TokFm >  Polska

3-letnia Lenka zmarła w szpitalu w Olsztynie. Są wyniki sekcji zwłok: przyczyną śmierci sepsa

mil
21.03.2014 , aktualizacja: 21.03.2014 15:42
A A A Drukuj
Onkologia w olsztyńskim Szpitalu Dziecięcym

Onkologia w olsztyńskim Szpitalu Dziecięcym (Fot. Robert Robaszewski / Agencja Gazeta)

Sepsa była bezpośrednią przyczyną śmierci trzyletniej Lenki z Olsztyna. To wstępne wyniki sekcji zwłok dziecka - dowiedziało się Radio ZET. 
W niedzielę w szpitalu w Olsztynie na sepsę zmarła trzyletnia dziewczynka. Rodzice obwiniają lekarzy o to, że za późno przyjęli ją na oddział. Śledczy mają sprawdzić, czy nie doszło do narażenia życia przez personel medyczny.

Jak opisywała sprawę "Gazeta Wyborcza", chora dziewczynka trafiła do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Wcześniej miała wysoką gorączkę, ale kiedy temperatura zaczęła spadać, lekarz odmówił przyjęcia dziecka na oddział. Stwierdził, że dziewczynka ma infekcję górnych dróg oddechowych. Przepisał leki na zbicie temperatury, zalecił okłady i odesłał do domu.

Kiedy w nocy Lenkę obudziła wysoka gorączka, rodzice ponownie udali się z nią do szpitala. Lekarz przyjął dziecko na oddział, a badania wykazały sepsę. Stan 3-latki pogarszał się. Nad ranem dziecko zmarło. Przeczytaj więcej >>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (1)
Zaloguj się
  • avatar

    kj55

    0

    Szkoda słów, większość lekarzy traktuje pacjentów jak intruzów którzy przeszkadzają im w zajmowaniu się sobą. Dzieci powinny być pod szczególną opieką w szpitalach bo u takich maluchów wystarczy drobiazg który może się zakończyć dramatem. W każdym szpitalu powinna być sala gdzie zostawia się pacjenta na 2 dni obserwacji lub badania i w żadnym przypadku nie powinno się odmawiać przyjęcia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Napisz do TOK FM

Czekamy na Twoje opinie

Administratorem danych osobowych jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wglądu do danych osobowych oraz ich poprawiania.