Wystarczył anonim, by uczelnia odwołała wykład prof. Hartmana

Po anonimowym liście UMCS odwołał wykład znanego filozofa. Uniwersytet przestraszył się, że powtórzy się sytuacja z Warszawy i Radomia, gdzie narodowcy zakłócili spotkania na uczelniach - pisze ?Gazeta Wyborcza?. Wystarczył anonim, by uczelnia odwołała wykład prof. Hartmana.
"Prof. Jan Hartman jest wiceprzewodniczącym rady polityczno-programowej SLD oraz członkiem zespołu doradczego Ruchu Palikota » Plan zmian «. Przypuszczamy, że spotkanie nie będzie miało charakteru naukowego, wręcz przeciwnie, może stać się miejscem szerzenia lewicowych poglądów profesora, w związku z niezaproszeniem osób o odmiennych poglądach" - e-maila takiej treści dostał we wtorek rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski. Podpisany był: "Studenci dla Lublina".

"Studenci" przypomnieli w nim jeszcze, że pod koniec lutego rektor UMCS nie zgodził się na wykład Ludwika Dorna, posła Solidarnej Polski, który miał mówić o pakiecie klimatycznym.

- Nie chciałem, by tylko jedno ugrupowanie polityczne miało szansę na zaprezentowanie swoich poglądów - tłumaczył wtedy prof. Michałowski.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (34)
Wystarczył anonim, by uczelnia odwołała wykład prof. Hartmana
Zaloguj się
 • zorn.gottes

  Oceniono 64 razy 44

  IV RP puka do drzwi.
  III RZESZA też pukała, tylko wtedy nikt nie wiedział jaką ma mordę..
  dziś wiemy, że ta nasza ma zepsute zęby, mały pistolecik i krzyż w ręce.

 • niktwazny126

  Oceniono 61 razy 43

  Znaczy, narodowcy rządzą. Garstka nakręconych i wspieranych przez jakieś polityczne siły ma wpływ nawet na pańsstwowe uczelnie. Wstyd.

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 24 razy 16

  to sie nazywa klebowanie ust.
  dyktatura prawicy.

 • normalny1945

  Oceniono 20 razy 14

  Kto tu rządzi ci co się modlą przebacz nam jako i my przebaczamy coś trzeba z tym zrobić panowie co udajecie że tym krajem rzadzicie bo niedługo ta swolocz będzie zmuszała nas abyśmy zdejmowali czapki i zlazili z chodnika bo idą te untermensze. Część polaków już to przeżywały , ale pochwalaja uczynki tych prawdziwych POLAKÓW !!!!!

 • saidakbar

  Oceniono 10 razy 6

  ktoś usunął mój wpis więc powtórzę: jebać narodowców tych bezmózgich prymitywnych zasrańców

 • pa.g

  Oceniono 4 razy 4

  O czym myśli @aniaanula911:
  " masturbacja", "prącie", "penis", "cyce", "dupy", "odbyty", "męskie odbyty", "penisy w odbycie", "darkroomy", "sperma", "sperma na rękach".....itd....itp....
  Smutna osóbka....

 • pa.g

  Oceniono 5 razy 3

  @v_kolumna_v
  Jest rzeczą bardzo zastanawiającą, że watykańska sekta stręczy Polakom nieustannie jako autorytety ludzi o których nic albo prawie nic dobrego powiedzieć nie można, zaś złego to bez końca. Tak oto przykładowo obywatel Rydzyk znany powszechnie jako pedo-batiuszka z toruńskiego radia putana, o którym dobrze wiadomo, że jest na usługach znanej antypolskiej organizacji zwanej dawniej KGB. Organizacja ta za główne cele postawiła sobie doprowadzenie do wydojenia Polski na każdą możliwą kwotę np na kontraktach gazowych lub, we współpracy z biskupami (byłymi agentami IV wydziału), w ramach działań komisji majątkowej. Jest oczywistym dla każdego, że majątki kościelne słusznie przejęte zostały przez Skarb Państwa i nic do nich żadnym organizacjom parareligijnym i przestępczym, niezależnie od terenu ich działania czy to w Watykanie czy Moskwiej. Podobnie nic do nich państwu Watykan. Te proste fakty wykluczają ludzi pokroju obywatel Rydzyk z kręgu ludzi przyzwoitych które mogłyby aspirować do godności autorytetu. Prowadzenie uczelni przez kogoś takiego to zaprzeczenie zdrowego rozsądku i obraza dla każdego Polaka. Słuszne zatem są protesty środowisk patriotycznych i liberalnych przeciwstawiające się zamiarom przyznania koncesji na rozszerzenie działalności tak zdegenerowanej i aspołecznej jednostki. Nic dobrego dla Polski z tych obrzydliwych knowań nie wynika.

 • tem0138

  Oceniono 1 raz 1

  @v_kolumna_v

  Jeżeli chodzi o "zwrot" 65 mld USD to sprawa jest nadal w toku:

  ---------------------------------------------------------------------------------------------
  Opinie dla „Rzeczpospolitej”

  Dawid Peleg, szef Żydowskiej Organizacji na rzecz Zwrotu Mienia

  Wiem, że Polska odnosi się krytycznie do pomysłu oddania własności Żydów, którzy nie mają spadkobierców. Wasz kraj stoi na stanowisku, że to byli polscy obywatele. Przypominam jednak, że ci ludzie nie zostali zamordowani przez Niemców jako Polacy, tylko właśnie jako Żydzi. Mam więc nadzieję, że będzie miejsce na dyskusję i uda nam się przekonać Warszawę. Z uzyskanych pieniędzy powinien zostać utworzony specjalny fundusz, który służyłby trzem celom: pomocy żyjącym jeszcze ocalonym, upamiętnianiu Holokaustu oraz działalności edukacyjnej. Rozmawiałem na ten temat z wieloma ocalonymi i oni popierają ten pomysł. Dlaczego mówię o „miliardach dolarów”? Chodzi przecież o 3,5 miliona ludzi, ich własność musiała być warta bardzo dużo. Polska nie powinna się jednak obawiać, że to zbyt obciąży jej budżet – płatność można rozłożyć na raty.

  Władysław Bartoszewski, pełnomocnik premiera ds. relacji międzynarodowych

  Pan Dawid Peleg jest osobą prywatną i może zgłaszać pomysły, jakie mu się żywnie podobają. Nawet najbardziej szalone. Polskie prawo stoi jednak na stanowisku, że własność osób niemających spadkobierców przechodzi na rzecz Skarbu Państwa. I dotyczy to wszystkich obywateli, niezależnie od ich pochodzenia etnicznego czy wyznawanej przez nich religii. Żydzi mieszkający w II Rzeczypospolitej i zamordowani podczas Holokaustu byli właśnie obywatelami państwa polskiego. Nikt z zewnątrz nie może więc nam narzucić żadnych rozwiązań sprzecznych z naszymi własnymi przepisami. Z drugiej strony trzeba przyznać, że podobne pomysły pojawiają się od pewnego czasu. Są one w pewnym stopniu następstwem tego, że Polska nadal nie ma ustawy, która regulowałaby sprawy własności utraconej podczas wojny.
  ---------------------------------------------------------------------------------------------

  ...i rzeczywiście B'nai B'rith w pełni popiera te roszczenia.

  W ten sposób właśnie rozbudza się w narodach antysemityzm. Koszmar! Bogate zagraniczne lobby żydowskie będzie jeszcze bogatsze. Natomiast Żydzi żyjący na danych terenach (najzwyczajniejsi ludzie jak każdy) będą na tym cierpieć najbardziej (publiczna nagonka).

 • konspira-tor

  Oceniono 15 razy 1

  No to teraz Hartman i Środa będą dawać wykłady na YouTube :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX