"Nie życzę sobie, żeby moje miasto było najeżdżane! Rolnicy to najbardziej uprzywilejowana grupa społeczna"

- Mają KRUS, dotacje unijne, więc o co teraz chodzi? - mówiła w Radiu TOK FM o rolnikach Jolanta Pieńkowska z TVN. Liderzy protestujących rolników mają rozmawiać z min. Markiem Sawickim. - Dla mnie Sławomir Izdebski jest niewiarygodny Jego działanie ma kontekst polityczny - tak szefa rolniczego OPZZ ocenia dr Anna Materska-Sosnowska.
- Kocham Warszawę, która jest moim rodzinnym miastem. Nie życzę sobie, żeby moje miasto było najeżdżane przez górników, którzy palą opony i wybijają okna. Nie życzę sobie, żeby było najeżdżane przez traktory i rolników, którzy moim zdaniem, są najbardziej uprzywilejowaną grupą społeczną - tak o marszu gwiaździstym rolników na stolicę mówiła w TOK FM Jolanta Pieńkowska.

"O co im chodzi?"

Według dziennikarki TVN rolnicy są "największymi beneficjentami wejścia Polski do Unii Europejskiej". - Mają KRUS, mają dotacje unijne i o co teraz chodzi? - pytała.

Rolnicy nie zamierzają przerwać protestu, do momentu spełnienia przez ministra rolnictwa wszystkich postulatów. Jak stwierdził w TOK FM lider rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski, protestu nie będzie, jeśli min. Marek Sawicki zagwarantuje "7 mln zł dla rolników, którzy stracili swoje uprawy przez dziki, do tego zwrot kwot mlecznych i podpisanie porozumienia w sprawie trzody chlewnej".

Czysta polityka

Zdaniem dr Anny Materskiej-Sosnowskiej Izdebski nie jest wiarygodny. - Dla mnie to, co robi, ma kontekst polityczny - powiedziała. Przewodniczący rolniczego OPZZ ma już na koncie sukcesy polityczne. Przypomnijmy, w 2001 roku został senatorem. Startował z listy Samoobrony, której działaczem był od końca lat 90. XX wieku.

Argumentów politolożce dostarczył m.in. reportaż telewizji TVN24 o liderze rolniczego protestu. - Pokazano, jaki ma skup zboża, węgla. Mówi, że solidaryzuje się z rolnikami, a sam importuje zboże... Mówi, że solidaryzuje się z górnikami, a kupuje i sprzedaje rosyjski węgiel... Dla mnie ten człowiek nie jest wiarygodny.

Według dr Materskiej-Sosnowskiej wystarczy porównać zdjęcia z pierwszych blokad organizowanych przez Samoobronę z ostatnimi protestami, żeby zobaczyć, jak wiele zmieniło się w polskim rolnictwie przez ostatnie kilkanaście lat. - Widać jak rolnictwo poszło do przodu. Na zdjęciach widać m.in. bardzo ładne traktory - zauważyła.

Rozmowy liderów rolniczego protestu z ministrem rolnictwa mają zacząć się o 14.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (79)
"Nie życzę sobie, żeby moje miasto było najeżdżane! Rolnicy to najbardziej uprzywilejowana grupa społeczna"
Zaloguj się
 • westgreg

  Oceniono 212 razy 102

  "Nie życzę sobie, żeby było najeżdżane przez traktory i rolników."

  Proponuję stanąć swoim SUV-em w poprzek drogi traktorom.

 • loret001

  Oceniono 181 razy 61

  Z cały szacunkiem... Ja też nie odnoszę się do tego rodzaju protestów entuzjastycznie i irytują mnie hordy najeżdżających na Warszawę protestujących, ale ton oburzonej księżniczki, cytuję: "Nie życzę sobie ...." pasuje jednak bardziej do żony oligarchy, niż do kogoś, kto chcę aspirować do roli publicysty czy dziennikarza. No i pojawia się problem czy Pani nie wyszła z roli, czy nieudolnie próbuje wejść w inną....

 • precz_z_komunia

  Oceniono 139 razy 61

  Czy pani Pieńkowskiej chodzi o to że największym posiadaczem ziemskim w Polsce jest watykańska organizacja o charakterze seksualno-religijnym?

 • jan.ostrzyca

  Oceniono 144 razy 48

  "Rolnicy to najbardziej uprzywilejowana grupa społeczna" - Jolanta Pieńkowska
  Kwota wolna od podatku:
  Jolanta Pieńkowska - dziennikarka - 42 tys.zł
  Anna Kowalska - pielęgniarka - ok. 3 tys. zł

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 131 razy 37

  "Nie życzę sobie, żeby moje miasto było najeżdżane!"

  No to się, kÓrwa mać, wyprowadź do Lipin!
  To pierdzielone miast żyje z tego, że utrzymuje ja CAŁA Polska. Lub lepiej: z tego, że całą resztę Polskę okrada z owoców jej pracy, co czasem generuje małe niewygody!

 • maciekk77

  Oceniono 110 razy 34

  No tak, prezenterka z dzień dobry TVN nie życzy sobie aby je prywatne miasto było oblegane. Niech zatem wyjdzie i im to powie ;)

 • edwlad1950

  Oceniono 134 razy 34

  Jakby rolnicy byli tak zamożni jak Pani, pani Jolanto, to też by nie strajkowali...!

 • kocurek238

  Oceniono 68 razy 32

  Szkoda,że pani Pieńkowska nie wymieniła drugiej grupy,purpuratów,którzy są wszechobecni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX