Tym o awanturze wokół konwencji antyprzemocowej: "Czy nie można by wystawić pomnika dwóch sióstr - głupoty i ciemnoty?"

"Tli się światełko wiary w czarnej dziupli cywilizacyjnej zagłady. Po głosowaniu Krzysztof Szczerski wydał komunikat, że on i "przyszły rząd PiS-u uznaje je za "niezaistniałe". Zaś abp Hoser podejrzewa, że ratyfikacja nie jest naszą suwerenną decyzją, tylko zostaliśmy przekupieni. Czy nie można by wystawić pomnika dwóch sióstr - głupoty i ciemnoty?" - pyta Stanisław Tym w "Polityce".
Debata sejmowa w sprawie ratyfikacji konwencji Rady Europy, w sprawie przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, zrobiła wielkie wrażenie na Stanisławie Tymie. Jak przyznał w "Polityce", początkowo piątkowe wydarzenia w Sejmie oglądał w telewizorze, nie wiedząc czego dotyczą".

"Nieruchomy jak własny pomnik siedziałem przed szybą telewizora. Ukazywały się na niej twarze kobiet, pań znaczy. Twarze naznaczone rozpaczą i gniewem, włosy rozwiane, policzki płonące rewolucyjną czerwienią. Machały rękami, jakby oganiały się od własnych myśli. Śmiało zaryzykowałbym twierdzenie, że każda twarz naznaczona była krzywdą" - pisze Tym w najnowszym numerze "Polityki".

Kiedy włączył dźwięk, wszystko się wyjaśniło. "Dramatyczne napięcie w Sejmie wnosił temat, dlaczego katolicka Polska nie powinna przyjąć europejskiej konwencji o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. To proste - bo Kościół się nie zgadza. Zatem jego wysłannicy krzyczeli z mównicy, że nasza cywilizacja ginie. Polacy są skazani na wymarcie, gender deprawuje i w efekcie wszyscy będziemy mogli zmieniać płeć tyle razy, ile się każdemu spodoba, czego najlepszym przykładem jest Stefan Niesiołowski" - relacjonuje w felietonie Stanisław Tym.

"Światełko wiary"

Przeciwnicy ratyfikacji przez Polskę konwencji RE piątkowe głosowanie w Sejmie przegrali. Za przyjęciem dokumentu było 254 posłów z PO, SLD, TR i PSL.

Ale jak zauważa Stanisław Tym, "tli się jednak światełko wiary w czarnej dziupli cywilizacyjnej zagłady".

"Po głosowaniu Krzysztof Szczerski wydał komunikat, że on i "przyszły rząd PiS-u uznaje je za "niezaistniałe". Zaś abp Hoser podejrzewa, że ratyfikacja nie jest naszą suwerenną decyzją, tylko zostaliśmy przekupieni. Robiono tak przecież w krajach afrykańskich. Czy na Krakowskim Przedmieściu nie można by wystawić pomnika dwóch sióstr - głupoty i ciemnoty?" - pyta felietonista "Polityki".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (119)
Tym o awanturze wokół konwencji antyprzemocowej: "Czy nie można by wystawić pomnika dwóch sióstr - głupoty i ciemnoty?"
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 255 razy 247

  Pan Tym się oburza na Hosera i innych Terlikowskich, a przecież oni są gwarantami braku przemocy w Polsce. Bo katolicka. Więc na pewno te wszystkie kobiety po obdukcjach same się poobijały. A te uciekające do ośrodków oferujących opiekę i dach nad głową tylko szukają przygód, taki survuwal. Przecież wszystko, co katolickie, jest dobre. Także ksiadz, któremu nastolatek wpełza do łóżka.
  Po co nam konwencja, skoro słowa Hosera są gwarancją bezpieczeństwa? A ponadto w naszym kraju najważniejsza jest tradycja. A tradycja mowi, że jak chłop baby nie bije, to wątroba w niej gnije. Wszystko w imię tradycji.

 • kubadziu

  Oceniono 169 razy 163

  Jestem pewien, że panie posłanki, które tak bardzo straszyły konwencją, kiedyś będą się wstydziły tego przed własnymi dziećmi, zwłaszcza przed córkami.

 • paskal1

  Oceniono 162 razy 156

  Głupota mogłaby mieć twarz Hosera a ciemnota występować w moherowym berecie. Jestem za postawieniem tego pomnika

 • azteci

  Oceniono 133 razy 131

  Czy przyszli kandydaci do parlamentu, zamiast zaświadczenia od proboszcza, tudzież kacyka partyjnego, nie mogliby przedstawić wyników badań psychologiczno-psychiatrycznych?

 • europa34

  Oceniono 134 razy 128

  Na szczęście to kolejny głos - mam nadzieję, że tym razem doniosły - że nastają czasy normalności. Kościół katolicki w tym kraju na codzień sadzi takie androny, że normalny, myślący człowiek czuje się jak w matrixie. Te wszystkie bzdury powtarzane z ambon - nie tylko polityczne - ale przecież urągające zdrowemu rozsądkowi są traktowane przez część społeczeństwa na poważnie. Takie tam
  - maryje zawsze dziewice
  - jakiś ksiądz poważnie w telewizji mówiący o egzorcyzmach - zły czai się wszędzie
  - jakieś nieokreślone prawo boże ma być nadrzędne nad stanowionym
  - religia w kontrze do wszelkich przedmiotów uczonych w szkołach
  - najwyżsi urzędnicy Państwa na pasku biskupów
  - budowle katolickie na czele ze świątynią pazerności bożej
  - kontra w stosunku do każdego postępu
  - itd.....
  Ileż można ścierpieć tych głupot? Trzeba w końcu powiedzieć - DOŚĆ !!!!!!
  Pana głos, taką mam nadzieję, jest na tyle donośny, że obudzi nas wszystkich myślących racjonalnie i w końcu głupotę zaczniemy nazywać po imieniu.
  Cieszę się, że dożyłem tych czasów.
  Pozdrawiam.

 • harimau666

  Oceniono 79 razy 79

  a kogo proponowałby pan jako postacie odzwierciedlające owe siostry...?
  jak na moje oko wybór bardzo trudny bo oszołomów u nas skolko godno - od EPISKO-PATOLOGÓW po polityczne marionetki i zwykłą,odurzoną czarami trzodę...

 • tani_dran

  Oceniono 61 razy 61

  Andrzej Waligorski :
  "Ostatnia szansa zapaździałych
  W upowszechnieniu zapaździenia"

  i to w zasadzie mogę wklejać w każdej dyskusji o stanie naszego państwa

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 55 razy 53

  Czy na Krakowskim Przedmieściu nie można by wystawić pomnika dwóch sióstr - głupoty i ciemnoty....
  --------
  pan Tym to i tak jest optymista dla mnie tych "sióstr" jest dużo więcej a ich pomniki już stoją na każdym rogu ulicy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX