Rolnicy jeszcze nie dojechali do stolicy, a Saramonowicz wieszczy apokalipsę. "Odp.....e się od Warszawy, barany"

Jeżeli ktoś w Polsce protestuje, to najczęściej w Warszawie. Dla mieszkańców stolicy oznacza to korki, zablokowane ulice, a często zniszczenia publicznego mienia. Dziś przyjadą rolnicy. Jeszcze jednak nie dojechali, a znany z ostrych sądów reżyser i scenarzysta Andrzej Saramonowicz spodziewa się najgorszego i pisze wulgarnie na Facebooku: "Odp.......e się od Warszawy, barany". I zbiera pochwały.
Andrzej Saramonowicz to reżyser, m.in. chwalonej przez krytyków i publiczność, kasowej komedii "Testosteron", a także scenarzysta m.in. "Lejdis" czy "Pół serio". Przy okazji dysponuje dość ostrym - i niezbyt subtelnym - piórem. Komentuje na Facebooku ważniejsze wydarzenia społeczne, polityczne - a także te, o których dużo słychać w mediach. Teraz wziął się za rolników.

Saramonowicz nazywa rolników "baranami"

W swoim wpisie Saramonowicz apeluje do rolników, by protestowali tam, gdzie mieszkają, na wsi, a nie w stolicy, gdzie on, "razem z pozostałymi blisko dwoma milionami ludzi - próbuje normalnie żyć". Pisze, że "ma w d... przeprosiny" (za spodziewane utrudnienia) związkowego lidera Sławomira Izdebskiego, i podnosi, że stolica "to nie jest "siedziba wrogiej władzy, którą trza zdobyć, by zajunć jej miejsce", ale normalne miasto!", gdzie zwykli ludzie mieszkają i chodzą do pracy.

"Dzieci chodzą do szkoły, staruszkowie do aptek, ktoś gdzieś bliski jest śmierci i karetka musi do niego dojechać, tu się życie po prostu dzieje, a bywa wystarczająco trudne bez najazdu tysięcy 'sprawiedliwych', którzy w najłagodniejszej wersji mają mieszkańców Warszawy w dupie, a tak naprawdę to ich nienawidzą i obwiniają za swoje życiowe niedomogi". (...) "Odp.......e się od Warszawy, barany!" - atakuje rolników reżyser.

Reżyser obraził rolników?

Trudno przy okazji dzisiejszej demonstracji nie przypomnieć sobie licznych protestów z przeszłości, np. górniczych, które kończyły się bijatykami z policją i liczonymi w dziesiątkach tys. zł stratami. Ale Saramonowicz nie przebiera w słowach - i idzie w tym bardzo daleko. Choć bowiem w przeszłości zdarzały się np. przypadki nadużywania alkoholu przez demonstrantów, nie dotyczyło to oczywiście wszystkich. Tymczasem reżyser uderza: "zamiast zjeżdżać się do naszego miasta, śmierdzieć piwem, szczać po parkach, tłuc szkło i wyzywać od gestapowców policjantów, którzy zjechali tu z tych samych dziur co wy, zróbcie sobie ustawkę z ministrem rolnictwa u siebie na wsi":Rolnicy chcą wypłat odszkodowań i rekompensat

A o co chodzi rolnikom? Najważniejszym postulatem OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych jest wypłata odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz wypłata rekompensaty za straty poniesione w chowie trzody chlewnej i bydła. - Myślę, że polski rząd przyjdzie po rozum do głowy i dokona pewnych zmian, i spotka się z nami, i potraktuje rolników jako tę grupę społeczną, która powinna być traktowana tak jak górnicy, tak jak lekarze, tak jak ogólnie służba zdrowia i inne grupy społeczne - mówił Sławomir Izdebski z OPZZ, zapowiadając protest.

Ludzie popierają Saramonowicza

Ale wiele osób, w tym ponad półtora tysiąca tych, które polubiły wpis Saramonowicza, się z Izdebskim nie zgadza. "Niech protestują. W SOBOTY i NIEDZIELE gdy nie sparaliżuje to naszego codziennego zycia, My i nasze miasto poniesiemy ogromne straty finansowe (miasto czyli tez My bo z naszych podatków). Kto nam zwróci kase? Warszawiacy nie otrzymają zwrotu poniesionych strat jak każdy małorolny po byle podtopieniu i wizycie stada dzików.. Jak zobacze jaki traktor bez tabliczki ZDM-u dzwonie na policje/straż miejską by ściągnęła na lawecie pojazd nie uprawiony do porusznia sie po Wawie" - oto typowy komentarz (pisownia oryginalna) pod tekstem reżysera.

Dodajmy - tekstem niepozbawionym pewnej racji, jednak napastliwym w tonie i uderzającym w populistyczne nuty. A jak będzie dziś rzeczywiście w Warszawie? Czas pokaże. Protest rolników jest nielegalny, ponieważ nie zgłosili go w odpowiednim terminie władzom miasta.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (70)
Rolnicy jeszcze nie dojechali do stolicy, a Saramonowicz wieszczy apokalipsę. "Odp.....e się od Warszawy, barany"
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 83 razy 53

  Gdyby ktoś blokował drogi, gdy rolincy wiozą swoje plony do skupu, bylaby granda, że się nie szanuje ich pracy. Ale pracę innych i życie dezorganizować można. Bo skoro udało się górnikom, to rolnikom też się należy. Kto następny zrobi najazd na stolicę?

 • tokowirowka

  Oceniono 62 razy 44

  Proponuję blokować tym rolnikom drogę na pole na wiosnę.

 • kap_jeden

  Oceniono 50 razy 32

  Ci ktorzy zjada swoimi bieda ciagnikami za pareset tysiecy beda zadac jeszcze kasy ktorej od UE i Panstwa i tak maja opor. Placic ZUS i podatki a potem negocjowac . NIe dogodzisz Jasniepanom chyba ze pozwolisz łaskawcom szczac na swoj grzbiet.
  Po co Kopacz ustapila w jeden dzien gornikom nie wiem, ale widac teraz , ze , trawersujac znane przyslowie, 'na pochyle drzewo kazda hiena wejdzie'... Przy czym najglosniej walcza Ci którzy maja najlepiej. Nie slyszalem by walczyly pielegniarki, smieciowkowcy, sprzataczki na niewolniczych pseudo umowach..

 • 123waz

  Oceniono 35 razy 25

  odebrać tym kmiotkom KRUS i przywileje.

 • chri-s48

  Oceniono 26 razy 16

  Cham w butach lawiranta i zadymiarza Izdebskiego poczuł krew - będzie szarpał i próbował wyrwać co się jeszcze uda, ma wolne od roboty może........

 • jkl54

  Oceniono 26 razy 14

  BRAWO, BRAWO PANIE SARAMANOWICZ, a najlepiej jakby skrzyknac ludzi z duzymi samochodami i zablokowac wjazd do Warszawy n.p. dla autokarow z gornikami tak na wysokosci Nadarzyna i niech zapieprzaja na piechote z tymi swoimi oponami i syrenami...

 • jan.ostrzyca

  Oceniono 62 razy 12

  Andrzej Saramonowicz - reżyser- kwota wolna od podatku 42 tys. zł
  Jan Kowalski - przeciętny Polak- kwota wola od podatku 3 tys. zł
  Dość przywilejów podatkowych!

 • tanczacy.z.myslami

  Oceniono 33 razy 11

  Panie Saramonowicz
  = plusik za treść
  = minus za formę
  Po co dorzucać następne wyzwiska do tego morza epitetów, które Polskę już zalewa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX