Autorzy niepokorni wracają do Hajdarowicza

Do "Rzeczpospolitej" wracają dziennikarze, którzy zerwali współpracę z Presspublicą po tym, jak Paweł Lisicki został przez zarząd spółki zwolniony ze stanowiska redaktora naczelnego "Uważam Rze". Na łamy "Rz" powrócili Ziemkiewicz, Mazurek, Semka i Warzecha. "Nie rozumiem sensacji" - odpowiada na Twitterze internautom zarzucającym mu brak konsekwencji Łukasz Warzecha.
"Wracam na kolumny opinii "Rzeczpospolitej" tekstem o wystąpieniu Camerona" napisał na Twitterze Łukasz Warzecha. O ile sam tekst nie wzbudził żadnych kontrowersji, to fakt powrotu na łamy "Rz" oburzył wielu komentatorów. "Zostałeś w Rzepie czy wróciłeś? Bo przecież odszedłeś" - napisała Marzena Paczuska.

"Jest kilka tytułów, w których na pewno bym nie pisał"

Łukasz Warzecha był w gronie autorów, którzy w listopadzie zrezygnowali ze współpracy z "Uważam Rze" po tym, jak z funkcji naczelnego został zwolniony Paweł Lisicki. "My, twórcy i autorzy tygodnika "Uważam Rze", po odwołaniu redaktora Pawła Lisickiego, nie widzimy dalszych możliwości współpracy z tym pismem. Nie bierzemy odpowiedzialności za cokolwiek, co pojawiać się będzie pod jego szyldem" - napisali.

Teraz Łukasz Warzecha broni się, że oświadczenie dotyczyło wyłącznie "URz". "Jest kilka tytułów, w których na pewno bym nie pisał. "RZ" ze Zdortem w Opiniach do nich nie należy". Podkreśla też, że nigdy nie odszedł z "Rze", został tylko zablokowany przez Andrzeja Talagę. Przypomniał też internautom, że był wyłącznie współpracującym publicystą.

"Jaasne. Każdy wie, że jest dwóch Hajdarowiczów. Ten z URze to bandyta, a ten z Rzepy to fajowy gość" - ironicznie podsumowała na Twitterze jego argumentację Marzena Paczuska.

"Nigdy z Hajdarowiczem nie będę w aliansach"

Warzecha nie jest jedynym autorem "URz", który ponownie nawiązał współpracę z wydawnictwem Presspublica. Na łamy "Rzeczpospolitej" wrócił też Rafał Ziemkiewicz, który dwa miesiące temu deklarował w tekście opublikowanym w serwisie Salon24: "Nigdy z Hajdarowiczem nie będę w aliansach. Facet jest albo zwyczajnym słupem Tuska, a w takim razie zadawanie się z nim nie ma sensu, albo kompletnym idiotą, co wiedzie do wniosku tego samego. Wiele przesłanek wskazuje na pierwsze, wiele na drugie, trzeba też brać pod uwagę, że oba warianty się nie wykluczają.(...) Dlatego nie zamierzam nigdy mieć nic wspólnego z żadnym przedsięwzięciem, z którym związany jest p. Grzegorz Hajdarowicz".

Zdanie na temat współpracy z Grzegorzem Hajdarowiczem zmienili też Robert Mazurek i Piotr Semka - ich teksty również znalazły się w "Rzeczpospolitej".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (15)
Autorzy niepokorni wracają do Hajdarowicza
Zaloguj się
 • musa-kusa

  Oceniono 27 razy 25

  "niepokorny" - czyli ten, który "nie porzuca koryta"...

 • dmoch_1

  Oceniono 23 razy 23

  Czy teraz pod tytułem "Rzeczpospolita" będzie przypis,
  "dziennik autorów pokornych"?

 • xymeon_x

  Oceniono 14 razy 14

  jak by sparafrazować Grzegorza Ciechowskiego: ... ten artykuł jest pisany dla pieniędzy ...

  hehe solidarność XXIw.

  bunt wiotczeje jak trzeba do michy coś włożyć ... a tak ideałami gęba napchana, że się nie zamyka a jednak w brzuchu pusto ... no no ... tu pyk i cała niepokorność 'poszła w pz...du'

  jednak pokorni przed mamoną ;)

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 13 razy 13

  Spleśniały Batonik wraca?...super. Głupszego Hajdarowicz nie znajdzie...

 • anesta

  Oceniono 10 razy 10

  Bóg ich opuścił
  Honoru już nie mają
  Ojczyzna niepokornie się z nich śmieje

  Panowie, jako "dziennikarze" jesteście skończeni. Wasza wartość jest obecnie ujemna. Etyka również.
  Cóż, biedaki, musieliście się dostosować do realiów i stuliwszy uszy po sobie, po tym, jak Wasze połowice zrobiły Wam merkantylne jatki, i pokornie (sic!) wrócić na łono pana Ha.?

  Jeszcze miesiąc i zaczniecie pisać o korzyściach ze związków partnerskich płynących! Chyba tylko kasiorą trzeba Was wychowywać. Cytując klasyka Bułhakowa: "szmaty jesteście i tyle"

 • ciemnyludd

  Oceniono 10 razy 10

  POKORNI wobec PIS i Kościoła ""NIEPOKORNI"" znowu w jednej trzódce... Na panów redaktorów Semkę, Ziemkiewicza i Warzechę ....Już nie mogę się doczekać.

 • ron.woods

  Oceniono 7 razy 7

  W normalnym świecie poważni publicyści nie pokazują się w towarzystwie tych, którzy piszą pod nazwiskiem dla brukowców. Takim brukowcem jest Fakt, a odnośnym publicystą Łukasz Warzecha. Więc panie Łukaszu - albo rybka, albo pipka. Albo pracuje pan dla firmy, którą podnieca to co zjadła Doda na śniadanie, albo aplikuje pan do klubu poważnych publicystów.

 • andy18m

  Oceniono 5 razy 5

  Jacy pryncypialni i honorowi. Prawda?

 • starej_daty_czlowiek

  Oceniono 3 razy 3

  Kasa, misiu, kasa....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX