TokFm >  Polska

Matka Trynkiewicza: Modlę się dwa razy dziennie, żeby umieścili go w szpitalu

wg, PAP
09.01.2014 , aktualizacja: 09.01.2014 15:55
A A A Drukuj

AG

- Proszę Boga, żeby umieścili go w szpitalu. Żeby już nie skrzywdził żadnego dziecka - mówiła w emocjonalnej rozmowie w Polsat News matka Mariusza Trynkiewicza. Dzisiaj szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz zapewnił, że "policja dostała polecenie skutecznego działania w związku ze zbliżającym się terminem wyjścia z więzienia pedofila Trynkiewicza".
- On nawet o tym nie wie, że ja się oburzam. Że mówię, że ma iść do szpitala. Ja mu tego nie mówię, bo po co mam go jeszcze dobijać. Ale modlę się dwa razy dziennie, żeby już tę ustawę podpisał prezydent i jego umieścili w szpitalu - mówiła w programie "Państwo w państwie" w Polsat News matka Trynkiewicza.

Pytana, czy można wybaczyć taką zbrodnię, odpowiedziała, że trzeba. - Nawet jak ksiądz tu był, to też tak mówił. Matka musi wybaczyć dziecku zawsze - mówiła.

Z przykrością stwierdziła, że nie darzy już syna miłością. - Jeżeli chodzi o miłość, to raczej nie. On pisze do mnie "ukochana mamuniu", ja do niego nigdy nie piszę "kochany", tylko życzenia mu przesyłam. Uważam, że on mi też zrobił wielką krzywdę. Ale co z tego, jestem jego matką, to jest moje jedyne dziecko, muszę mu pomóc, dokąd jeszcze będę żyła - mówiła.

I dodała: - Moim największym marzeniem jest to, żebym mogła tym rodzicom zwrócić ich dzieci. Ale niestety, jest to niemożliwe.

"Prawdopodobnie uda się w terminie"

Dzisiaj minister Sienkiewicz powiedział, że liczy, że Trynkiewicz zostanie objęty przepisami ustawy dotyczącej izolacji niebezpiecznych przestępców już po odbyciu przez nich kary. Ustawa ta wejdzie w życie 22 stycznia. - Prawdopodobnie uda się w terminie (...) wprowadzić rozwiązania prawne z mocą obowiązującą; natomiast jeżeli chodzi o policję, (to) dostała w tej sprawie polecenie skutecznego działania, skutecznego działania w tym sensie, że to jest nie tylko ochrona innych ludzi przed niebezpiecznymi przestępcami, ale także niebezpiecznych przestępców przed linczem i jestem przekonany, że z tego zadania będzie w stanie się wywiązać - powiedział Sienkiewicz.

Minister podkreślił, że policja ma obowiązek zapobiegania przestępstwom, a nie tylko ich ścigania i - jak mówił - w tym kontekście będzie podejmować działania. - Jestem przekonany, że policja da radę i zdąży się przygotować do tego - dodał szef MSW.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

  • 2
Komentarze (3)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Napisz do TOK FM

Czekamy na Twoje opinie

Administratorem danych osobowych jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wglądu do danych osobowych oraz ich poprawiania.