Azrael nie żyje. Zmarł znany bloger Jacek Gotlib

Azrael nie żyje. Znany bloger, w rzeczywistości Jacek Gotlib, zmarł dziś w Warszawie. Cierpiał na nowotwór.
Informację o śmierci znanego blogera potwierdziły osoby zaprzyjaźnione z rodziną. Azrael Kubacki, właśc. Jacek Gotlib, zmarł dziś po południu w szpitalu w Warszawie.

Gotlib chorował na nowotwór z grupy glejaków. Miał 56 lat. Był jednym z najbardziej znanych i kontrowersyjnych blogerów w Polsce.Posłanka Ligia Krajewska, zaprzyjaźniona z blogerem i jego rodziną, powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl, że Gotlib do końca walczył. - Podziwiałam go, to był człowiek ogromnej siły i chęci życia. Zawsze był życzliwy - wspomina. - To smutne dla wszystkich, którzy go znali - dodała.

O chorobie pisał na Twitterze

Gotlib dwa lata temu przeszedł poważniejszą operację. W ostatnim czasie lekarze nie dawali już większej nadziei na poprawę.

Jako Azrael Kubacki relacjonował walkę z nowotworem mózgu na Twitterze. W jednej z ostatnich wiadomości, sprzed ponad miesiąca, napisał: "Teoretycznie »i dobrze tak «. Prawdopodobny zabieg nad moją głową...być może...6 marca 2015 r. Czyli - opera... pardon... operację...".W lutym pisał: "Dzień Dobry. Problemy rosną, nie lawinowo, ale jednak zdrowotnie rosną. Ale publicznie i politycznie też... Jednak damy pewnie radę..."

Na Twitterze żegna go wiele osób. Miał szacunek nawet tych, którzy się z nim nie zgadzali. Dziennikarz Marcin Makowski napisał: "Nigdy się z nim nie zgadzałem, dwukrotnie dawał mi bana. Teraz to takie nieważne. Niech spoczywa w pokoju".Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Andrzej Duda napisał, że przyłącza się do kondolencji.Stephen D. Mull, ambasador USA w Polsce, wspomina, że ostatnio widział blogera w swojej rezydencji w grudniu. "Wyrazy współczucia dla rodziny".Arlena Sokalska, zastępca redaktora naczelnego Polska The Times, stwierdziła: "To Azrael wciągnął mnie 6 lat temu w Twittera. Jakiś czas temu ścięliśmy się tu o stosunki polsko-rosyjskie. Będzie mi Go brakowało".Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Azrael nie żyje. Zmarł znany bloger Jacek Gotlib
Zaloguj się
 • Ryszard Wozniak

  Oceniono 13 razy 13

  Jak zawsze w takiej chwili słowa nie mają znaczenia, ja będę się starał o Nim pamiętać. [`] [`] [`]

 • krukpl

  Oceniono 12 razy 12

  R.I.P

 • kap_jeden

  Oceniono 10 razy 10

  Rest In Peace

 • villk

  Oceniono 8 razy 8

  ech......., przykro...

  zostały wpisy,...mam nadzieję , że będą czytane

 • kkryg

  Oceniono 3 razy 3

  ..........

 • Oceniono 2 razy 2

  ja wiem, znam i rozpoznaje nazwiska - rozrozniam pochodzenie religijne / kulturowe - ale jak ktos OK, uczciwy, normalny, produktywny, pracowity to zeby byl cyganem, mongolem, zydem czy arabem to nic nie znaczy, NIC, liczy sie dorobek zycia i prawosc,,,, osiagniecia i opinie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX