Wałęsa o homoseksualistach: W Sejmie powinni siedzieć za murem

- Ja sobie nie życzę, żeby ta mniejszość, z którą się nie zgadzam, wychodziła na ulice i moje dzieci i wnuki bałamuciła jakimiś tam mniejszościami - powiedział Lech Wałęsa na antenie "Faktów po faktach". Zdaniem byłego prezydenta, w Sejmie posłowie o orientacji homoseksualnej powinni siedzieć "za murem".
- Ja jestem starej daty i nie myślę się zmienić. Rozumiem, że są różni ludzie, różnej orientacji i mają prawo do swojej różności. Tylko niech nie wchodzą w organizację rzeczy przez wieki rozwiązanych - stwierdził były prezydent. - Ja sobie nawet nie życzę słuchać tego wszystkiego. Niech oni to sobie uprawiają między swoimi, niech mnie i moim wnukom nie zawracają głowy - kontynuował.

Lech Wałęsa w rozmowie z dziennikarzem TVN24 kilkakrotnie podkreślał, że jest stuprocentowym demokratą. Dlatego uważa, że "nie może mniejszość wchodzić na głowę większości". - Oni muszą wiedzieć, że są mniejszością i muszą do mniejszych rzeczy się przystosować. A nie wchodzić na największe szczyty, największe godziny - stwierdził Wałęsa. Jego zdaniem w Sejmie homoseksualiści powinni siedzieć w ostatniej ławie. - Albo nawet dalej, za murem - powiedział.

Niech się nie nazywają małżeństwami. Niech sobie robią swoje.

- Mniejszość nie może przeszkadzać większości - powtarzał były prezydent, twierdząc, że homoseksualiści nie powinni manifestować swoich poglądów w centrach miast i podczas "głównego czasu". - Zróbmy to sprawiedliwie: macie 5 proc., więc możecie dojść do pierwszej ulicy, a dalej nie. Macie 5 proc., tyle ile was jest. A oni chcą na główne ulice, na główny czas - powiedział.

Zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla zaznaczył, że nie poparłby kandydatury Anny Grodzkiej na stanowisko wicemarszałkini Sejmu. Jego zdaniem reprezentuje ona zbyt mały odsetek społeczeństwa, a mniejszości powinny dostać tyle przywilejów, ile wynikałoby z ich liczebności.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (96)
Wałęsa o homoseksualistach: W Sejmie powinni siedzieć za murem
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 74 razy 70

  Jak dzieci się WYCHOWA w domu, to ich ulica nie zbałamuci. Podobnie rzecz się ma z wnukami.
  W czym ta mniejszość ma niby przeszkadzać większości? Odbiera im jakieś prawa? Skoro uważa pan, że w demokracji mniejszosć powinna być pozbawiona praw, to ja za taką pańską demokrację dziękuje.

 • sned

  Oceniono 76 razy 64

  Szanowny Panie Wałęsa.
  Przykro mi to stwierdzić, ale jest pan skończonym idiotą.
  Z szacunkiem,
  Jerzy Januszkiewicz

 • i-roxy

  Oceniono 53 razy 49

  Osłupiałem... obrzydliwa wypowiedz świadcząca nie tylko o tępocie intelektualnej, ale przede wszystkim o małości i jakieś totalnej katastrofie moralnej. Czy Lechu zwariował?czy to pomroczność jasna? Jest mi wstyd. ciesze się, ze dzieci z tego kraju wyjechały.

 • oghana7

  Oceniono 50 razy 46

  I TO MA BYC TEN MADRY CZLOWIEK -BEZ EMPATII I ROZUMIENIA INNYCH ?MOZE WALESA POWINIEN WNIESC PRETENSJE DO PANA BOGA ,ZE STWORZYL LUDZI Z TAK ROZNYMI GENAMI I SKLONNOSCIAMI ? ALE WSTYD! ALE TACY NIEROZUMIEJACY KATOLICY TO FARYZEUSZE.CZY CHRYSTUS TAKICH ODRZUCAL ?WALESA DLA MNIE STRACIL TWARZ .

 • w.zboralski

  Oceniono 64 razy 46

  Polska specjalność: "Demokrata o faszystowskich poglądach"....
  Eh, Bolek, Bolek, te 100 milionów dolców z CIA, które dostałeś na "Solidarność" przez konta Banco Ambrosiano, bardzo, ale to bardzo zaszkodziły twojemu "demokratyzmowi"...

 • andrzej1.61

  Oceniono 45 razy 39

  Panie prezydencie czyżby to skutek rodzinnej przypadłości zwanej "pomroczność jasna". Na serio jeżeli tak ma wyglądać Polska po zwycięstwie nad komuną bez równych praw z obywatelami drugiej kategorii to czym ona się będzie różniła od komunizmu i faszyzmu według mnie niczym, może tylko mniejsze represje. Na groby bohaterów 1956, 1968, 1970, 1976, 1980 i 1989 roku poszedł pan i splunął, pańska wypowiedź jest godna największej komunistycznej szumowiny a nie symbolu walki z terrorem. Jeszcze jedna mała sprawa okupację kościoła i ich pazerne łapska okradające robotników też w sporej części zawdzięczamy panu.

 • docsnugg

  Oceniono 38 razy 36

  Oj nieszczęśniku....

  Zaczynam wierzyć w twoją uczciwość, także w kontakatach z SB.

  Gdybyś był wyrafinowanym kłamczuchem, nie palnąłbyś takiej głupoty, która ci odbiera jedynych sojuszników.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 37 razy 31

  Obywatel Lech Wałęsa zaprezentował się jako idiota nie rozumiejący na czym polega demokracja. Jego prymitywne myślenie można sparafrazować tak: Ponieważ "moczykije" to zboczeńcy jako, że czerpią przyjemność z folgowania swym zwierzęcym instynktom i dewianci będący w mniejszości - powinni Oni stosując logikę myślenia "superburaczanego" -"chować się po krzakach czy wy.....lać do lasu" gdy tylko pojawią się nad wodą przedstawiciele większości mającej w pogardzie zadawanie śmierci czy cierpienia rybom!
  To co raczył wydukać Lech Wałęsa brzmi już nie - jak zwykle - żałośnie i śmiesznie (lubimy się śmiać z głupoty) lecz strasznie. Proponuje ni mniej ni więcej osadzać przedstawicieli mniejszości w gettach - choćby ławkowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX