Ogromny pożar kamienicy na Pradze-Północ [WIDEO]

- Płonie strych oficyny zabytkowej kamienicy przy ul. Brzeskiej 5. Płomienie sięgają wysoko ponad dach - napisał o godzinie 20 na Alert24 nasz czytelnik ?PD?. Z pożarem na miejscu walczyło 14 zastępów straży pożarnej - informuje rzecznik KMPSP. Był on na tyle rozległy, że ewakuowano 100 mieszkańców.
- Strażacy używają podnośnika i polewają z kilku kierunków rozległy pożar obejmujący cały strych - napisał na Alert24 nasz czytelnik "PD", który zawiadomił nas o pożarze kamienicy na warszawskiej Pradze przy ul. Brzeskiej 5. - Łunę pożaru widać aż z Białostockiej - napisał czytelnik Karol.

Informacje naszego czytelnika potwierdził Michał Konopka, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Staży Pożarnej. - Na miejscu jest w tej chwili 14 zastępów straży pożarnej - mówił. Jak poinformowała o godz. 23 TVN 24, udało się zlokalizować źródło pożaru i trwa już dogaszanie niezamieszkałego poddasza. Akcja trwała kilka godzin i zakończyła się o godz. 3. Sam pożar był jednak na tyle rozległy, że zmusił strażaków do ewakuowania 100 mieszkańców kamienicy. Do swoich mieszkań wrócili w niedzielę rano.

To już kolejny pożar na warszawskiej Pradze. W ostatnich dniach stycznia spłonęła kamienica przy ul. Inżynierskiej 3 na Pradze, w której mieścił się znany klub Sen Pszczoły.

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny