U Lisa spór o pomnik smoleński. Na koniec Nałęcz wykrzykuje: Panie prezesie, niech pan przyjmie Kurskiego do PiS!

Sprawa pomnika smoleńskiego, który ma stanąć w Warszawie, poróżniła gości Tomasza Lisa - Jacka Kurskiego i prof. Tomasza Nałęcza. Skończyło się odpowiedzią ?w stylu Jagiełły? i nietypowym apelem Tomasza Nałęcza.
Róg ulic Trębackiej i Focha między pl. Piłsudskiego a Krakowskim Przedmieściem w Warszawie jako miejsce pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej - taką lokalizację zaproponuje radzie Warszawy prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ustalenie w tej sprawie zapadało na spotkaniu u prezydenta Bronisława Komorowskiego. Rada Warszawy podejmie uchwałę w sprawie lokalizacji pomnika w najbliższym czasie.

Lokalizacja nie podoba się części rodzin smoleńskich oraz polityków prawicy. Ich zdaniem pomnik ku pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem powinien stanąć na Krakowskim Przedmieściu (Marta Kaczyńska, córka pary prezydenckiej popiera tzw. pomnik świateł na chodniku przed Pałacem Prezydenckim).

Również zdaniem Jacka Kurskiego miejsce pomnika jest na Trakcie Królewskim, bo "w tym miejscu gromadził się naród" 10 kwietnia 2010 roku. - Mam poczucie, że macie w Pałacu Prezydenckim intuicję, że wyjdzie jakaś straszna prawda o Smoleńsku, po tym co Putin nawyprawiał z zestrzeleniem malezyjskiego samolotu, co się stało w Mariupolu - mówił Jacek Kurski w programie Tomasza Lisa.

- Panie pośle, panie, na litość - próbował mu przerwać prof. Tomasz Nałęcz.

- Ale co? Komorowski zestrzelił? - wbił się z pytaniem Tomasz Lis.

- Wy się boicie tej strasznej prawdy i dlatego chcecie na gwałt zaklajstrować to i szybko postawić pomnik i mieć go z głowy - rzucił Kurski.

Prof. Tomasz Nałęcz próbował stonować emocje: Ja widzę, że pan strasznie liczy na to, że program ogląda dziś prezes Kaczyński - mówił doradca prezydenta. - I że pan strasznie chce wrócić do PiS.

- Odpowiem panu jak Jagiełło krzyżakom - poparć dla mojego powrotu do PiS u mnie dostatek - żartował. - Ale tego najważniejszego nie ma! - rzucił prowadzący "Tomasz Lis na żywo".

- Panie prezesie, proszę przyjąć Jacka Kurskiego do PiS! - wykrzykiwał na koniec programu Nałęcz.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
U Lisa spór o pomnik smoleński. Na koniec Nałęcz wykrzykuje: Panie prezesie, niech pan przyjmie Kurskiego do PiS!
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 73 razy 59

  Kurski pokazał w telewizorze jak się profesjonalnie wyłazi w dupsko prezesa, następny szmaciarz po Hofmanie szuka dojścia do żłobu

 • ryllaa

  Oceniono 45 razy 39

  Kurski -modelowa, książkowa SZUJA i cham! Nałogowy łgarz, skazany prawomocnym wyrokiem za oczernianie i pomawianie! Dlaczego ta kreatura bryluje w mediach? Dlaczego to coś ma okazję do opluwania, jątrzenia i siania nienawiści?

 • ciemnyluddd

  Oceniono 55 razy 39

  Zal i wstyd że tylu prominentnych Polaków zginęło w najbardziej idiotyczny sposób, jaki można sobie wyobrazić... przez lądowanie we mgle z powodu "przedwyborczej" mszy w Katyniu. Pomnik osób które zginęły znajduje się już na Powązkach. Ale czy koniecznie musi stanąć pomnik w centrum Warszawy.... IDIOTYZMU TEGO WYDARZENIA ?

 • arvelli_net

  Oceniono 26 razy 26

  Cóż, skończyły się pieniędzory to i ochota na jedzenie z jednej miski z prezesem powróciła :)

 • ryslew2061

  Oceniono 29 razy 25

  Logika wypowiedzi Kurskiego nie zasługuje nawet na poważną analizę: co wspólnego ma postawienie pomnika z "prawdą", która ma wyjść na jaw i zestrzeleniem malezyjskiego samolotu? I jak pomnik będzie "klajstrował" te sprawy? Chory człowieczek? Nie! - gość, który poczołga się po dnie, byle tylko załapać się na łaskawe spojrzenie Polskezbawa.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 37 razy 25

  A nie dało by się ul. Mickiewicza /Żoliborz/ przemianować na Krakowskie Przedmieście?...a Mickiewiczowi dać ulicę u stóp pomnika?

 • rot.leszek

  Oceniono 40 razy 22

  Nie wiem gdzie jest miejsce na pomnik smolenski, ale wiem ze miejsce tego mongola Kur(w)skiego jest na politycznym hasioku

 • kotmiki

  Oceniono 21 razy 21

  Ten pomnik proponuję nazwać : Pomnikiem Polskiej Głupoty jako jedynej przyczyny wypadku lotniczego w Smoleńsku.
  FSrodowisko PiS-u dokonało rzeczy niemozliwej ;zamordowalo wiecej polskich generałów w czasie pokoju niz hitlerowcy przez cała wojne światowa.
  Panie Kurski Pan też należy to tych sprawców !!!!

 • fer-lucy

  Oceniono 20 razy 20

  Niektórzy ludzie kochają pływać w szambie. Pozdrowienia dla najlepszego pływaka Jacka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX