O. Rydzyk chce prowadzić warsztaty w szkołach. "To gwóźdź do trumny polskiej oświaty"

Ojciec Tadeusz Rydzyk organizuje warsztaty medialne w szkołach w całej Polsce. Problem w tym, że odbywają się one w godzinach normalnych lekcji. "Warsztaty powinny odbywać się podczas lekcji. Tylko jakich? Moim zdaniem należałoby wejść na lekcje religii. Katecheci i tak nie mają co robić na dwóch godzinach w tygodniu" - komentuje na blogu w serwisie Polityka.pl Dariusz Chętkowski, publicysta i nauczyciel.
O. Rydzyk w porozumieniu z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej organizuje dla liceów warsztaty "Zrozumieć media". Rodzice uczniów z jednej z warszawskich szkół po tym, jak wydało się, że warsztaty były prowadzone w godzinach normalnych lekcji, poskarżyli się MEN. Ministerstwo przyznało, że łamie to przepisy, a zajęcia o. Rydzyka powinny odbywać się po lekcjach - czytamy w artykule na Wyborcza.pl.

Warsztaty na lekcjach religii

"Nie dziwię się oburzeniu duchownego, gdyż po lekcjach frekwencja byłaby bliska zeru. Inicjatywa Radia Maryja poszłaby więc na marne. Warsztaty powinny odbywać się podczas lekcji. Tylko jakich? Moim zdaniem należałoby wejść na lekcje religii. Katecheci i tak nie mają co robić na dwóch godzinach w tygodniu" - skomentował na swoim blogu w serwisie Polityka.pl Dariusz Chętkowski. Publicysta stwierdził, że katecheci zazwyczaj przerabiają cały materiał w ciągu pierwszego semestru, a w drugim mają problemy z tematami zajęć. "Gdyby warsztaty odbywały się na lekcjach religii, nikt nie mógłby złego słowa powiedzieć" - dodał.

Gwóźdź do trumny oświaty

"Prowadzenie warsztatów "Zrozumieć media" na fizyce, geografii czy matematyce to wbijanie gwoździa do trumny polskiej oświaty. O. Rydzyk powinien to zrozumieć" - tłumaczył Chętkowski. Na to jednak się nie zanosi, jak donosi Wyborcza.pl. "To wszystko razem to jest skandal. My chcemy pomóc młodzieży. Widzimy, że nie rozumie tego, co widzi w mediach. Dlatego wzięliśmy specjalistów, daliśmy im wóz telewizyjny i powiedzieliśmy: jedźcie. Chcemy, żeby młodzież zrozumiała mechanizmy mediów, a nie zachowywała się jak stado gęsi" - mówił o. Rydzyk w "Aktualnościach Dnia" Radia Maryja w odpowiedzi na reakcję ministerstwa.

Pierwsza reporterska biografia ojca Tadeusza Rydzyka. Sprawdź >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (142)
O. Rydzyk chce prowadzić warsztaty w szkołach. "To gwóźdź do trumny polskiej oświaty"
Zaloguj się
 • raab2

  Oceniono 324 razy 274

  Lekcja fizyki na religii- Dlaczego jabłko spadnie na ziemię? Odpowiedż- Bóg tak chciał..

 • marudna.maruda

  Oceniono 309 razy 269

  "Prowadzenie warsztatów "Zrozumieć media" na fizyce, geografii czy matematyce to wbijanie gwoździa do trumny polskiej oświaty."- ale o co chodzi? dajemy zgodę na to, żeby religii było w siatce godzin więcej niż historii czy przyrody, pozwalamy na brak lekcji podczas rekolekcji, na wielu przedmiotach odbywają się próby do jasełek... I dziwimy się, że taki Rydzyk panoszy się w szkołach?

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 275 razy 231

  Bo chodzi o to, aby owieczki głupie były.
  Wtedy pójdą za Pasterzem bez zbędnego beczenia

 • kornblum

  Oceniono 226 razy 192

  Niech Rydzyk zajmuje się tym co mu najlepiej wychodzi: wyłudzaniem rent i emerytur od osób, których często nie stać na zakup leków i żywności ... Na tym się zna, ma doświadczenie oszusta i patent na okradanie naiwnych starszych ludzi !!!

 • iluminati_semper

  Oceniono 205 razy 183

  uwaga! pojawił się program "warsztatów"
  1. jak rozpoznać media niepokorne od mainsteamowych
  2. życiorys dzieci resortowych i ich zgubny wpływ na kształt mediów w Polsce
  3. powstanie, oraz chwalebna działalność RM oraz TV trwam, ćwiczenia z wypełniania blankietów wpłat na konto
  4. przerwa; różaniec w intencji dotarcia do prawdy smoleńskiej
  5. instrukcje na temat przebiegu wyborów i udowadnianie tezy na ciągłość fałszerstw wyborczych, wspieranych przez media polskojęzyczne.
  6. przekazy dnia - formułowanie i selekcja członków partii mogących udzielać się w mediach
  7. przerwa; palenie kukły prezydenta
  8. gość specjalny: pan Mastalerek objaśnia jak zostać rzecznikiem tysiąclecia i nie pójść w ślady pana Hoffmana (pokaz wypełniania druków delegacji poselskich)
  9. zakończenie kursu; modlitwa w intencji IVrp, żeby Polska była Polską i ojczyznę wolną racz nam wrócić panie...

 • precz_z_komunia

  Oceniono 215 razy 183

  Czy na "warsztatach" tej wyższej szkoły magii i zabobonu dzieci lgną?

  Czy uczy się ich szczekania i sikania?

 • the-only-baca

  Oceniono 206 razy 178

  ten szatan w sutannie chce uczyć nasze dzieci?!!! wywalić go na butach ze szkół!!!!!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 160 razy 144

  "Warsztaty powinny odbywać się podczas lekcji. Tylko jakich?
  -------
  czy to jest jakiś ponury żart primaaprilisowy? niech się ten knur trzyma jak najdalej od szkol publicznych - jak sobie, będzie chciał robić szkolenia ze swoich czarów i guseł, to u siebie i za swoja kasę

 • tom_aszek

  Oceniono 142 razy 128

  "Prowadzenie warsztatów "Zrozumieć media" na fizyce, geografii czy matematyce to wbijanie gwoździa do trumny polskiej oświaty. O. Rydzyk powinien to zrozumieć" - tłumaczył Chętkowski.

  Prowadzenie JAKICHKOLWIEK warsztatów przez Rydzyka w szkole to wbijanie gwoździa do trumny polskiej oświaty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX