Ile podpisów zebrali kandydaci na prezydenta? Korwin-Mikke był pierwszy, faworyci mają komplet, Palikot... zbiera do końca [SPRAWDZAMY]

Kandydaci w wyborach prezydenckich mają jeszcze dwa tygodnie na zebranie 100 tys. podpisów poparcia. Sprawdziliśmy, ile zdobyli do dziś.
Każdy kandydat, aby zostać oficjalnie zarejestrowanym przez PKW, do 26 marca musi zebrać 100 tys. podpisów poparcia. Ile poszczególne komitety zebrały do dziś? Sprawdziliśmy.

Jako pierwszy podpisy w PKW złożył Janusz Korwin-Mikke. Deklaruje, że ma ich 200 tys. Teraz urzędnicy będą je weryfikowali. Inni kandydaci nie śpieszą się ze składaniem podpisów tak bardzo jak Korwin-Mikke.

W sztabie Bronisława Komorowskiego usłyszeliśmy, że mają "dużo więcej podpisów, niż jest wymagane". Ile dokładnie? Nie wiadomo. Dokładnej liczby nie udało się też uzyskać w sztabie Andrzeja Dudy. Sam kandydat nie chciał dziś wyjawić tej informacji podczas briefingu prasowego. Jednak Beata Szydło, szefowa sztabu Dudy, miała powiedzieć "Rzeczpospolitej", że PiS ma kilkaset tysięcy podpisów.

Tomasz Kalita z SLD poinformował, że Magdalena Ogórek zebrała 150 tys. podpisów. Krzysztof Hetman z PSL zapewnił zaś, że Adam Jarubas ma "wymaganą liczbę" sygnatur. Przedstawiciel sztabu Pawła Kukiza mówi o 50 tys. podpisów. W sztabie Anny Grodzkiej podano nam ostrożne szacunki o 15 tys. sygnatur, choć dziś posłanka mówiła już o 30 tys. - Jesteśmy na ścieżce - zapewnił Marek Matczak ze sztabu Grodzkiej. Bardzo enigmatyczny jest Janusz Palikot. "Zbieramy do końca" - poinformował nas w SMS.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Ile podpisów zebrali kandydaci na prezydenta? Korwin-Mikke był pierwszy, faworyci mają komplet, Palikot... zbiera do końca [SPRAWDZAMY]
Zaloguj się
 • Grzegorz Scharf

  Oceniono 63 razy 23

  Dzisiaj widziałem,jak w Katowicach zbierano podpisy pod kandydaturą Komorowskiego.Był stolik ale nie było krzeseł.Zastanawiam się czy przyszło jakieś polecenie z góry...

 • konikpolny12

  Oceniono 56 razy 0

  No dobra, ale czy pzyjedzie misja obserwatorów OBWE na wybory prezydenckie. To jest najważniejsze pytanie bo sfałszują jak ostatnio.

 • zelalem

  Oceniono 54 razy -8

  Komorowski i Duda zbiorą ponad 100 tyś. uczciwych podpisów.
  Ogórek może...?
  Reszta nie!
  Ale ilość podpisów i tak nie przesądza o poparciu, bo każdy obywatel może podpisać różnym kandydatom, tak wynika z ordynacji.

 • biedronia-czerska

  Oceniono 82 razy -20

  Będzie ciekawie jak Palikot nie zbierze wymaganej liczby podpisów - czy wtedy jego przyjaciel prezydent Komorowski podrzuci trochę ze swego poparcia ?

 • zelalem

  Oceniono 110 razy -32

  Swoja drogą ciekawe jest, że Korwin, wczoraj w telewizorze chwalący się podpisami, publicznie pokazał że sam nie potrafi w właściwy sposób odmienić swojego nazwiska!
  To chyba kolejny obciach dla JKM!

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 162 razy -52

  idę o zakład, że w 95% podpisy korwina są zmanipulowane.
  dudzie też do końca nie ufam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX