Okładka "wSieci" wywołała kłótnię na Twitterze. Widać na niej podobizny Tuska i Kaczyńskiego? "To raczej Pazura"

Okładka dodatku "wSieci" krąży po internecie - czytelnicy dopatrzyli się na niej dość kontrowersyjnego podobieństwa bohaterów. Spierają się o to komentatorzy na Twitterze.

Polub i bądź na bieżąco!

Tematem najnowszego wydania dodatku historycznego do prawicowego tygodnika "wSieci" jest "kłamstwo w sprawie zbrodni katyńskiej" i to, jak się ono rozprzestrzeniało.

Okładka "wSieci": Tusk czy nie Tusk?

Na okładce widzimy dwóch żołnierzy NKWD, którzy pojmali i mierzą z broni do polskiego oficera. Postacie na okładce przypominają jednak - zdaniem części internautów - współczesnych polskich polityków, a dokładniej - Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego. Wiele osób stwierdziło, że to skandal.

Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz "Rzeczpospolitej", stwierdził nawet, że już nigdy więcej nie kupi tygodnika.Część komentatorów uznała jednak, że podobieństwa zupełnie nie widzi i że stwierdzenia, jakoby osoby na zdjęciu miały przypominać Tuska i Kaczyńskiego, są przesadzone.Szybko zauważono jednak, że mężczyźni na zdjęciu to członkowie warszawskiej grupy rekonstrukcyjnej, którzy na okładkach i ilustracjach w historycznym dodatku do "wSieci" pojawiają się regularnie."Donald Tusk mordował polskich patriotów już w 1920 roku, lecz na szczęście został pogoniony" - zażartował felietonista "Do Rzeczy" Marek Magierowski, pokazując jedną z wcześniejszych okładek, na której pojawił się ten sam mężczyzna."Potem feldfebel Tusk strzelał do polskich wyzwolicieli Ankony" - dodał, pokazując kolejną okładkę.Sam fakt, że mężczyzna przypominający Donalda Tuska pojawiał się na okładkach wcześniej, nie stanowi dla niektórych usprawiedliwienia dla opublikowania zdjęcia w takiej, a nie innej konfiguracji. Bloger Kamil Gorzelańczyk stwierdził: "To oczywiście zupełny przypadek, że na okładce dodatku wSieci to właśnie on trzyma polskiego oficera...".Pojawiło się też jednak wiele głosów osób, które w mężczyźnie w mundurze żołnierza NKWD widzą raczej podobieństwo do aktora Cezarego Pazury.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (29)
Okładka "wSieci" wywołała kłótnię na Twitterze. Widać na niej podobizny Tuska i Kaczyńskiego? "To raczej Pazura"
Zaloguj się
 • demolka666

  Oceniono 70 razy 60

  czysta goebbelsowska robota, zwyczajne posthitlerowskie bydlaki, robią to co robili hitlerowcy i bolszewicy obrzucali gooovnem ak-owsców - karnowscy to pogrobowscy hitlerowskich i sowieckich macherów od propagandy, splunięcie w pysk jednemu i drugiemu karnowskiemu to obowiązek każdego normalnego obywatela tego kraju

 • marudna.maruda

  Oceniono 53 razy 49

  Mam nadzieję, że w nieodległej przyszłości pojawi się ktoś, kto znajdzie paragrafy i potrafi "wynagrodzić" pomysłodawców.

 • zelalem

  Oceniono 32 razy 30

  Nie ważne, kto to jest naprawdę. Dziś, w dobie fotoszopa, liczy się tylko intencja redaktorów.
  A ta jest jasna.....

 • ciemnyluddd

  Oceniono 34 razy 30

  Jaka jest największa kara dla dziennikarza ? Gdy Pan Bóg Miłościwy mu ODBIERZE ROZUM...

 • ciemnyluddd

  Oceniono 29 razy 27

  "Pazura strzela w tył głowy Kaczyńskiemu"...Dwóch rzeczy nie rozumiem: 1. Kaczyńskiego w wojskowym mundurze... 2. Dlaczego Pazura do niego strzela ?

 • ciemnyluddd

  Oceniono 27 razy 23

  Głucho wszędzie, Katyń wszędzie...Co to będzie, co to będzie... Teraz SMOLEŃSK BĘDZIE... W periodykach..."n i e p o k o r n y c h.."

 • 1theguru1

  Oceniono 23 razy 19

  im bardziej fakty przeczą mitologii tym gorzej dla faktów !

  Sekta Smoleńska rusza to boju !

  A Kubuś Antoni Puchatek im bardziej szuka wybuchów tym bardziej ich nie ma !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX