Azrael nie żyje. Jeden z najbardziej kontrowersyjnych blogerów politycznych. "Racjonalista i antyklerykał"

Azrael nie żyje. Był jednym z najbardziej znanych i kontrowersyjnych blogerów politycznych w Polsce. "Jestem racjonalistą i antyklerykałem, dlatego piszę i dyskutuję o tych sprawach z życia społecznego i politycznego, jakie mnie interesują i denerwują - a więc o paradoksach i kłamstwach szczególnie pisuarów i KK" - przedstawiał się.
POLUB NAS
Azrael Kubacki, a właściwie Jacek Gotlib, zmarł w wieku 56 lat na glejaka, złośliwy nowotwór mózgu. Azrael był jednym z najbardziej znanych i kontrowersyjnych blogerów politycznych.

"Jestem też racjonalistą i antyklerykałem"

"Po kilkunastu latach pracy mam trochę luzu, więc to, co mnie boli, staram się przelać na »papier «" - pisał Azrael w swojej blogowej wizytówce. "A pomimo to, że nigdy nie byłem zaangażowany politycznie, to, co mnie teraz otacza, po raz pierwszy wzbudza we mnie sprzeciw totalny. Bardziej niż miniona dyktatura i tyle. Aha, jestem też racjonalistą i antyklerykałem, dlatego piszę i dyskutuję o tych sprawach z życia społecznego i politycznego - takich, jakie mnie interesują i denerwują - a więc o paradoksach i kłamstwach szczególnie pisuarów i KK".

- Nie jest prawdą, że walczyłem tylko z kaczyzmem. Raczej z pewnymi odbiciami tego towarzystwa - mówił Azrael przed trzema laty, gdy raz już żegnał się z czytelnikami w obliczu choroby. - Chciałbym, żeby Polska była krajem liberalnym. Nieważne, czy prawicowym, czy lewicowym. Przede wszystkim liberalnym - podkreślał wówczas. Jego liberalne poglądy sprawiły, że często ścierał się z konserwatywnymi publicystami. Kilka lat temu Azraelowi zarzucano nawet, jakoby miał zostać doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Zobacz ostatni wpis Azraela na blogu w serwisie Tokfm.pl >>>

Był ekonomistą, informatykiem, członkiem Towarzystwa Dziennikarskiego i Instytutu Obywatelskiego. Pisał blogi na wielu platformach, także na portalu Tokfm.pl. Współpracował ze "Studiem Opinii" czy "Kulturą Liberalną". Często zapraszano go jako komentatora do wielu stacji radiowych i telewizyjnych.W grudniu 2012 został odznaczony przez ministra obrony medalem "Za zasługi dla obronności kraju". - Ten medal to uhonorowanie mojej rzetelnej działalności blogersko-twitterowej - mówił wówczas Azrael, podkreślając, że kilka razy gościł w Afganistanie i na bieżąco relacjonował wydarzenia na misjach zagranicznych polskich żołnierzy.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (36)
Azrael nie żyje. Jeden z najbardziej kontrowersyjnych blogerów politycznych. "Racjonalista i antyklerykał"
Zaloguj się
 • nebukadnezar

  Oceniono 149 razy 119

  Dobrze, że ktoś taki...był. Coraz mniej takich osób.

  Zostanie w pamięci i wpisach.

  "Non Omnis Moriar..." [*]

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 120 razy 100

  od samego poczatku czytalam wpisy Azraela, cieszylo mnie, ze jest KTOS kto umial, mial odwage pisac o naszych ciemnych, zakreconych, czasami koltunskich obliczach.. Dzieki Jacek!

 • harimau666

  Oceniono 97 razy 83

  ,,...Szum lasu niech Ci towarzyszy
  I pieśń srebrzysta górskiej rzeki
  Gdy w wiekuistej spoczniesz ciszy
  Śniąc Wysp Szczęśliwych świat daleki."

  www.racjonalista.pl/kk.php/s,3431

 • uber.amsterdam

  Oceniono 82 razy 64

  RIP.

  PS. Czekam niecierpliwie, aż Terlikowscy napiszą że nowotwór był darem/karą, żeby się nawrócił/odpokutował. Przerabialiśmy to już z Nergalem, który chorował zdaje się na białaczkę (co miało go ponoć przywrócić na ścieżkę Pana). Jakie było zdziwienie katoli, kiedy Darski otarł się o śmierć i po wyzdrowieniu powrócił do zwykłej działalności.

 • korek105

  Oceniono 67 razy 57

  Zmarl wrtosciowy czlowiek.Pochylam sie nad tym.

 • alik444

  Oceniono 52 razy 40

  Szkoda. Ciekawie pisał.

 • r.maszkowski

  Oceniono 42 razy 30

  Kontrowersyjny? I to jeszcze jeden z najbardziej kontrowersyjnych? Nie zawsze się z nim zgadzałem, ale nie przypominam sobie niczego szczególnie kontrowersyjnego.

 • cracovia.figiel

  Oceniono 47 razy 29

  Jeszcze raz się okazało że kapitalizm to jest taki ustrój w którym najszybciej umierają Ludzie najbardziej wartościowi...........
  A kiedy już napełnisz trzos
  Wydasz ostatnie tchnienie
  Nam towarzyszył będzie głos
  Związany z Twym imieniem.
  Odchodzi od nas niezastąpiona mądrość. Odchodzi w glorii chwały.

 • demolka666

  Oceniono 36 razy 28

  tacy wspaniali ludzie odchodzą... kto będzie dalej walczył o prawdę i rozum jeśli odchodzą tacy ludzie jak Pan Jacek?... właśnie prawdę i rozum reprezentował Azrael, także na tym portalu - dzięki za możliwość "spotkania" Panie Jacku i szerokiej drogi gdzieś, tam.......... [*]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX