NZS o zadymie narodowców na wykładzie Środy: Potępić sprawców

Niezależne Zrzeszenie Studentów odcina się od wydarzeń, do jakich doszło wczoraj na Uniwersytecie Warszawskim. Grupa zadymiarzy, którzy jak sami twierdzą, protestowali z powodu odwołania przez UW debaty organizowanej przez NZS, najwyraźniej nie ma nic wspólnego z tym zrzeszeniem. - Stanowczo odcinamy się od skandalicznego zachowania grupy osób, która zakłóciła przebieg spotkania - piszą członkowie NZS.
Wczoraj na wygłaszany na Uniwersytecie Warszawskim wykład prof. Magdaleny Środy wtargnęła grupa zamaskowanych młodych ludzi. W sali wykładowej przez kilka minut skakali skandując: "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę" i "Pedały! Pedały!". Z ulotek, które zadymiarze rozrzucili podczas zajścia, wynika, że akcja była odwetem za odwołanie przez władze UW debaty Niezależnego Zrzeszenia Studentów z Ruchem Narodowym.

Sonda: Jak oceniasz zajścia na Uniwersytecie Warszawskim?

Dziś Niezależne Stronnictwo Akademickie, sympatyzujące z Młodzieżą Wszechpolską, napisało na Facebooku, że będzie "zakłócać konferencje na uczelniach o charakterze lewicowym, aż do czasu, kiedy nastanie prawdziwa równość".

NZS: To skandaliczne zachowanie

Dziś Niezależne Zrzeszenie Studentów, współorganizator odwołanej debaty, zdecydowanie skrytykowało zajście. Na internetowej stronie NZA można znaleźć informację, że zrzeszenie "stanowczo odcina się od skandalicznego zachowania grupy osób, która zakłóciła przebieg spotkania".

W oświadczeniu podpisanym przez Izabelę Jędrecką, przewodniczącą zarządu krajowego Niezależnego Zrzeszenia Studentów, czytamy:

"Niezależne Zrzeszenie Studentów nie inicjowało oraz nie planowało żadnego protestu podczas wykładu Pani Profesor. W żaden sposób nie współpracowało też z jego organizatorami. Uważamy ponadto, że podobne postępowanie jest wysoce szkodliwe dla poziomu i merytoryki debaty publicznej w Polsce oraz nie przystoi naszemu środowisku akademickiemu. Jednym z naczelnych celów działalności NZS jest działanie na rzecz tolerancji i wysokiego poziomu moralnego, dlatego za karygodne uznajemy zachowanie jednostek, które zakłóciły przebieg wykładu Pani Profesor.

Apelujemy do wszystkich środowisk i organizacji studenckich o potępienie sprawców zaistniałej sytuacji".

Jak oceniasz wtargnięcie grupy narodowców, reprezentujących Niezależne Stowarzyszenie Akademickie, na wykład ''Moralność w życiu publicznym'' prof. Magdaleny Środy na Uniwersytecie Warszawskim?
Przepisz tekst z obrazka:
nie umiem znalezc obrazka
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (3)
NZS o zadymie narodowców na wykładzie Środy: Potępić sprawców
Zaloguj się
 • plautilla

  Oceniono 4 razy 0

  Potępiam zgodę władz UW na uprawianie ideologii
  i demagogii przez Środę. To niszczy autorytet nauki !
  Potępiam UW za uprawianie propagandy feministyczno-
  homoseksualnej, zamiast robienia nauki na UW !

 • pawpisan

  Oceniono 2 razy 0

  Potępić sprawców? Gdzie potępienie ośrodka decyzyjnego rezydującego przy Nowogrodzkiej 84/86?

 • plautilla

  Oceniono 1 raz -1

  Rektorzy mają obowiązek popierać naukę, a nie zaangażowaną propagandę
  homoseksualną i demagogię z elementami wybiórczymi socjologii, psychologii, moralności post leninowsko-marksistowskiej przybranej ładnym tytułem pseudofilozoficznym.
  Szacunek i uznanie dla tych rektorów uniwersytetów, którzy nie robią z uczelni wolnoamerykanki !
  Zdziwienie, że UW trzyma Środę- propagandystkę anarchii moralnej na stanowisku
  "etyka", choć etyki nie rozumie, chyba, że leninowską.
  STOP dostępowi do sal wykładowych pseudonaukowcom-wyrobnikom mocodawców
  anarchii moralnej i dewiacji seksualnych !
  STOP demoralizatorom naszej młodzieży i całego społeczeństwa !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX