Ks. Oko u Olejnik: Do największych zbrodniarzy w dziejach należą ateiści

- Korea Północna to obecnie najbardziej piekielne miejsce na Ziemi, a od 70 lat rządzą tam ateiści - mówił w programie ?Kropka nad i? w TVN24 ks. Dariusz Oko. - Jeżeli mówimy o ateizmie, to trzeba pamiętać, że do największych zbrodniarzy w dziejach należą ateiści - przekonywał.
POLUB NAS
- Czy Dni Ateizmu w Sejmie powinny przeszkadzać katolickim posłom? - pytała Monika Olejnik. - Ateiści mogą coś takiego robić, tylko może by jeszcze zaprosili ateistów z Korei Północnej - wiemy, że jest to obecnie najbardziej piekielne miejsce na Ziemi, a od 70 lat rządzą tam ateiści. To jest właśnie ateizm. Jeżeli mówimy o ateizmie, to trzeba pamiętać, że do największych zbrodniarzy w dziejach należą ateiści. Szacuje się, że ofiary komunizmu to ok. 150 mln ludzi - mówił ks. Oko.

W kolejnej części rozmowy duchowny tłumaczył, że nie miał na myśli wszystkich ateistów - wśród osób niewierzących są też "fantastyczni ludzie". - Ale trzeba pamiętać, że w imię ideologii ateistycznej popełniono największe zbrodnie XX wieku - przekonywał.

"W Sejmie nie są organizowane Dni Ateizmu"

- Muszę sprostować jedną rzecz: w Sejmie nie są organizowane Dni Ateizmu - oponowała Wanda Nowicka. - One są organizowane przez różne środowiska poza Sejmem. W gmachu przy ul. Wiejskiej odbędzie się natomiast konferencja na temat wolności słowa, sumienia i wyrazu artystycznego jako fundamentów demokracji - tłumaczyła wicemarszałek.

- Ja nie biorę odpowiedzialności za emocje niektórych fundamentalistycznych postaci naszej sceny politycznej. Ja mówię o tym, co ja organizuję i za co biorę odpowiedzialność - podkreśliła Nowicka, pytana o reakcje polityków prawicy, którzy traktują wydarzenie jako "policzek dla katolickich posłów".

Nowicka: Kobiety bardzo często nie zgłaszają aktów przemocy

Kolejnym tematem poruszonym przez prowadzącą był problem konwencji antyprzemocowej. - Czy Kościół powinien wkraczać w politykę tak, jak robi to w tym przypadku? - pytała Olejnik. - Polska konstytucja mówi jasno: każda ze sfer (Kościół i państwo - przyp. red.) ma swoje spektrum działania i nie może być tak, żeby Kościół narzucał politykom swoje przekonania czy próbował je egzekwować w prawodawstwie - mówiła Nowicka.

Jak tłumaczyła, konwencja antyprzemocowa umożliwi m.in. powstanie systemu ośrodków świadczących pomoc dla kobiet. - Kobiety bardzo często nie zgłaszają aktów przemocy - przekonywała wicemarszałek. Jej słowa nie przekonały jednak ks. Oko, który twierdził, że w krajach "genderowych" zjawisko przemocy wobec kobiet jest dużo szersze.

Ks. Oko: Do przemocy dochodzi o wiele częściej w konkubinatach"

Monika Olejnik pytała też duchownego o podejście księży do kwestii przemocy i to, czy kobieta chcąca się rozstać z bijącym ją mężem dostanie rozgrzeszenie. - Jestem księdzem od 30 lat i spowiadałem tysiące osób, tysiące kobiet. Prawie nie spotkałem się z przypadkami, by kobiety mówiły o biciu przez mężczyzn. To się wiąże również z tym, że im bardziej ludzie są wierzący, tym bardziej szanują swoje żony. Te małżeństwa są najbardziej udane, które są zbudowane na wierze. One są bardziej trwałe - tłumaczył.

- Ludzie w konkubinatach, którzy nie mają trwałych związków, dużo częściej dochodzi tam do przemocy, do przestępstw. Są statystyki, które o tym świadczą - mówił ks. Oko. Jak dodał, w bardziej katolickich województwach rzadziej dochodzi do aktów przemocy czy zdrad.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (113)
Ks. Oko u Olejnik: Do największych zbrodniarzy w dziejach należą ateiści
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 141 razy 121

  ... no, robi się ciekawie! A może szanowny ksiądz wytłumaczy "tłuszczy": KTO WYMORDOWAŁ INDIAN PŁN. I PŁD AMERYKAŃSKICH, pod czyim znakiem chodziła tzw. święta inkwizycja paląc na stosach i topiąc w rzekach i jeziorach niemowlęta i kobiety? i na koniec niech podsumuje to liczbą 70-80 mln. istnień ludzkich! Dobrze się teraz oszuście czujesz?

 • pimpao

  Oceniono 112 razy 96

  Ilość ludzi wymordowana z powodów religijnych, jest większa, niż liczba ofiar wszystkich epidemii razem wziętych.

 • pimpao

  Oceniono 104 razy 90

  To taka sama brednia jak to, że KK jest ostoją polskości, polskiej kultury i obalił komunizm. Co do Stalina, od 1888 roku uczęszczał do szkoły parafialnej w Gori, a od 1894 roku kształcił się, za namową swojej matki oraz dzięki protekcji jej przyjaciół, w seminarium duchownym w Tyflisie (Tbilisi) Hitler zresztą też był religijny, a żołnierze Wermachtu mieli konkretny napis na mundurach "Got mit uns" Hitler zresztą zawarł konkordat i miał poparcie Watykanu, podobnie jak Mussolini.
  Tak więc niech Oko palnie się w ten pusty, kłamliwy łeb. Propagandzistą jest lepszym niż stalinowscy specjaliści.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 89 razy 79

  No i po co Oczko czepia się konkubinatów ?...większość jego kolegów z korporacji żyje na kartę rowerową...i jest gites...

 • marudna.maruda

  Oceniono 79 razy 75

  To się dopiero autorytet odezwał. Skoro wg kk Polska w ponad 90 % katolicka to skąd w ogóle przemoc? Skoro katolicyzm jest gwarancją miłości do człowieka, to skąd w szeregach księży pedofilia, pijaństwo, nieszanowanie wiernych, nieszanowanie wierzących inaczej (oraz niewierzących)? Dlaczego księża rozbijają rodziny, albo płodzą dzieci i pozostawiają bez wsparcia?
  Czy ateiści jeżdzą do krajów niewiernych, żeby chrzcić, wymazywać wiarę przodków, a przy okazji gwałcą nieletnie dzieci?
  "W katolickich województwach rzadziej dochodzi do aktów przemocy czy zdrad"- te "katolickie" to ciemne województwa, gdzie baba zrobi co ksiądz każe, a nie pójdzie z problemem do psychologa albo nie daj Boże do sądu, jak ją chłop maltretuje.

 • lewacka.konserwa

  Oceniono 68 razy 64

  "Jestem księdzem od 30 lat i spowiadałem tysiące osób, tysiące kobiet. Prawie nie spotkałem się z przypadkami, by kobiety mówiły o biciu przez mężczyzn."

  Nie jestem biegły w prawie kanonicznym, ale czy to oznacza, że grzechem kobiety jest to, że bije ją mąż i powinny się z tego spowiadać? Nie specjalnie uważałem na religii - chyba mi coś umknęło...

 • uber.amsterdam

  Oceniono 74 razy 64

  Im więcej księży Oko i Terlikowskich w mediach, tym szybciej katolicyzm w Polsce zdechnie. Intelektualnie ten nurt zdechł już dawno; politycznie katole taplają się jeszcze w okolicach koryta. Ale długo to nie potrwa.

 • tegepe

  Oceniono 61 razy 57

  Po co ta krzykliwa dziennikara zaprasza do studia takich oszołomów jak Oko???

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 60 razy 54

  Osiem lat seminarium hodowało Józefa Stalina....gratuluję ci Ksoko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX