76 proc. z Was jest za konwencją antyprzemocową [WYNIKI SONDY]

Zapytaliśmy czytelników Gazeta.pl, czy uważają, że w Polsce potrzebna jest tzw. konwencja antyprzemocowa ratyfikowana przez Sejm. Do godz. 19 ponad trzy czwarte z Was odpowiedziało na to pytanie twierdząco. Uważacie, że nasze państwo będzie miało skuteczne narzędzie do walki z przemocą domową.
Sejm uchwalił ustawę ws. ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Za wyrażeniem przez Sejm zgody na ratyfikację głosowało 254 posłów, przeciw było 175, od głosu wstrzymało się 8. Spośród posłów koalicji 22 zagłosowało przeciw.

Więcej >>>

Jesteście za konwencją


Wyniki sondy Gazeta.pl

Jako że temat ten wywołuje w Polsce spore kontrowersje, postanowiliśmy zwrócić się do Was z pytaniem, czy konwencja jest w naszym kraju potrzebna. W naszej sondzie do godz. 19 udział wzięło 8879 osób.

76 proc. (6753 czytelników) odpowiedziało twierdząco na nasze pytanie. "Konwencja i tak realnie nie pomoże kobietom. Jej forsowanie to tylko wojna ideologiczna" - tak z kolei uważa 21 proc. (1898 osób) z Was. 228 czytelników (3 proc.) nie ma zdania w tej kwestii bądź też ich ona nie interesuje.

Swoje opinie wciąż można wyrażać w naszej sondzie. Znajdziecie ją tutaj >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
76 proc. z Was jest za konwencją antyprzemocową [WYNIKI SONDY]
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 16 razy 12

  ... cóż, oligarchia kościelna jednak woli jak mąż leje żonę i dzieciaki bo chociaż facet idzie w końcu do spowiedzi i rzuca co nieco na tacę. Teraz jak zamkną zboczeńca do paki to kto normalny rzuci jeszcze na tacę???

 • spalinowabiedrona

  Oceniono 7 razy 3

  No i episkopat może sobie skoczyć :), oczywiście na przerwę

 • Piotr Kolec

  Oceniono 7 razy 3

  Radzi sobie pan Kaczyński w politycznych trudach
  W Sejmie grywa na cymbałach, w mieście gra na Dudach
  Ale chyba słoń na ucho nasrał prezesowi
  Bo fałszywe melodyjki intonują owi

  Chciałby prezes, aby wszyscy tańczyli, jak zagra
  Ale nawet marnie tańczy jego wierna kadra
  Coraz bardziej daje znaki dziadziowa demencja
  Mimo krzyku PISuarów jest w końcu Konwencja…

 • plautilla

  Oceniono 7 razy 1

  Z tych 76% aż 75% nie ma pojęcia czym ta konwencja jest. 75% jej nie przeczytało. Tyleż samo nie potrafi myśleć logicznie i bez uprzedzeń.
  Konwencja jest ważniejsza dla trzymąjacych koryto, niż gospodarka , nieudolność sądów i prokuratur , brak sił wojskowych , chaos we wszystkich dziedzinach a szczególnie w prawie , szkolnictwie, rozrost biurokracji, niepłacenie podatków przez obcy kapitał, setki tysiące topionych przez franka, brak przemysłu, etc.. Tylko związki partnerskie nas uratują i płeć społeczno kulturowa. Że też przyszło nam żyć pod taka władzą ! HAŃBA ! Kiedyś za komuny jeździło się po instrukcje do Związku Radzieckiego i tam lizało sie tyłki, teraz lizanie pozostało tylko kierunek się zmienił !!

 • biedronia-czerska

  Oceniono 17 razy -7

  Zwolennikom "konwencji" polecam przypomnienie sobie jak wyglądała indoktrynacja w zaborach pruskim i rosyjskim - w szkole nie wolno było mówić po polsku, nie wolno było chodzić do kościoła katolickiego, inwigilowanie uczniów w szkole i poza szkołą - czas wrócić do tych "szczytnych" metod znowu nie wolno będzie mówić, że ma się tradycyjną rodzinę a nie 2 mamusie albo 2 tatusiów, poprawne będzie LGBTowskie widzenie świata, nie wolno będzie chodzić do kościoła katolickiego - tak im dopomóż GEJOWSKI BOŻEK ...z Piekła rodem ...

 • kornblum

  Oceniono 23 razy -13

  Nieco "zmięknie" wam rura jak wasze dziecko przyjdzie z przedszkola, szkoły i zapyta - dlaczego u nas nie ma 2 tatusiów - my jesteśmy nienormalną rodziną - ja chcę drugiego tatusia ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX