Komentarze (247)
"Lękajcie się". Pytamy episkopat o pedofilię w polskim Kościele [6 PYTAŃ]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tia666

  Oceniono 21 razy 15

  Kosciol nie widzi zadnego problemu i na zadne pytania baranow nie bedzie odpowiadal

 • 1pytanie

  Oceniono 17 razy 15

  RELIGIA -jest sprzeczna z PRZYRODĄ !! ------------->>>>>>>>>
  NIE WIERZYCIE ??
  TO MAM PYTANIE: CO ROBI ZDROWY FACET Z DZIEĆMI BEZ KOCHANKI, ŻONY CZY WDOWY ....??? ----->>>

 • rabin_zec

  Oceniono 21 razy 15

  Moim zdaniem nie ma co się bawić w sensację, jeżeli są dowody, świadkowie to takiego pod sąd i tyle, nie ważne czy ksiądz, nauczyciel... prawda jest taka że autor zarobił i generalnie ma w d... ofiary. Tu potrzebne są konkretne działania, czyli doniesienie do prokuratury i dopilnować żeby jeden z drugim poniósł konsekwencje.

 • sebi903

  Oceniono 20 razy 14

  Kosciol katolicki to szczyt chamstwa i hipokryzji... udaje ze nie wie,iż ten kto wie popełnionym przestępstwie,a kto nie doniósł policji czy milicji jest współwinny i współodpowiedzialny przestępstwa.tak mówi jakiś paragraf...znaczy się cały kler powinien zostać zamkniety-jesli nie za pedofilię to za współudział w przestepstwie,a pomniki JPII zburzone,jako głównego współodpowiedzialnego

 • ptak57

  Oceniono 18 razy 14

  Co to za pytanie i kto komu je zadaje ? To szczyt czelności zadawać świętym osobom które nigdy nie zgrzeszyły TAKIE pytania. Oczywiście żartuję , choć nie wykluczam że TAKI własnie będzie stusunek episkopatu do tej sprawy.ONI zupełnie nie liczą się z nikim i niczym a już szczególnie im jest obojętne zdanie "szarych , ciemnych owieczek" swego kościoła.

 • 44092203459epm

  Oceniono 16 razy 14

  To ten Kościół chce reprezentować Minister Sprawiedliwości. ??? Jak tak to jest taki sam jakich reprezentuje.
  U nas zamiatamy pod dywan . Co się dzieje w Kościele to tabu , ale co pod kołdrą w Rodzinie to by chcieli wiedzieć zwłaszcza pobożny PiS.
  Należałoby ich kastrować i byłby spokój.

 • fordon-p

  Oceniono 21 razy 13

  JPII nie był przeciwny pedofilii wśród księży, a nawet za jego pontyfikatu żaden ksiądz nie był ukarany za pedofilię.

 • benek231

  Oceniono 20 razy 12

  Odbierajac tym czarnym obrzydliwcom sierocince, szkoly, bursy... komuna uchronila przed spedofilowaniem miliony polskich dzieci. No ale teraz komuny nie ma i znow sie zaczelo.

 • minusujcie_mnie_lemingi

  Oceniono 19 razy 11

  Nie wiem po co w koło zadawać te same pytania. Bodajże w 2012 kościół spotkał się celem omówienia problemu pedofilii, zaproszono tak wybitnego znawcę tematu jakim jest arcybiskup Paetz.
  Po spotkaniu dziennikarze zapytali o jego przebieg, uzgodnienia itd. Odpowiedź była mniej więcej taka: pedofilia ? nie, tego w naszym kościele nie ma. a spotkaliśmy się tak na wszelki wypadek celem omówienia strategii postępowania. tak więc gdyby w przyszłości coś takiego się wydarzyło, co oczywiście wykluczam, to my już wiemy jak się zachować.

 • pintapalec

  Oceniono 20 razy 10

  Kościół katolicki jest zdemoralizowanym pasożytem żyjącym kosztem społeczeństwa na którym pasożytuje.

  Drodzy łatwowierni rodacy drogie owieczki żeby nikogo nie obrazić i nie napisać barany, choć w stadzie owieczek zawsze jakiś baran się znajdzie.
  Nikt nie powinien się obrażać wszak księża powszechnie używają tego określenia „paście owieczki moje” nawet się z tym nie kryją mówią wam to w oczy a wy nic, przez grzeczność nie dodają barany ale nazywają was parafianami, co znaczy to słowo wystarczy sprawdzić w dowolnej encyklopedii. Pozwolę sobie zacytować wikipedię
  „parafianin” - człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony, tępak, pot. idiota- tak mówi encyklopedia, więc nie ma się, co obrażać
  Więc drodzy parafianie jesteście oszukiwani przez waszych pasterzy. Jesteście od wieków bezczelnie oszukiwani przez Kościół. Oszukiwani ogłupiani i poddawani ciągłej manipulacji i mistyfikacji, cel oszustwa jest jeden i ciągle ten sam niezmienny od wieków władza, przywileje i pieniądze dla ”bogów” czytaj urzędników kościelnych, tak dla Bogów, bo za takich się uważają. . Kiedy Piłsudskiemu "podpadł biskup polowy St. Gall wydał Sławkowi polecenie: "od jutra ma tego opoja i dziwkarza w wojsku polskim nie być". I nie było. Watykan zerwał konkordat? Nie. Odwagi panowie, politycy, odwagi. . )

 • miroo

  Oceniono 16 razy 10

  Czy pedofilia/pedofil to symbol tej religii?

  takie pytanie się nasuwa w związku z tym, że na kilkadziesiąt tysięcy kapłanów w Europie odnotowano kilkadziesiąt tysięcy molestowań... bardzo dużo...

 • ad2009

  Oceniono 12 razy 10

  Pytajcie - a nie bedzie wam odpowiedziane

 • luccamass

  Oceniono 15 razy 9

  Odpowiedzia Klocha bedzie 4pkt waszych pytan. tzn. Kosciol ma tak dluga tradycje w ukrywaniu i przemilczaniu takich spraw ze, odpowiedzi nigdy sie nie doczekacie, przykro mi:(

 • szats69

  Oceniono 15 razy 9

  Takie pytania będą potraktowane jako obraza majestatu, GW znowu przeprowadza "atak na kościół". A co do meritum to choćby statystycznie rzecz ujmując problem pedoilii nie mógł ominąć prawie 40 mln kraju o takim dużym przywiązaniu do religii rzymsko-katolickiej. Skoro w krajach mniej ludnych ten problem dotyczył aż tylu dzieci to nie da się zdroworozsądkowo twierdzić, że Polskę ten problem ominął. Ale przed Polską jeszcze długa droga do zmiany mentalnej, która wreszcie potraktuje kościół jak każdą inną instytucję.

 • vomitorium1

  Oceniono 15 razy 9

  a ja wiem
  co ks. józef kloch
  wam odpowie
  (że
  ciekawość
  to perwszy
  stopień
  do piekła)

 • koloratura1

  Oceniono 8 razy 8

  "Pytania wysłaliśmy e-mailem, czekamy na odpowiedzi."

  Jak znam życie i polski kościół, to sobie poczekacie...
  Najprawdopodobniej czekać będziecie AD MORTEM "DEFECATUM".

 • kornel-1

  Oceniono 12 razy 8

  Moi drodzy :)
  Macie wolną drogę! Jeśli już potrzebujecie religii w waszym życiu to albo zaakceptujcie wasz dotychczasowy kościół ze wszystkimi wadami i zaletami, albo weźcie z nim rozwód... Jest tyle różnych kościołów na świecie, tyle różnych związków wyznaniowych...

 • alica32

  Oceniono 10 razy 8

  Rabin Baruch Lebovitz potwierdził w październiku 2011 roku, że aresztowano 89 ortodoksów żydów oskarżonych o molestowanie w dwóch różnych oświadczeniach. Rabin i pedofil Baruch Lebovitz z nowojorskiego Brooklynu, skazany został w kwietniu 2010 roku na maksymalną karę 32 lat pozbawienia wolności za dopuszczenie się licznych przestępstw molestowania seksualnego młodych chłopców.

 • yani-51

  Oceniono 16 razy 8

  Jak mozna pedofila pytac,

  czy ma problem z......pedofilia...:-)

 • aletes

  Oceniono 12 razy 8

  Obawiam się, że odpowiedź jaką dostanie "Gazeta" będzie w stylu wypowiedzi prymasa Glempa z lat 90-tych o ujadających kundelkach.

 • interfere

  Oceniono 22 razy 8

  No dobra, pedofilia jest nie OK, to każdy wie.

  Ale czemu pod artykułami o pedofilii duchownych innego wyznania komentarze są wyłączone?

  tinyurl.com/b5375gs
  "Chasydzki cadyk skazany na 103 lata więzienia za molestowanie 12-latki"

  Gdyby w obu przypadkach "Gazeta" postepowała konserwentnie (wyłaczała lub włączała) uwierzyłbym w szczerość intencji. A tak wygląda na to że jest pedofilia przy której chcą robic nagonkę i pedofilia przy której nie chcą nagonki.

  Z przykrością informuje, że dla mnie NIE MA pedofilii "równej" i "równiejszej" - każda powinna być traktowana tak samo.

 • jim_marrs

  Oceniono 18 razy 8

  Pytanie "Czy Kościół ma problem z pedofilią" jest retoryczne. Ze świata (a nawet z Polski) znane są i udowodnione tysiące pedofilskich przestępstw księży.
  Kościół ma ten problem. A w Polsce największy.

 • kbamm

  Oceniono 11 razy 7

  Ks. Józef Kloch był dziś niedostępny - czyli pisz do mnie na Berdyczów.

 • peem

  Oceniono 6 razy 6

  Mam szczerą nadzieję, że dla KaKa zaczęła się równia pochyła. Niech stąd zjeżdżają i nigdy nie powrócą! A ich majątek upaństwowić, wycenić i sprzedać.Część oddać tym naprawdę potrzebującym. Kler nie jest nam do niczego potrzebny!

 • spam_box

  Oceniono 5 razy 5

  Mogę odpowiedzieć na te pytania:
  1/ oczywiście, że nie;
  2/ mamy dane, zero przypadków;
  3/ zamiatamy pod dyw...... nie ma potrzeby podejmoiwania żadnych kroków, gdyż problem nie istnieje!!
  4/ kłamstwo i szczucie!
  5/ ma odwagę, ale przecież problem nie istnieje;
  6/ no i po co te pytania skoro problem nie istnieje? Będziemy się modlić za tego holenderskiego heretyka.

  Nie spodziewam się innej odpowiedzi ze strony oyłych panów w czerwonych, fioletowych i cechuj wie jeszcze jakich beretkach.

 • fjan

  Oceniono 9 razy 5

  Każdy ksiądz powinien być kastrowany już na etapie seminarium. Ładnie by śpiewał a i pokus by nie było. Służył by Bogu.

 • nadordynariusz

  Oceniono 7 razy 5

  Taaaaa......Już qrwa odpowiedzieli i się pokajali.
  Konkordat rozwiązać, majątek znacjonalizować, winnych posadzić. Innej drogi nie ma.

 • janek-007

  Oceniono 11 razy 5

  Oczywiście ze KK ma problem z pedofilia, homoseksualizmem i wieloma innymi sprawami. KK to instytucja która pasowała do feudalizmu ale już nie np. do tzw. kapitalizmu i dla tego mieliśmy Reformacje i protestantyzm. Niech mnie nikt nie rozumie źle nie jestem wrogiem KK ale warunkiem do uzdrowienia rożnych patologi na linii Kościół Katolicki-Państwo Kościół Katolicki i Państwo musza być rozdzielone a to znaczy religia tak ale nie obowiązkowo i w salach parafialnych i na terenach należących do kościoła. Czym szybciej KK to zrozumie tym szybciej rożnego rodzaju Palikoty, zwolennicy związków homoseksualnych i inny margines społeczny straci atuty propagandowe w wojnie propagandowej którą KK przegrywa sromotnie.

 • vertigo13

  Oceniono 4 razy 4

  .

  Jak dotad jedynym odwetem
  ministrantow bylo sikanie
  do butelek z mszalnym winem
  i chszcielncy z woda swiecona ...

  znajac poboznosc wybrancow
  narodu z „dumy wiejskiej”
  mylnie zwanej sejmem tak
  moze byc przez nastepne 1k lat...

  Polska, ten shamanem
  busy odbyt euroazji

  :-)

 • prof-antoni

  Oceniono 4 razy 4

  jak pokazuje przyklad z USA

  tylko kary finansowe za krycie i przenoszenie do innych parafii

  moga tu pomoc

 • vertigo13

  Oceniono 4 razy 4

  .
  Ciasny ministrant jest niezbednym
  wyposazeniem kazdej zakrystji,
  jak stuła, biret i komża...

  :-)

 • vertigo13

  Oceniono 4 razy 4

  .
  „Strzelenie” sobie ciasnego
  ministranta robi shamanom
  dobrze na cere, tradzik znika
  nastepnego dnia...

  :-)

 • alica32

  Oceniono 10 razy 4

  Według naukowych badań na 1000 przypadków pedofilii tylko 1 dotyczy sfery Kościoła katolickiego. W USA na 10 000 osób w to uwikłanych przypada jedynie 3-5 księży katolickich. Statystycznie o wiele bardziej obciążeni są tutaj np. żonaci duchowni protestanccy lub rabini, nauczyciele - zwłaszcza sportu, politycy, artyści, psychologowie i inne grupy.

 • jogar

  Oceniono 6 razy 4

  Czekajcie, czekajcie, obawiam się, ze żadnej odp nie bedzie. Ale należy stawiać im pytania i oskarżać zwłaszcza, że żyją z naszej kasy.

 • marcuslupus

  Oceniono 16 razy 4

  wiecie, gdzie jest najwięcej pedofilii? nie w Kosciele, ale w zwykłych rodzinach, gdzie również dochodzi do zmowy milczenia - matka patrzy jak ojciec molestuje dziecko, ale BOI się odezwać! może w takim razie zlikwidujmy instytucję rodziny. Proponuję temu autorowi, by przyjrzał sie dla porównania pedofilii w polskich rodzinach i wtedy pogadamy...

 • wezyronly

  Oceniono 8 razy 4

  Nie łudźcie się, że dostaniecie odpowiedź.

 • vertigo13

  Oceniono 3 razy 3

  .
  "Ciasny" ministrant jest shamanowi
  niezbedny do liturgii jak mszalne
  wino, hostia i konfesjonal ...

  :-)

 • szmondak

  Oceniono 3 razy 3

  szalenie ważna książka, polecam z zamkniętymi oczami. Jestem po lekturze, no szok normalnie, nic na ten temat nie wiedziałem a teraz wiem bo mi otworzono źrenice na oścież.

 • kandd1

  Oceniono 3 razy 3

  Postulaty.
  Po 100-u latach uzyskamy odpowiedzi.

 • pytlarro

  Oceniono 13 razy 3

  1. UE zabiera 4 mld € na drogi, na które czekały wszystkie firmy budowlane i na czym opierały swoje plany na przetrwanie, i co oznacza gwóźdź do trumny oraz, w połączeniu z brakiem obiecanych przez rząd w sierpniu pieniędzy dla firm, całkowity krach dla branży budowlanej.
  2. Prokuratura orzeka o braku winy generała Błasika w katastrofie smoleńskiej.
  3. Dane GUS mówią o załamaniu gospodarczym, o spadku produkcji przemysłowej o ponad 10% i budowlanki o 25%, o konsumpcji w Polsce najniższej od 20 lat i o bezrobociu dobijającym do 20%.
  4. ZUS praktycznie przyznaje że jest bankrutem.
  5. Lotos, strategicznie ważna z punktu bezpieczeństwa państwa oraz przynosząca zyski firma, idzie pod młotek dzięki głosom PO.
  6. W tv leciał film o Smoleńsku, niestety nie doczekał się najmniejszej wzmianki niż inny film, który leciał dwa dni wcześniej i dostał olbrzymią reklamę i był szeroko komentowany.
  7. LOT dostał premię, której dostać nie mógł i prawdopodobnie upadnie.
  8. Realna jest wizja opuszczenia UE przez Anglię.

  No dobra, a co tam w gazietce? Najważniejsze informacje dla 40 milionów Polaków to:

  1. Jakieś małżeństwo nie boi się związków partnerskich.
  2. Zhańbiony sejm może zmyć hańbę dzięki Grodzkiej.
  3. Jakaś szkoła likwiduje kaplicę.
  4. Jakaś książka, bodaj francuska, o pedofilach w kościele.
  5. Stalking i prześladowania w Polsce przez anonimowych nienawistników.
  6. Gowin to zjeb w dwóch niusach.
  7. Wcześniej wisiał jeszcze list, jak zwykle anonimowej czytelniczki, oburzonej hańbą w sejmie w sprawie związków partnerskich.
  8. W skrócie nienawiść, homofobia, rasizm, polski zaścianek, syf, kiła, żenada, wstyd przed światem i odsunąć wreszcie PiS od władzy.
  9. W tych wszystkich najważniejszych niusach rażąco uderza i przyprawia o dreszcze milionów Polaków ta niepewność. CO DO CHOLERY U MAMY MADZI????!!!!!!1111

 • ozmo

  Oceniono 5 razy 3

  Dość milczenia przecież osoba duchowna nie jest jedyną nieskazitelną osobą . Tajemnica spowiedzi może wiele przykrywać . Jeśli chodzi o pedofilię wszędzie tak samo powinna być ujawniana.

 • jacekzwawy

  Oceniono 7 razy 3

  Katolicy! Oddajcie swoje dzieci w ręce księży z pełnym zaufaniem. Lekcje religii, wyjazdy parafialne, szkoły katolickie to świetne okazje do tego, żeby ci święci mężowie opiekowali sie waszymi dziećmi.

 • otherki

  Oceniono 11 razy 3

  Wojtyła powiedział do dzieci "nie lękajcie się" to tylko prącie proboszcza :P

 • george1955

  Oceniono 9 razy 3

  nie pamietam by taka nagonka przytrafila sie Romanowi Polanskiemu w naszej prasie,wprost przeciwnie `wszyscy `staneli za nim murem jak Amerykanie probowali dobrac mu sie do dupy

 • kremilek

  Oceniono 5 razy 3

  Jeśli chodzi o pedofilię, to jak skomentujecie coś takiego:
  www.jewishproblem.com/new-york-legalizes-pedophilia-since-jews-must-suck-on-baby-penises/
  GW raczej nie zajmie się takimi zwyczajami.

 • edkr

  Oceniono 7 razy 3

  Jakoś tak nie przemawia do mnie Holender i czytam i mam wrażenie że gazecie i Wam komentujący zabrakło obiektywizmu.
  Fakty: Holandia jest krajem w którym każda religia oprócz islamu odnotowuje spadek ilości wiernych od lat siedemdziesiątych XX wieku.
  Jakoś mam wrażenie że osoba pisząca książkę dokładnie nie wie gdzie jest Polska i bardzo chciałabym przeczytać relację Pana Ekke Overbeek z rozmów z ofiarami pedofilii w kościołach w jego kraju.

 • v_kolumna_v

  Oceniono 9 razy 3

  Pedofilia w Kościele katolickim oczywiście istnieje, ale jest śladowa w stosunku do całości problemu notowanego w tym zakresie w Polsce. Ja stawiam podobne pytanie. Jakie problemy z pedofilią stwarzają sodomici w Polsce? Jak ten problem jest u nas rozwiązywany. Ile w tym środowisku jest przemocy i gwałtów.

  Wiemy z doniesień mediów że notuje się ogrom przypadków pedofilii u ludzi dotkniętych tym zboczeniem. Nie tak dawno czytaliśmy że w Holandii para sodomitów buszowała po żłobku dopuszczając się gwałtu na setkach dzieci. Znany jest przypadek sodomity Daniela Cohn-Bendita pochodzącego z niemiecko-żydowskiej rodziny, posła do Parlamentu Europejskiego od 1994 roku, należący do Grupy Zielonych, który w autobiograficznej książce tak pisze o sobie: "W 1972 roku złożyłem podanie o pracę w alternatywnym przedszkolu we Frankfurcie nad Menem. Pracowałem tam ponad 2 lata. Mój ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem". Posłem jest nadal... To pytanie o pedofilię pośród sodomitów, tych cierpiących na natręctwa seksualne zboczonych ludzi, jest całkiem na czasie w momencie gdy próbuje się nam przedstawiać sodomitów i gomorytki jako wcielenie dobra i miłości, oazy bezpieczeństwa, co jest oczywistą nieprawdą. Jaki procent tych związków utrzymuje się dłużej niż rok czy dwa?

  Pytania padły. Oczekuję odpowiedzi na nie od wszystkowiedzącej Gazety Wyborczej tak nachalnie stręczącej społeczeństwu związki sodomitów i gomorytek. Przestańcie kłamać i nie lękajcie się prawdy. Nic tak jak ona nie gorszy...
  Pozdrawiam cały zespół manipulatorów medialnych z Czerskiej.

 • kato-rznik

  Oceniono 11 razy 3

  Idzie facet ulicą i krzyczy: "Precz z obłudą! Precz z pedofilią!!!"
  Jakiś moher wyskakuje z za rogu i drze pysk do niego: -Odczepcie się wreszcie od księży!

 • yani-51

  Oceniono 13 razy 3

  Do obroncow pedofili w sutanach..
  Mam nadzieje ze ci co tak bronia pedofilow w sutanach p r z e z y j a s k u t k i...... tej milosci pedofilskiej KK z wlasnymi dziecmi i........ wtedy was poslucham co macie do powiedzenia skonczone cymbaly

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX