"Nocne Wilki" za kilka dni wyjadą do Berlina. Tymczasem rosyjski rajd "Drogi Chwały" dziś wjeżdża do Polski

"Nocne Wilki" wyruszają na przejazd upamiętniający zakończenie II wojny światowej 25 kwietnia. Rosyjscy motocykliści dotrą do Polski za jakiś czas, tymczasem rosyjski rajd samochodowy "Drogi Chwały" już dziś wjeżdża do Polski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zgodnie z planem rajd samochodowy Dobrowolnego Stowarzyszenia Wspierania Armii Floty i Lotnictwa (DOSAAF) miał przekroczyć polską granicę przed 10, podaje portal podlasie24.pl. Rajd wystartował z Moskwy w sobotę i przez terytorium Białorusi i Polski kieruje się do Niemiec. O tym, że członkowie chcą w ten sposób uczcić 70. rocznicę zwycięstwa Związku Radzieckiego nad hitlerowskimi Niemcami, pisaliśmy na gazeta.pl już wcześniej.Jak podaje podlasie24.pl, w rajdzie samochodowym biorą udział m.in. ekipy organizacji weteranów z Afganistanu i Czeczenii, Bojowe Bractwo. Po drodze uczestnicy rajdu zamierzają składać wieńce na grobach poległych żołnierzy Armii Czerwonej.

Jak podaje Polskie Radio, w rajdzie biorą udział 24 pojazdy z Rosji i Białorusi. Celem rajdu jest miejscowość Torgau w Niemczech, gdzie w 1945 roku spotkały się armie ZSRR i USA.W tym tygodniu początek rajdu "Nocnych Wilków"

"Nocne Wilki" to nacjonalistyczny klub motocyklowy, który jest zaprzyjaźniony z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Poparł m.in. aneksję Krymu przez Rosję. Lider klubu Aleksandr "Chirurg" Załdostanow znajduje się na amerykańskiej liście osób objętych zakazem wjazdu do USA.

Początek rajdu "Nocnych Wilków" w sobotę. Tu przeczytasz o pięciu rzeczach, które trzeba wiedzieć o rosyjskich motocyklistach.

Początek rajdu "Nocnych Wilków" w sobotę. Tu przeczytasz o pięciu rzeczach, które trzeba wiedzieć o rosyjskich motocyklistach.

Członkowie organizacji pod koniec kwietnia chcą przejechać trasą Moskwa - Berlin, by uczcić 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Motocykliści zapowiadają, że przejadą z Moskwy przez Mińsk, Brześć, Wrocław, Brno, Bratysławę, Wiedeń, Monachium, Pragę, Torgau do Berlina.

O rajdzie "Nocnych Wilków" wypowiedział się Paweł Kowal w TVN24. - Nie dopuścimy, żeby oni wjechali do Polski. To chodzi o symboliczną przemoc, od której zaczyna się przemoc na poważnie - powiedział Paweł Kowal.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
"Nocne Wilki" za kilka dni wyjadą do Berlina. Tymczasem rosyjski rajd "Drogi Chwały" dziś wjeżdża do Polski
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 5 razy 5

  O rajdzie "Nocnych Wilków" wypowiedział się Paweł Kowal w TVN24. - Nie dopuścimy, żeby oni wjechali do Polski.
  ====================
  P. Kowal to dopiero zawyje, jak któryś z tych ruskich "rajdowców" wpadnie na szatański pomysł pojechania na Wawel w celu złożenia kwiatów na sarkofagu Kaczyńskich.

  Bo dla Kowala i takich jak on, będzie to profanacja WIĘKSZA niż wyszczanie się pod pomnikiem papieża !!! :-))))

 • Kornelia Gorska

  0

  Nawiązywanie rozmowy z języka obcego jest fun.How bardzo kochasz język? Czy masz zabawa metoda języku zainteresowanie? Preply oferuje część z konwersacje zabawy arabskiego Gdańsk

 • ciemnyluddd

  Oceniono 24 razy -8

  Gdyby uwzględnić ich (rzekomy) udział w podboju Krymu. Wtedy powinni się nazywać...NOCNE KUNDLE PUTINA...

 • ciemnyluddd

  Oceniono 26 razy -10

  Ludzie ! NIE CHOWAJCIE ZEGARKÓW... Oni mają lepsze... Już Matuszkę Rassiję... r o z k r a d l i.... Może nawet skuteczniej niż Hitler...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX