Kowal krytykuje "Tygodnik Powszechny" za okładkę. "Mit przeciętnego prezydenta - takiego zdania nie wypowiedziałem"

"Wielki mit przeciętnego prezydenta" - tak "Tygodnik Powszechny" zapowiadał rozmowę z Pawłem Kowalem o Lechu Kaczyńskim. Kowal skrytykował redakcję za takie sformułowanie. "Brak mi słów oburzenia" - napisał.

Polub i bądź na bieżąco!"Proszę Państwa, przeczytałem tytuł wywiadu ze mną w »Tygodniku Powszechnym « i brak mi słów oburzenia" - napisał wczoraj na Twitterze Kowal, były współpracownik Lecha Kaczyńskiego.

Chodzi o najnowszą okładkę tygodnika, na której wywiad jest podpisany: "Wielki mit przeciętnego prezydenta". Zdaniem Kowala nigdy nie powiedział takiego zdania, co więcej, duch jego wypowiedzi był wręcz przeciwny.

Kiedy pada stwierdzenie "Jeśli nie oceniać jego bardzo dobrej polityki wschodniej, to był przeciętny prezydent", Kowal odpowiada: - Nonsens. - Nie ma powodów tak nisko oceniać tej prezydentury - dodaje.

Redakcja "Tygodnika Powszechnego" odpowiedziała Kowalowi na Twitterze, podkreślając, że zdanie na okładce nie jest ani cytatem, ani tytułem artykułu. "Tytuł wywiadu brzmi »To był też wasz prezydent «. Nie widzimy w tym nic oburzającego" - napisała redakcja.Redaktor naczelny odpowiada: Zdanie jest tylko opinią pisma

Dziś Kowal kontynuuje krytykę tygodnika i publikuje swój list do redaktora naczelnego. "Oświadczam, że takiego zdania nie wypowiadałem. W oczywisty sposób mam inny niż wyrażony w tytule pogląd na dokonania prezydenta L. Kaczyńskiego i właśnie o tym mówiłem w wywiadzie dla TP" - czytamy w liście.

Jak uważa Kowal, taki tytuł wprowadza czytelników w błąd co do jego poglądów. Jak pisze, takie zdanie "nie tylko dezinformuje odbiorców, ale też czyni mi krzywdę":

Szanowny Panie Redaktorze,w najnowszym wydaniu Tygodnika Powszechnego ukazał się wywiad ze mną, którego autorem jest...

Posted by Paweł Kowal on Wednesday, 15 April 2015


Pod listem opublikowanym na Facebooku odpowiada redaktor naczelny "TP" Piotr Mucharski. Podkreśla on, że wywiad jest tylko "częścią większego bloku", do którego odnosi się zdanie na okładce.

"Tytuł na okładce w sposób oczywisty nie jest Pana opinią, tylko opinią pisma - nie ma tam przecież cudzysłowu, który sugerowałby, że jest to cytat z Pańskiej wypowiedzi" - pisze Mucharski. "Jeśli poczuł się Pan zmanipulowany, przepraszam. Nie było to naszą intencją" - dodaje.

*W pierwotnej wersji tekstu zamiast słowa "prezydent" użyliśmy słowa "człowiek". Błąd oczywiście został poprawiony. Przepraszamy. Zespół Gazeta.pl

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (23)
Kowal krytykuje "Tygodnik Powszechny" za okładkę. "Mit przeciętnego prezydenta - takiego zdania nie wypowiedziałem"
Zaloguj się
 • 39marpik

  Oceniono 56 razy 46

  To że Kowal się nadyma to nie znaczy że jest wielkim politykiem i jego opinie też nie mają żadnego znaczenia.

 • lucjank510722

  Oceniono 47 razy 39

  Znaczy się i Kowal dołączył do wazeliniarzy szukających panaprezesowego odbytu.

 • flat-ower1

  Oceniono 32 razy 32

  Co do poglądów pana Kowala to ostatnio wiemy coraz więcej. parafrazując znane powiedzenie, można by powiedzieć "wyszedł Kowal z Pisu ale PIS z niego niestety nie" ! Wczoraj u Olejnik wyjaśnił nam swoje demokratyczne poglądy: nie wpuścić bikersów rosyjskich za ich poglądy, bez przyczyny, bo to potencjalna jest przemoc. Złamać prawo, zrobić jak Putin z Marszałkiem Senatu -czyli nie wpuścić ! Ot, demokrata pisowski!

 • zelalem

  Oceniono 31 razy 31

  Nareszcie ktoś przerywa te nadmuchiwane opinie o "prezydęcie" Kaczyńskim.
  Jedyne pozostałości jego prezydentury to niesmak i zamieszanie!

 • m949

  Oceniono 30 razy 26

  No i proszę każdy Kowala rozumie inaczej niż on myśli.
  Facet - Kowal, idź po naukę konstruowania zrozumiałych wypowiedzi do "chirurga" , szefa rosyjskich motocyklistów.

 • dezyd

  Oceniono 29 razy 25

  Kto ma interes w lansowaniu tego Kowala, nieudacznika politycznego bez poparcia społecznego? Kogo on reprezentuje, co on znaczy?

 • kamilakarabasz

  Oceniono 23 razy 23

  Już ma pełno w majtkach. Kto raz pod wpływem Prezesa, ten już na całe życie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX