Komentarze (347)
Tym: Z Jasnej Góry nadleciał zapach zjełczałego kadzidła, wieszczącego wiosnę średniowiecza
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kasjan007

  Oceniono 15 razy 15

  Stamtąd po prostu śmierdzi dymami stosów, na których płonęli niewygodni pasibrzuchom, niewinni ludzie. Czy wracamy do czasów Średniowiecza? czasów ciemnoty i zabobonów. Panu Tymowi dziękuję za mądrą wypowiedź, popieram ja całym sercem.

 • halo.haloooo

  Oceniono 10 razy 10

  "Nie będą klechy pluć nam w twarz i dzieci nam tumanić".

  Polacy muszą pomyśleć jak zerwać konkordat, by czarna zaraza nie zrobiła z części Polaków katolickiego ISIS.

 • dzakarta

  Oceniono 12 razy 10

  Brawo Tym !

 • napohybel.live

  Oceniono 10 razy 10

  Episkopat ws. lekcji religii: "Wszyscy katolicy mają sumiennie uczestniczyć. A rodzice mają obowiązek..."
  Piotr Markiewicz
  12.09.2014

  "Wszyscy katolicy uczęszczający do placówek oświatowych, w których odbywa się nauczanie religii, zobowiązani są w sumieniu uczestniczyć w tych zajęciach. Rodzice dzieci, które nie ukończyły 18. roku życia, mają obowiązek zapisać swe dzieci na lekcje religii" - tak jednoznacznie episkopat stawia sprawę lekcji religii w szkołach.

  Episkopat zabrał głos w odpowiedzi na ostatnie publikacje opisujące to, jak diecezja kaliska straszyła rodziców, którzy nie zapisują swoje dzieci na lekcje religii w szkołach. Diecezja chciała, żeby księża i katecheci mieli obowiązek poinformować tych, którzy wybiorą etykę zamiast religii, że to "pisemny akt apostazji".

  Teraz Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski na stronie internetowej episkopatu "przypomina", że wszyscy uczniowie-katolicy mają chodzić na lekcje religii w szkołach, a rodzice tych, którzy nie ukończyli 18. roku życia, "mają obowiązek" zapisywać dzieci na te lekcje.
  To "element wychowania"

  Pytanie tylko: dlaczego to "obowiązek"? Jak czytamy w oświadczeniu, "zasada ta wynika ze zrozumiałego faktu, iż człowiek wierzący ma nie tylko prawo, ale i obowiązek pogłębiać swoją wiarę, temu pogłębianiu służą szkolne lekcje religii. Warto przypomnieć, że zarówno podczas zawierania sakramentalnego związku małżeńskiego, jak i sakramentu chrztu dziecka, rodzice zobowiązują się do tego, by po katolicku, w wierze wychować potomstwo. Elementem tego wychowania jest zarówno udział dziecka w szkolnym nauczaniu religii, jak i parafialnej katechezie".

  Dodatkowo episkopat argumentuje, że chodzenie na etykę nie spełnia kościelnego wymogu przygotowania do "Pierwszej Komunii św., sakramentu pokuty i pojednania oraz bierzmowania". A to wspomniane przygotowanie ma się odbywać m.in. w trakcie lekcji religii w szkole.

  www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,16629935,Episkopat_ws__lekcji_religii___Wszyscy_katolicy_maja.html#BoxSlotI3img

 • iksiazek

  Oceniono 10 razy 10

  Ustawodawcy zapomnieli już o prawach Bożych i Kościelnych. Nikogo już nie karzą za nieprzestrzeganie postu ani wszelkie 'nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu'. Powinno być ustanowione stosowne prawo, aby każdy z BMI powyżej 30 (czyli z otyłością) musiał udać się na pielgrzymkę o chlebie i wodzie. Ooops! - popatrzyłem na zdjęcie Jego Ekscelencji Księdza Biskupa. Wielki to człowiek.

 • zimmel

  Oceniono 11 razy 9

  Wieśniak,ciemniak ubrał się w sukienki i opluwa wybrany przez naród naszą władzę poszedł on w piz...u do Watykanu..

 • miw.d

  Oceniono 11 razy 9

  'hochsztaplerzy i mafia, która fałszerstwem doszła do władzy' - znaczy się ojcaszek Rydzyk i reszta tej watykańskiej sfory!

 • iwonakrystyna

  Oceniono 11 razy 9

  w Łagiewnikach w ekspresowym tempie (2 lata) wybudowano OGROMNE centum Jan Pawła II - po co ????? naprzeciw sanktuarium w Łagiewnikach które rozrosło sie do OGROMNYCH rozmiarów.
  Niewyobrażalne fundusze wpakowano w te mury - NIE MA W POLSCE WIEKSZYCH POTRZEB ???? to jest zgodne z nauką Jezusa o bogaczu i uchu igielnym ?

 • anwdin-san

  Oceniono 9 razy 9

  !W jedynej szkole publicznej (katolickiej) nauczyciele mają na lekcjach podkreślać, że 'duchowość to uznanie, że każde wydarzenie pochodzi od Boga',
  --------
  Inaczej mówiąc, pedofilia w kościele to też święte dzieło boże.
  Chwalmy Pana!!!

 • teraz8

  Oceniono 9 razy 9

  Chciałabym usłyszeć opinie kościoła katolickiego na temat okradania takich ludzi jak ja. Jestem samotną matką zmagająca się od lat z problemami finansowymi. Pomimo uczciwej pracy niestety nie starcza mi na wiele podstawowych potrzeb np. często nie mogę wykupić lekarstw, nie wspominam już o takim luksusie jak wyjazd na wakacje. Nie jestem osobą wierząca,a jestem zmuszana do płacenia podatków na tę zbrodniczą instytucję. I co na to panowie księża należący do mafii kościelnej ???

 • nietentego

  Oceniono 11 razy 9

  To się zakończy przepędzeniem ze sfery świeckiej. Już 15% Polaków deklaruje się jako niewierzący.

 • napohybel.live

  Oceniono 11 razy 9

  NEWS - ŚWIAT 2014
  „W brytyjskich szkołach nie ma miejsca na modlitwę?
  W wyniku dużego spadku liczby wierzących, szkoły nie powinny być zobowiązane do rozpoczynania apeli modlitwą – przekonują przedstawiciele kościoła.
  Biskup John Pritchard, doradca ds. edukacji Kościoła Anglikańskiego stwierdził, że prawo musi zostać zmienione, bo wspomniane zapisy "są przestarzałe i nie odzwierciedlają ducha panującego obecnie w narodzie". Biskup Pritchard ostrzegł, że zmuszanie uczniów do modlitwy będzie miało skutek odwrotny do zamierzonego i zamiast przekonać, może ich do kościoła zniechęcić.”

 • 8zorro

  Oceniono 11 razy 9

  Mieszkam we wzorcowej gminie wyznaniowej. Szkoła podstawowa (niby świecka) od trzech dni świętuje nawiedzenie relikwiami św. JP II. Zero lekcji, msze w szkole, wycieczki do kościoła. Tradycyjnie już buduje się w szkole ołtarze i odprawia msze. Proboszcz trzęsie gminą.

 • jotys

  Oceniono 8 razy 8

  to już wyrażny smród minionych epok - czas tworzyć okna na świat

 • al48

  Oceniono 8 razy 8

  Tym ma rację . W XXI wieku poglądy wychodzące z klasztoru to czysty zabobon i ciemnota .

 • Oceniono 8 razy 8

  Kosciol powinien zajac sie przede wszystkim OBLUDA we wlasnych szeregach , a takze pedofilia.

 • outsider44

  Oceniono 10 razy 8

  No i fajnie!
  Kolejne "niepodległe" rządy (przepraszam - kolejne rządzące "rodziny") włażą niemal dosłownie w tylną część ciała katabasom.
  Jaki skutek?
  Odwrotny od zamierzonego - klechy są pewne, że to one rządzą i z jednej strony nazywają wybrane władze mafią, a z drugiej wyciągają pazerne szpony po co tylko się da wyszarpać - tak od władz, jak i od zwykłych ludzi.
  PS Władzę to mniej boli - bo daje nasze, nie swoje!

 • anwdin-san

  Oceniono 10 razy 8

  Inaczj mówiąc, pedofilia w kościele to też dzieło boże.
  Chwalmy Pana!!!

 • mirekch60

  Oceniono 8 razy 8

  Panie Tym,niedługo obudzimy się średniowieczu a przypuszczam po wyborach do sejmu RP.za pomocą nowego rządu i kleru.Brawo panie Tym.

 • marc_pl

  Oceniono 10 razy 8

  Tak dobrze jak obecnie mają w Polsce duchowni to nie mają nigdzie na świecie, a mimo to narzekają i obrażają.

 • darek7262

  Oceniono 7 razy 7

  Za chamstwo i rozpasanie kościoła nie winić biskupów, a kolejne Rządy RP po 1980r.

 • halo.haloooo

  Oceniono 9 razy 7

  "W odniesieniu do katolickich hierarchów w Polsce powinniśmy chyba ukuć termin „prawa gender”. Co by się nie działo - zawsze wina gender. Prawdopodobieństwo, że jakiś biskup odwoła się przy dowolnej okazji do gender albo in vitro - „dąży do 1”. A biskupi potrafią robić to w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach.
  Ełcki biskup Jerzy Mazur kilka dni temu, podczas uroczystości pogrzebowych ekshumowanych tzw. Niezłomnych - żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego wygłosił homilię. Chwila była podniosła, a biskup z sobie tylko znanych powodów musiał nawiązać do współczesności. „W imię wolności zabiera się wolność człowiekowi lansując ideologię gender. Ta ideologia jest o wiele gorsza niż faszyzm, nazizm i bolszewizm.” (cytat za Katolicką Agencją Informacyjną).
  Nie potrafię sobie wyobrazić, jakimi drogami biegną myśli człowieka, który porównuje ofiary dwóch totalitaryzmów (polska partyzantka walczyła bowiem najpierw z hitlerowską nawałą, a potem z Sowietami) do „ofiar” gender, czyli bojących się równouprawnienia płci. Najpierw mówić o ofiarach łagrów, by za chwilę zaprząc ich pamięć do bieżącej wojenki politycznej. Hierarsze wydawało się zapewne, że mówi rzecz ważną i szokującą. Powiedział - zwyczajnie głupią. Przy okazji plując na groby tych, w których pogrzebie uczestniczył."

 • damtek

  Oceniono 9 razy 7

  Bardzo słusznie pisze p.Tym, ale jak długo będziemy głosować na PO, PIS, PSL, SLD, kk będzie dostawał pieniądze z budżetu i będzie rządził Polską z tylnego siedzenia.Nikt z polityków nie ma woli,aby ten stan rzeczy zmienić, biskupi wcale nie są tacy głupi jak wynika z ich wypowiedzi, ich celem jest zachowanie przywilejów i władzy oraz dostatniego życia na koszt podatników, a politycy chcą dokładnie tego samego. Zakulisowe rozmowy dotyczą przetargów "kto da więcej" , cała reszta to literatura.

 • ochujek

  Oceniono 9 razy 7

  Satyryk mądrzejszy od biskupa. Klechom pieniądz nigdy nie śmierdział. Pieniądzem mierzą wiarę. Za darmo też się nie modlą.

 • KRECIK424

  Oceniono 7 razy 7

  Trzeba podziękować Pani Suchockiej która zapoczątkowała proces wasalizacji Polski do Państwa Watykańskiego.

 • seviers

  Oceniono 7 razy 7

  Tzw. "jasna góra" powinna już dawno zmienić nazwę na "ciemna góra" albo na "chlew" - w końcu świń jest tam pod dostatkiem!

 • jantos51

  Oceniono 9 razy 7

  Szkoda że finanse kościoła idą z budżetu Państwa Polskiego, budowa świątyń z budżetu, emerytury świętych nierobów z budżetu utrzymanie 100 kościołów garnizonowych z budżetu i mogę wymieniać jeszcze przez wiele godzin ile otrzymują watykańskie darmozjady.

 • zd46

  Oceniono 7 razy 7

  Zwolennicy pana A.Dudy w tym JEGO RODZICE, ktorzy odebrali gorace owacje w imieniu SYNA pomazanca PiSu, jawnie wtorowali biskupowi Dydyczowi na Jasnej Gorze: „naszym celem jest odsunięcie od władzy obecnej ekipy, zdelegalizowanie ich partii, rozwiązanie TVN i Polsatu, a w końcu posadzenie Komorowskiego i Tuska”. Nawet pierdas J.Pietrzak z „Wideopozdrowienia tłumaczył, że mógłby szanować każdego prezydenta, gdyby wiedział, że wybrała go większość rodaków”. Panie pierdasie Pietrzaku „o szacunku to pan wie tyle co swinia o gwiazdach”.Informuje, ze na pana ulubionego prezydenta Lecha glosowalo okolo 7 mln Polakow z ponad 30 mln uprawnionych a na obecnego prawie 9 ml z 30 mln uprawnionych. Jak rozumiem to najbardziej sfalszowano wybory na Lecha i dodatkowo aby mu pomoc PiS i PO, przy pomocy bylych funkcjonariuszy sluzb specjalnych, wyprodukowali intryge wykanczajaca prawie pewniaka na urzad Prezydenta RP Cimoszewicza. Walke stoczyly „DWIE MIERNOTY POLITYCZNE”.

 • mistermadmat

  Oceniono 9 razy 7

  Panie Stanisławie ja apeluję żeby sklonować pana ,jeszcze nie dorobiłem się dzieci ale chciałbym kiedyś przedstawić pana moim dzieciom i opowiedzieć o tym ,że jest pan zajebistym aktorem i jeszcze bardziej zajebistym człowiekiem.

 • princealbert

  Oceniono 7 razy 7

  "Pozwala ono - grzmiał arcybiskup - na rozwody, związki bez ślubu i inne 'bolesne sytuacje, w których uszczerbku doznaje, niestety, wychowanie dzieci do wiary'

  No nie, prawo pozwala na wychowanie dzieci bez wiary (katolickiej, ma sie rozumiec)? Cos z tym trzeba zrobic, i to zaraz!

 • gdzieemigrowac

  Oceniono 7 razy 7

  Oczywiście należny wyrazić wyrazy współczucia dla biednego i niedowartościowanego kleru. Problemem jest jednak to, co się stało z naszymi szkołami. Jeżeli po 7 latach rządów PO, które deklarowało powrót do normalności mamy (nie)boskie nauki zamiast chemii, fizyki, j. polskiego, etyki itd, to co sie stanie gdy przyjdzie PIS.

 • kiko_rippo_22

  Oceniono 7 razy 7

  Doskonałe,ale i tak nic z tego nie wyniknie.Naród w małych miasteczkach i wsiach wystraszony,nie wychyli się,nie przypuszczałam,że będę jeszcze żyć w takim kołtuńskim kraju,żywcem jak za zaborów i II RP,a może jeszcze gorzej.Ale bezrobocie rośnie coraz bardziej,w małych miasteczkach same rodzinki,kto wyjdzie przed szereg? Nikt,bo ma już życie przechlapane.Taki nam Końkordat zafundowano,nikt nie wiedział czym to pachnie.Góra kłamie i klęczy fałszywie co wzbudza we mnie wstręt do tych fałszywców.Nie wiedzą,że w razie czego ta instytucja czarna nigdy się nie odwdzięczy,jeszcze złoi.Straszne czasy a ten kołtun coraz większy.No,ale jak się razem rękę myje to wtedy tak jest.I chyba nic sie nie zmieni.Dobrze,że dzieci mam odchowane,mieszkam w dużym miescie i emerytura starcza na niezbędne potrzeby.Ale młodych,którzy z róznych względów muszą się poddawać tej czarnej dyktaturze szczerze żałuję.Andrychów,obok w Roczynach kiedyś Kiszczak wystawił piekny kościół,bo się tam zrodził,czy mu ktoś się odwdzięczył?

 • toxicwaltz

  Oceniono 9 razy 7

  Kadzidło jest zjełczałe, gdyż pochodzi jeszcze ze średniowiecza. Tam tkwią mentalnie hierarchowie, który marzy się powrót inwizycji.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 7 razy 7

  "I przywołał przykład szkoły w Brzezince koło Andrychowa."

  Cóż, rodzice chcieli, to mają. Przecież nikt ich do tego nie zmusza. Różnica między dyktaturą komuchów i katoholików polega na tym, że tą drugą zawsze można opuścić i wyjechać, czego życzę biednym dzieciakom z Brzezinki koło Andrychowa...

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 9 razy 7

  Musi pan Stanisław uważać, bo mu Latkowski chałupę przetrzepie, dziwki naśle, czarnemu Dydyczowi zamelduje i pan Stanisław nieba nie uświadczy.

 • zbigniew.pasieka

  Oceniono 9 razy 7

  Brawo Panie Stanisławie.

 • mentice

  Oceniono 9 razy 7

  Tym jest głupi. Panstwo nie musi łozyc na budowe kosciołow, wiec jesli sie panstwu nie podoba gadka piskupow to odciac dotacje, opodatkowac jak zwykłych ludzi (a nie reprezentantow sil urojonych), jak zaczna uczciwie pracowac to nie beda miec czasu na szczekanie i kadzenie.
  Trzeba mieć szczególne poczucie humoru aby finansowac psa ktory gryzie i obsikuje. Niech sobie szczeka, ale po co go finansowac?
  Mamy głupie panstwo, i tyle.

 • izpz

  Oceniono 9 razy 7

  Prawo jak najbardziej powinno uwzględniać tzw. wartości chrześcijańskie, ale w takim znaczeniu, że jak ktoś chce tych wartości przestrzegać, to prawo nie powinno mu w tym przeszkadzać.
  A jak ktoś nie chce to jego sprawa tak długo, jak długo dotyczy to jego samego i innych osób, które uważają podobnie. Nie jest rolą prawa dbanie o moralność takich osób.
  Jak ktoś chce urządzać w domu orgie, to dopóki robi to w czterech ścianach i bez hałasu, nikogo nie gwałci, nie biorą w tym udziału dzieci, zwierzęta itp. to co to kogo obchodzi ?
  Natomiast jeżeli ktoś swój system wartości (obojętne chrześcijański czy antychrześcijański) próbuje na siłę narzucić innym, to już jest rolą prawa, żeby mu to skutecznie uniemożliwić.

 • aria_pura

  Oceniono 7 razy 7

  Akurat konszachty z mafią to dla przebierańców norma. A skoro platfusy ciągle pchają forsę w te dziwadła, to najwyraźniej traktowanie per wycieraczka im nie przeszkadza. Ergo, pretensje, mistrzu, proszę kierować pod adresem swojej ulubionej partyjki. Gang w torbach po mące na łbach zachowuje się dokładnie tak, jak platfusy mu pozwalają.

 • prof-antoni

  Oceniono 6 razy 6

  Kosciol przez wieki
  uwazal , ze ks pedofilow nalezy przenosic do innych parafii i kryc za wszelka cene.

 • Oceniono 8 razy 6

  Średniowiecze to ju mamy przez tych zboczonych pasożytów, klechom marzą się jeszcze stosy i czasy Inkwizycji !!

 • lks17

  Oceniono 8 razy 6

  Zstąpił na Dydycza duch święty i obiecał bliską deportacje (wniebowstąpienie). Hossana na wysokościach.

 • hen-live

  Oceniono 6 razy 6

  Dobrze że są jeszcze tacy felietoniści jak Pan Tym.Czytając go jest przynajmniej odrobina nadziei na normalność w Polsce.

 • hefajstos1

  Oceniono 6 razy 6

  Ten list powinna wziąć do serca minister edukacji, kuratoria itp. Ale jak napisał Dante w Boskie komedii "lasciate ogni speranza" (porzućcie wszelką nadzieję, którzy wchodzicie) dla uczniów nie ma nadziei na normalną edukację bez ingerencji duchowieństwa.

 • Dziadek Antykler

  Oceniono 10 razy 6

  Współczuję biskupom, którzy muszą bronić podwładnych przed dziećmi, które zmuszają kapłanów do współżycia seksualnego. Do tego ministranci zmusili kapłana w samochodzie do palenia marihuany. Za tak podłe zachowanie, godzące w godność kapłana i sponiewieranie sutanny powinni być surowo ukarani. Małolat z całą surowością prawa, aby zniechęcić innych. Oddanie polskiego nagradzanego pedofila w ręce amerykańskich władz, godzi w polską rację stanu.Polska to kraj prawa, które chroni pedofila.

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 8 razy 6

  Tym ma rację. Klechy to banda złodziei, kłamców, manipulatorów, wyłudzaczów i pedofili. A wszystko z bożym słówkiem na spasionym ryju. Oni mentalnie nie wyszli ze średniowiecza i już nie wyjdą. A polscy politycy liżą im odbyt i uważają to za zaszczyt.

 • zd46

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Tym, czy my, polscy patrioci a nie sredniowieczni "rycerze ciemnosci i ciemnoty" musimy w Polsce byc w mniejszosci? Dlaczego sredniowiecze zaglusza polskie dzieci i stawia ich na miejscach ludzi przegranych, ludzi poza nawiasem normalnosci, wolnosci i demokracji?? Dlaczego POLACY musza miec "wypalone na czolach" emblematy kleszego zniewolenia? Panie TYM jestesmy z Panem a odrzucamy "pierdasa Pietrzaka"!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX