TVP skraca dobranocki do 5 minut. Z powodu telenoweli

Realizatorka w TVP

Realizatorka w TVP (Fot. Maciej Swierczynski / AG)

Dobranocki w TVP1 zostały skrócone do 5 minut. Stacja zapewnia, że zmiana jest tymczasowa - informuje Presserwis. Powód? Opóźniona transmisja telenoweli "Galeria".
Po 5 minut trwają dobranocki emitowane w TVP1 od poniedziałku do czwartku. - Skrócenie tego programu dla dzieci nie było celowe - zapewniło biuro prasowe TVP w rozmowie z Presserwisem.

Jak wyjaśniła TVP, powodem skrócenia wieczornego programu dla dzieci jest opóźnienie startu telenoweli "Galeria" (emisja - zamiast 7 stycznia - ruszy 28 stycznia). Pasmo przed dobranocką wypełniły powtórki serialu "Chichot losu", dłuższego o 15 minut. O 19.30, tradycyjnie po dobranocce, zaczynać się muszą "Wiadomości".

Pomijając wyjątkowe sytuacje, w piątki wieczorne programy dla dzieci w TVP1 trwają około 13 minut, w soboty i niedziele - powyżej 20 minut. TVP zapewnia, że po 28 stycznia dobranocki emitowane od poniedziałku do czwartku będą trwały po kilkanaście minut.

Zobacz także
 • "Magazyn Ekspres Reporterów" Sąd wstrzymał reportaż TVP o wulgarnych zakonnikach. TVP: "Są nowe fakty"
 • Joanna Racewicz Prezenterka TVP: Ile można znosić Tuska?
 • Kamil Dziubka o ataku uczestników marszu na ekipę TVP Uczestnicy marszu zaatakowali i pobili operatora TVP
Komentarze (5)
TVP skraca dobranocki do 5 minut. Z powodu telenoweli
Zaloguj się
 • duokwak

  Oceniono 22 razy 22

  Jaką misję ma TVP?Trzepanie kasy z reklam,wchodzenie w odbyt bez mydła klerowi i wciskanie kitu ciemnemu ludowi o dziejowej misji.Ani grosza na tego gniota nie zapłaciłem,nie płacę i nie zapłacę.

 • papl1987

  Oceniono 15 razy 15

  ,,Wieczorynki w TVP1 zostały skrócone do pięciu minut.''
  Gdy TVP prowadziło kampanie na rzecz płacenia abonamentu, chwaliło się misją, w tym wieczorynką. Dzisiaj - 19:15 Świnka Peppa 19:30 Wiadomości, czyli około 10 minut reklam. W czasie pozostałych przerw pomiędzy Klan - Chichot losu - Świnka Peppa, też kilka minut reklam.
  Odgrzewany serial dłuższy o 15 minut. Jaki mają wybór? Misja czy reklamy? Odpowiedz oczywista i nie jest to misja. Wpływy z abonamentu rosną. Płaćmy abonament RTV !!! ;-)

 • abeerhaminus

  Oceniono 7 razy 7

  ...co daje ponad 30 godzin rocznie. Ten czas antenowy wart jest kilka milionów złotych.

  Tu minuta, tam dwie i już uzbiera się na kolejną niby-filmową produkcję, którą wykonają ci sami producenci, w której wystąpią ci sami aktorzy. I w ten sposób TVP jest w stanie przeputać każdą ilość pieniędzy. Misją naszej telewizji publicznej jest zapewnienie stałego dopływu kasy "tym co trzeba".

  PS.
  Dobranockę można przesunąć na godzinę 6.00. dzieci obejrzą ją przed wyjściem do szkoły - może będą mniejsze problemy ze wstawaniem z łóżka. "Mareczku obudź się, zaraz zaczną się Gumisie!"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy