powie".

Największą niechęć polityka Solidarnej Polski wzbudza hasło "róbta co chceta" od lata towarzyszące Jerzemu Owsiakowi.

Argumenty Kurskiego wydają się błahe wobec tego, co o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy napisał Tomasz Terlikowski. "Jerzy Owsiak jest tym bardziej niebezpieczny, im więcej realnego dobra przynosi jego akcja. Wielkie zło czasem przybiera maskę wielkiego dobra" - ostrzegał publicysta na portalu Fronda.pl.

Wojciech Maziarski z "Gazety Wyborczej" marzy o tym, żeby akcji WOŚP wreszcie nie towarzyszyła krytyka ze strony prawicowych polityków i publicystów. Dlaczego przygotował specjalny apel.

- Róbta co chceta. Nie popierajta Owsiaka, ale przestańta nudzić i truć. Bo tego się nie da słuchać - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

Według publicysty "GW", prawica wykorzystuje akcję Jerzego Owsiaka "do pozycjonowania się na scenie politycznej". Pokazywania tego, jacy są prawicowi.

"Przylepiam serduszko i mam święty spokój"

Od krytykowania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wstrzymał się były szef "Rzeczpospolitej" i "Uważam Rze" - Paweł Lisicki. Przyznał, że wrzuca zawsze pieniądze do puszek wolontariuszy.

Ale jak stwierdził w "Poranku Radia TOK FM" nie tylko "z dobroci serca". - Wrzucam także dlatego, że gdybym tego nie zrobił, to i tak "złapaliby" mnie inni wolontariusze. Przylepiam sobie serduszko i mam święty spokój.

Co odstrasza ludzi?

Lisicki mówił, że nie ma nic przeciwko organizowaniu takich imprez jak WOŚP, które "służą celom ogólnie uznanym za słuszne". Jest jednak pewne "ale". Zdaniem publicysty wątpliwości - jego i innych krytyków - budzą wypowiedzi Jerzego Owsiaka.

W tym roku pożywką dla przeciwników WOŚP była niedawna wypowiedź pomysłodawcy akcji na temat eutanazji. Owsiak wycofał się ze swojej wypowiedzi, że "eutanazja to pomoc starszym w cierpieniach", ale nie wszystkich to przekonało.

Według Pawła Lisickiego, po sprostowaniu nie ma już co rozmawiać o tym, czym jest eutanazja. Ale oczywiste jest, że "przedstawiciel dużego ruchu, którego celem jest zebranie maksymalnie dużo funduszy nie powinien wypowiadać takiego sądu". - Bo to odstrasza ludzi - ocenił publicysta.

W trakcie 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano na razie prawie 40 mln zł. W ubiegłym roku udało się zebrać 50,6 mln zł.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (97)
"Róbta co chceta. Nie popierajta Owsiaka, ale przestańta nudzić, bo tego się słuchać nie da"
Zaloguj się
 • bezspokoju

  Oceniono 296 razy 282

  Kościół chce mieć monopol na charytatywność bez kontroli i rozliczania się z pieniędzy, a Owsiak nie dość, że mobilizuje rzesze ludzi, to na dodatek ROZLICZA się z każdej zebranej złotówki i tym samym psuje i łamie monopol zakłamanym hipokrytom na łatwe pieniążki.

 • ciemnyludd

  Oceniono 254 razy 238

  "ZŁO" Owsiaka przybiera pozory "dobra", a DOBRO Kościoła przybiera formę....pedofilii, kradzieży gruntów albo pieniędzy zebranych na ratowanie stoczni ..albo wyłudzania pieniędzy od pobożnych emerytów... JUŻ BEZ ŻADNYCH POZORÓW.....

 • nebukadnezar

  Oceniono 207 razy 201

  Do klęczącego pod krzyżem giżyńskiego zwraca się Chrystus patrząc z góry : " Ty pośle to masz wieeelkie szczęście...oj wielkie...", " a czemuż to ?" - pyta w z podnieceniem poseł..." Masz szczęście...że mam przybite nogi !!!" - rzuca z irytacją Zbawiciel.

 • ppkko

  Oceniono 159 razy 159

  Nie da się tego już słuchać ani czytać, koleś mówi, że Owsiak o eutanazji coś powiedział i już nie jest wiarygodny, jakby tego nie powiedział to by wymyślił jakiś inny powód aby krytykować.Cokolwiek by Owsiak nie zrobił i nie powiedział to i tak by go krytykowali, nawet jakby zrezygnował to by mówili, że już się nachapał i kończy.Jeżeli Owsiak jest taki zły to niech ktoś z prawicy zorganizuję podobną akcję gdzie wspiera się potrzebujących i zrobi to na taką skale. Zamiast tylko truć jadem powinni wziąć się do roboty i dla odmiany zrobić coś dobrego.

 • ahab_1

  Oceniono 162 razy 148

  Eutanazja - jakież to brzydkie słowo. Nie ważny jest kontekst, słowo jest brzydkie i już. Najlepiej wykreślić je ze słownika.
  Sie ma Jurku - graj dalej i nie przejmuj się popaprańcami.

 • ikery.pl

  Oceniono 88 razy 88

  Jacek Kurski oburza sie na "robta co chceta". A moze by sprobowal (deklarujac sie jako chrzescijanin) interprepetowac to w duchu Sw.Augustyna? od razu lepiej, i prawdziwiej ....

 • kassabian

  Oceniono 82 razy 76

  Gdyby jeszcze ten obmierzły Owsiak coś załatwił sobie przed Komisją Majątkową - to rozumiem ten żal prawaków: odebrał panom w cukrowych torbach na głowach jakowyś kąsek smaczny. Ale tutaj, w tym wypadku? Ludzie dają bo mają ochotę, jakby nie dali Owsiakowi, to i tak czarnuszki by nic z tego nie uszczknęły dla siebie - patrz akcja Caritasu ze świecami [zdechł pies].
  A co do lansowania w mediach Owsiaka i Fundacji - ponad 10 tysięcy kościołów z ambonami i wy czarnuszkowie nie możecie skutecznie nagłośnić cudownych akcji charytatywnych Caritasu? Marny PR, zaiste powiadam wam: kiepsko marny PR.

 • oldshatterhand.pl

  Oceniono 74 razy 74

  1. Kosciol jest przeciwko, gdyz praktycznie traci pieniadze, ktore ida na orkiestre.
  2. Z prawicowej krytyki wynika, ze czyny sa niczym w porownaniu z mowa, czyli wedlug nich mozna nic nie robic, zeby byc podniesionym na pedestaly. Wystarczy tylko umiejetnie wcisnac ludziom ciemnote.

 • peterro-on-line

  Oceniono 39 razy 37

  Ja już wolę zło z twarzą Jurka Owsiaka, niż dobro z twarzą hipokryty, oszusta, złodzieja czy pedofila...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX