Komentarze (361)
Makowski: słuchając polskiego Kościoła, można mieć wrażenie, że Jezus nauczał tylko o seksie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • rumburak1960

  Oceniono 26 razy 22

  Najjaskrawszym tego przykładem jest ks. Oko. Tak na oko, to ten gość jest seksualnym dewiantem, który walczy z samym sobą. To tak jak były palacz papierosów staje się największym wrogiem palenia.A do tego jest niebezpiecznym psychopatą.Poza tym wypowiadając słowa "seksualizacja dzieci" się ślini.

 • cyklista

  Oceniono 25 razy 21

  Jezus, jaki Jezus? Tu chodzi o kasę, d. Maryni gospodyni lub Jasia ministrasia, i Władzę. Jak by się jakiś Jezus pojawił, to pójdzie pod sąd za rozróbę w banku i obrazę uczuć religijnych, bo święty jest tylko jeden JPII

 • laerke

  Oceniono 18 razy 16

  Dlaczego?
  Kosciol katolicki, jak i inne zniewalajace religie swiata, chca zawladnac cialem kobiety i zmusic ja do produkcji nieskonczonej liczby nowych wiernych, ktorych beda utrzymywac w wiecznym niepokoju, by ich uzaleznic od Kosciola. To chytra strategia.

  A i ksiezom rzucilo sie na mozg. Seks sie im rzucil. A to dlatego, ze musza grzeszyc przeciwko 6 przykazaniu potajemnie w przerozny sposob: chylkiem pod koldra, gejowska miloscia czy w sekretnych konkubinatach, aby odreagowywac frustracje celibatu. :))))))

 • mawohe

  Oceniono 16 razy 16

  Diagnoza jest oczywista. Trzeba być kompletnym idiotą aby wierzyć w to co mówią szamani w kieckach

 • zd46

  Oceniono 17 razy 15

  Bepy, abepy, sutannowcy, konkordatowcy oraz inni episkopanci pochodzacy z planety „Starczy Uwiąd”, jak sie odnosicie do poslow i senatorow pochodzacych z wyborow POLAKOW!!? Was narod nie wybiera, bo i po co, wy sami wszedzie wlazicie i to nieproszeni? Czy wyscie nie pobladzili do reszty, taka garstka niewyzytych gosci pomiata polskim parlamentaryzmem i 38 mln spoleczenstwem!!! Czy Polacy, czy polski rzad ustawia wam w wasze "obrady starych samcow" i sposob glosowania, czy Polacy wlaza w ubloconych butach do waszego zachwaszczonego ogrodka, czy was pouczaja, chloszcza slownie, czy wam nakazuja jak macie zyc, czy wam grozimy palcem? Szaleju sie najedliscie? SZACUNKU DO POLSKI kleszy sredniowieczny stanie, do polskiego prawa !!!! Teraz wam sie zachciewa „idiotycznych bilbordow” kiedy czesto sami siejecie niemoralnosc i zgorszenie. Polska to nie wasza stajenka, to nie intelektualna stajnia augiasza, to nie wasza kruchta, to nie wasza grzesznica lub ulicznica. Bepy, abepy, sutannowcy i inni episkopanci, to WY POZBAWIACIE NAS SYSTEMATYCZNIE SUWERENNOSCI I PANSTWOWOSCI godzac w nasza polska swietosc nad swietosciami w NASZA KONSTYTUCJE RP!!!!!!!

 • korcia2000

  Oceniono 19 razy 15

  Kościół katolicki, szczególnie polski, ma obsesję na punkcie seksu. Na znawców problemu kreują się ci, którzy powinni nie mieć z seksem nic wspólnego. Równocześnie wierni byli są świadkami rozwiązłości duchownych a nawet papieży. Czy to celibat przypadkiem nie powoduje fascynacji tym problemem?

 • obywatel_pol

  Oceniono 15 razy 15

  No faktycznie księża zafiksowani są na temacie seksu. Ale co im się dziwić... Jakby ktoś musiał chodzić w sukience, otoczony tylko samymi facetami i nakazano by mu wstrzemięźliwość seksualną, to większość by pewnie oszalała. I z taką większością mamy do czynienia w kościele. Więc oprócz wyciągania pieniędzy od naszego państwa znajdują sobie takie "dojrzałe" tematy - to co na te tematy wygadują, świadczy o ich skrajnej niedojrzałości. Ale czego od nich oczekiwać - w końcu w większości to tylko samotni, zagubieni, niedojrzali chłopcy.

 • basienka8700

  Oceniono 16 razy 14

  no cóż, już od dawna było wiadome, że kościół myśli nie o Bogu, lecz o seksie. W końcu księża to też faceci ;)

 • transformator2014

  Oceniono 11 razy 9

  Ubogi Syn Człowieczy nie posiadał niczego, na czym mógł był złożyć swą głowę. Zaś jego uczniowie mieli głosić Ewangelię bez pieniędzy w trzosie. Pozwolił im zabrać tylko laskę i sandały, jak pisał Marek (MK 6,8). U Mateusza i Łukasza Jezus zabronił im nawet tych rzeczy (Mt 10,10 - Łk 9,3 i 10,4). Biblijny Jezus domaga się rezygnacji z wszelkiego dobytku (Łk 12,33 i 14,33 por. Łk 16,9 ; 16,11 ; Mk 10,25), zaś w tej pra-wspólnocie, gdzie jego nauki i forma koegzystencji z uczniami musiały kontynuować swe oddziaływanie w najbardziej bezpośredni sposób, istniał również mocny zalążek komunizmu albo, jak mówi Troeltsch (49), religijnego "komunizmu miłości". Nowy Testament podkreśla nawet: "Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne. Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wszyscy oni mieli wielką łaskę. Nikt z nich nie cierpiał niedostatku, bo właściciele pól albo domów sprzedawali je i przynosili pieniądze /uzyskane/ ze sprzedaży, i składali je u stóp Apostołów. Każdemu też rozdzielono według potrzeby" (Dz 4,32-35).
  Jednak gdy jeszcze tacy ojcowie Kościoła jak Cyprian, a zwłaszcza szlachetny Bazyli, szczycili się tym pra-chrześcijańskim komunizmem, kiedy jeszcze doktor Kościoła Jan Chryzostom głosił: "Wspólnota majątkowa jest formą naszej koegzystencji bardziej adekwatną aniżeli własność prywatna, i jest godna z naturą", to już z tej miłosno-komunistycznej komórki zarodkowej chrześcijaństwa wyłoniła się "najogromniejsza machina wyzysku, jaką widział świat", jak pisał Kautsky.
  Jasne, że pochodzenie i pomnożenie dóbr kościelnych to sprawa mało znana. Chrześcijańscy skrybowie aż do V wieku niemal całkowicie milczą o tendencji, która była nie do pogodzenia z ewangelicznym ideałem ubóstwa. W każdym razie za panowania Konstantyna, na początku IV wieku, kiedy to Kościół nagle zarzucił reprezentowany przez siebie od stuleci pacyfizm, zaczął padać deszcz złota. Cesarz darowywał złoto, kościoły i pałace, jego chrześcijańscy następcy udzielali nowych dotacji oraz immunitetów; to, co wcześniej spływało do przybytków pogańskich, teraz dostawała Catolica. Konfiskowała również dobra świątynne i kościelną własność "heretyków". Zaś majątek, który posostawili jej klerykalni dostojnicy, mnisi i niewolnicy, powiększał stan jej dóbr tym bardziej, że utarł się zwyczaj wybierania biskupów pochodzących z bogatych rodów. Poza tym wiele osób świeckich zapisywało Kościołowi taki czy inny kapitał - bo przecież taki gest najlepiej gwarantował uzyskanie zbawienia duszy na wieki wieków. I tak zostało aż po dzisiejszy dzień...

 • ja5569

  Oceniono 11 razy 9

  To jest fakt. Kosciol/kler polski ma jakiegos bzika na punkcie seksu. A jakos ciszej o innych grzechach: zarozumialstwo, pycha, malodusznosc, nieuczciwosc, kretactwo, zawisc, lenistwo, chciwosc etc. W innych krajach o liczacej sie populacji katolikow (Niemcy, Wlochy, Hiszpania, Kanada) z jakichs przyczyn ten aspect "seksualny" grzeszenia nie jest az tak uwypuklany.

 • xsawer

  Oceniono 10 razy 8

  "Konkubinat to grzech."
  -Oczywiście, że grzechem jest nie dać zarobić księdzu.

 • markot

  Oceniono 10 razy 8

  Wygląda na to, że Jezus przestał zajmować się idiotami i puścił ich na żywioł. Wierzę w Boską mądrość i widocznie inaczej się nie dało.

 • 39marpik

  Oceniono 11 razy 7

  Tu wcale nie chodzi o seks ani ewangelię, ale o udowodnienie kto tu ma rzeczywistą władzę w kraju.

 • jakub53

  Oceniono 15 razy 7

  Lejemy na fioletowch, to sq...wo. To te pieniadze co brakuja dla Caritasu czy na obiady dla biednych dzieci. Ale chodujcie sobie daniele:(

  Oczywiscie fioletowym zabraknie odwagi!! A potem rycza ze na Maybacha nie starcza... A sa jeszcze biedni w Kosciele.

 • leming_13

  Oceniono 8 razy 6

  generalnie to niech spie...ja darmozjady. zaden sukienkowy nawet nie przechodził kolo uczciwej roboty ale do polityki i moralnosci sie pchają. trupa na patyku niech zabierają i won do vatirikistanu jak im nie pasuje albo niech islamistow w isis umoralniaja

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 10 razy 6

  Bo zaglądanie w majtki to taka rozrywka dla obleczonych w czarne i purpurowe szmaty od stóp do głów. Zazdroszczą, że inni mogą się rozebrać, a oni nie.

 • archeus_pl

  Oceniono 8 razy 6

  No Ameryki nie odkrył. Większość zwykłych ludzi(czytaj nie związanych z mediami) już to mówi od dawna
  Pytanie co z tą bezprawną kłamliwą agitką podszytą pseudo religijnością zrobimy my- obywatele, społeczeństwo i no i ci , których nieszczęśliwie wybieramy na swoich przedstawicieli a oni pozwalają by rak totalitarnego faszyzującego nawołującego do przemocy wobec innych pseudo katolicyzmu szerzył się bezkarnie w naszym kraju?
  Odpowiedź jest prosta. Nic. Kompletnie nic.Mamy tylko takiego groteskowego pana , który plecie rzeczy oczywiste i jest z tego dumny. Podczas gdy radykalni katole opanowali już szkolnictwo podstawowe, żałosny aparat pseudo sądowniczy, że o prokuratoriach nie wspomnę. Wcisnęli się do policji, wojska, a teraz próbują dokonać jeszcze inwazji w służbie zdrowia(idiotyczna klauzula sumienia)
  A tacy panowie jak ten na fotce tylko papla, a katole w razie czego wprowadzają swój taliban i mówią bezczelnie . No co? Przecia to demokracja. I coraz bardziej brniemy w to wyznaniowe gó.... Nie jest ważna gospodarka, nierówności społeczne(na jakich kler żeruje)bieda itd. Nie. Najważniejszy dyskurs społeczny jest o napletku i waginie. Jak to w państwie burdelu a nie prawdziwym państwie.

 • stefan_prokurator

  Oceniono 10 razy 6

  "dybciu32
  Największy problem katabasa?!?! byś bez ich pozwolenia nie wsadził ku...sa"

  Największy problem rabina?!?! Jak własną córkę nie dyma.

 • arahat1

  Oceniono 12 razy 6

  czy normalny facet moze chodzic w sukience i udawac ze zyje w celibacie/? wedlug nauki kleru to zboczenie i chore..widac nie maja luster na zakrystiii

 • cleon

  Oceniono 10 razy 6

  "Głodnemu chleb na myśli..." Gdyby księża mogli się żenić to by nie żyli w konkubinacie i nie byłoby całej tej afery

 • kosmita2015

  Oceniono 8 razy 6

  Jezus to może jeszcze nie aż tak bardzo, choć dał po temu podstawy, a raczej zrobiło to całe zaplecze ideologiczne, które stworzyło niszę dla chrześcijaństwa dużo wcześniej. Przeniesienie istoty człowieczeństwa w inny wymiar i potępienie cielesności, materii, to przecież charakterystyczne cechy gnozy, wyrosłej na styku greckiej filozofii i bliskowschodnich religii. Wędrowny kaznodzieja znany jako Jeszua z Nazaretu, współczesny takim postaciom, jak Bazylides, czy Szymon Mag, również najprawdopodobniej był gnostykiem, lub być może esseńczykiem pod wpływem gnozy, ale spośród innych to właśnie on stał się najpopularniejszy. Być może dlatego, że dla współczesnych mu jego tragiczna śmierć okazała się bardzo sensacyjnym wydarzeniem. Chrześcijaństwo powstawało jednak przez kolejne wieki jako wypadkowa poglądów rozmaitych myślicieli, wykorzystujących postać Jezusa oraz jego kult dla urzeczywistnienia swoich idei. Chrześcijaństwo więc należy uznać za ruch gnostycki, który przyjął jedną wersję spośród wielu rozważanych. Ludzie ci owładnięci owymi rozważaniami szczególnie potępiali cielesność, a obietnica wiecznego szczęścia za uczciwość i posłuszeństwo w życiu doczesnym okazała się szczególnie atrakcyjna dla warstw rządzących.

  Dodatkowo wprowadzenie celibatu w średniowieczu spowodowało utworzenie się całej klasy społecznej, której deprywacja seksualna stała się lejtmotywem wciąż tworzącej się ideologii. Ci ludzie, jednocześnie funkcjonując z niezaspokojoną potrzebą fizjologiczną, decydowali o losach całych społeczeństw, jak będą myśleć, jak będą czuć, jak się zachowywać. Deprywacja prowadzi do frustracji, sublimacja do obsesji i natręctw, a jeśli stanie się to podstawą ideologii, to kolejne pokolenia będą programowo naśladować wzorce oparte na nieprawidłowej osobowości.

  Zdaje się, że cieśla z Nazaretu nie to miał na myśli, niezależnie od tego, czy był logosem z Ducha na Ojca, czy z babci na dziadka.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 12 razy 6

  Jezus nie mógł nauczać o seksie bo był impotentem. Lasek nie obracał, dzieci nie płodził. Tyle samo wiedział o prawdziwym życiu co czarnuchy dzisiaj...

 • kontra.punkt

  Oceniono 7 razy 5

  Onegdaj pisał Xiążę Biskup Warminski :..."smiejmy się z głupich chociaż przewielebnych..."
  Od tamtych czasów zmieniła się polska ortografia, ale myśl nadal jest aktualna.

 • sclavus

  Oceniono 9 razy 5

  ... skoro już w pierwszych wiekach, ten kościół, z Marii Magdaleny zrobił prostytutkę a w następnych, z każdej kobiety worek gnoju, albo czarownicę... to czego po takim kościele się spodziewać???
  Tradycja musi kwitnąć!

 • lcf7519

  Oceniono 9 razy 5

  Chciałoby się powiedzieć święte słowa. Ale seks to tylko przykrywka. Chodzi o pieniądze i żądze władzy.

 • leming_13

  Oceniono 6 razy 4

  bo seks i strach są najskuteczniejszymi narzędziami manipulacji durniami i naiwniakami, reszta to prawdy wiary: władza, ziemia i dolary

 • damtek

  Oceniono 12 razy 4

  Przede wszystkim nie wiadomo, czego nauczał Jezus.Nikt nie udowodnił,że był on postacią historyczną.

 • jvm410h

  Oceniono 14 razy 4

  Przecież cała Biblia to jest przekaz, który do każdego trafia. Sex & Violence.

  Ludzie lubią seks i przemoc i chyba to jest tajemnica komercyjnego sukcesu tzw. pisma świętego.

  Jak ktoś nie wierzy, to niech przeczyta od dechy do dechy. Seks w różnych konfiguracjach, kazirodztwo, zoofilia, pedofilia. Obcinanie członków itp. itd.

 • konkus

  Oceniono 8 razy 4

  Głodnemu chleb na myśli.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 18 razy 4

  Kościół mówi o wszystkich aspektach życia człowieka ale jeśli jest się pedofilem, pedałem, seksoholikiem czy innym zbokiem to wszędzie będzie się widziało seks, gołe baby, małych chłopców..... To trzeba leczyć.

 • kotmiki

  Oceniono 5 razy 3

  KrK to największe zło i gangrena niszcząca Polskę od setek lat.

 • realistas

  Oceniono 7 razy 3

  Uczył o tym, o czym marzą księżą czyli seksie i pieniądzach. To dla nich Bóg.

 • Right On

  Oceniono 11 razy 3

  Jak to NIE? Jak to NIE? TAK dla religii w szkołach. TAK dla dotowania kościoła przez państwo i samorządy. TAK dla stawiania księży ponad prawem, także skarbowym. TAK ukrywania molestowania i przemocy.

  Kościół jest prawie wyłącznie na TAK!

 • kloceklego

  Oceniono 7 razy 3

  głodnemu chleb na myśli, nie?

 • Ada Vocem

  Oceniono 13 razy 3

  Kościół w Polsce panicznie boi się spraw związanych z ludzką seksualnością jak nie przymierzając diabeł święconej wody. Ale to mówienie kościoła o seksie jest pozorne. Seks pozostaje w kościele tematem tabu obwarowanym szeregiem nakazów i zakazów, które mają maskować nieudolność i upośledzenie człowieka katolickiego w tym zakresie. Kościół robi ludziom ogromną krzywdę ingerując w najintymniejsze sprawy, które powinny rozgrywać się wyłacznie między dwojgiem ludzi. Fałszywa i obłudna jest nauka kościoła o

 • ochujek

  Oceniono 9 razy 3

  Normalne; głodnemu chleb namyśli. To rzeczywiście maniacy seksualni. W kółko gender, seks, związki. No i pieniądze.

 • klikon55

  Oceniono 7 razy 3

  Święta racja.

 • vomitorium1

  Oceniono 13 razy 3

  "Cały przekaz publiczny Kościoła sprowadzony jest tu do kwestii związanych z ciałem i ludzką sensualnością ... "
  i to jest normalne
  (głodnemu chleb na myśli)

 • kazek1948

  Oceniono 13 razy 3

  Nie dziwujta się się ludzie , założy taki kiecke na d...e i tylko o du....iu myśli

 • kontra.punkt

  Oceniono 2 razy 2

  Kładąc kobietę we własne łoże
  wiem, że nie cudzołożę
  \Jan Sztaudynger\

 • ttako

  Oceniono 8 razy 2

  Ma rację.

 • ivrp

  Oceniono 10 razy 2

  To wyjaśnia fenomen olbrzymiej frekwencji pobożnego ludu na iluś tam twarzach jakiegoś Greya, zwłaszcza na prowincji.

 • rapo

  Oceniono 4 razy 2

  Hej. zostawcie boga w spokoju (nie jestem katolikiem ani wyznawcą żadnej innej wiary, ani obrońcą boga). Ale to przecież bóg dał wam wolny wybór. To my ludzie i nasz właśnie wolny wybór (pragnienia/pożądania-ego) doprowadziły nas do sytuacji osobistej jak i ogółu w jakiej się znaleźliśmy. Zastanów się tylko nad tym. każdy z nas jest za to odpowiedzialny. Tylko chcieć i mieć, a za tym idą czyny, żeby tylko to mieć. Tylko pieniądze się liczą.

 • szpung

  Oceniono 16 razy 2

  Seks pieniadze wladza to atrybuty tego swiata, JCH nauczal natomiast o tym, iz to ku gow... i warto nad tym sie czasem zadumac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX