"Rzeczpospolita" straszy: Piekło homorodzin. W tle walka o przepisy dotyczące in vitro?

"Czy osoby homoseksualne zdążą zająć się wychowywaniem dzieci? Wszak przeciętny homoseksualista żyje znacznie krócej niż heteroseksualista" - pyta Tomasz Terlikowski w tekście otwierającym "Plus Minus". Na okładce dodatku "Rz" mamy zdjęcie Eltona Johna z rodziną i dramatyczny tytuł: "Piekło homorodzin. Dorosłe dzieci gejów mają żal".
Tomasz Terlikowski ma niemal trzy strony. Zaczyna się od stwierdzenia, że "dzieci wychowane przez pary homoseksualne są narażone na molestowanie seksualne ze strony najbliższych znacznie bardziej niż dzieci z normalnych związków". Dalej nie jest lepiej. Poznajemy np. historię dziecka gwałconego przez swoich homoseksualnych opiekunów.

"Nie, nie każde z dziecko jest gwałcone i udostępniane pedofilom, ale każde z nich jest ofiarą eksperymentu pedagogicznego, jakim jest wychowanie dzieci w układzie patologicznym, w którym dziecko nie ma szans na normalne wzorce osobowe kobiety i mężczyzny, a także nie może nauczyć się pełnych relacji międzyludzkich" - ocenia Tomasz Terlikowski, wyliczając liczne zagrożenia. To m.in. "brak wzorców, problemy psychiczne, cierpienie, wstyd".

Publicysta nie mógł powstrzymać się przed przywołaniem jednego z "dyżurnych" argumentów dotyczących homoseksualistów. "Czy osoby homoseksualne zdążą zająć się wychowywaniem dzieci? Wszak przeciętny homoseksualista żyje znacznie krócej niż heteroseksualista" - napisał.

Czy to realny problem?

Dlaczego jeden z najważniejszych dzienników w Polsce zajmuje się problemem wychowywania dzieci przez pary homoseksualne? Przecież Sejm nie debatuje nad ustawą o związkach partnerskich?

Odpowiedzią może być małe wtrącenie w połowie artykułu. Terlikowski przekonuje, że amerykańskie dane dotyczące molestowania seksualnego w rodzinach hetero- i homoseksualnych - więcej przypadków w rodzinach gejów i lesbijek - "mówią same za siebie i nie pozwalają przejść obojętnie obok coraz częściej formułowanych propozycji (ostatnio przez Stowarzyszenie Nasz Bocian) adoptowania czy stwarzania przez in vitro dzieci dla par gejowskich czy lesbijskich)".

Że to in vitro może być jednym z powodów straszenia "Piekłem homorodzin" pokazuje też następny tekst w dodatku "Rzeczpospolitej". To rozmowa z amerykańskim prawnikiem Nikolasem Nikasem pod tytułem "In vitro z ogłoszenia", która zaczyna się od zdania: "W Polsce trwa dyskusja o regulacji zabiegów in vitro".

Warto też podkreślić, że w żadnym z dotyczących "tematu numeru" "Plusa Minusa" nie wypowiadają się eksperci z Polski.

Dla porządku przypomnijmy, że sejmowe komisje pracują nad dwoma projektami dotyczącymi in vitro - rządowym i przygotowanym przez SLD. W pierwszym czytaniu przepadł projekt firmowany przez PiS, zakazujący stosowania procedury zapłodnienia in vitro. Prace w komisjach sejmowych mają zakończyć się do 9 czerwca.

Warto na koniec wspomnieć o zapowiedzi premier Kopacz, która zapewniła, że jeszcze w tej kadencji Sejm zajmie się projektem PO dotyczącym związków partnerskich. Wrócą więc zapewne argumenty przeciwników takich regulacji, że ustawa o związkach partnerskich to m.in. furtka dla adopcji dzieci przez pary homoseksualne i zrównanie związków osób homoseksualnych z małżeństwem kobiety i mężczyzny.Przeczytaj "Nie przeproszę, że urodziłam" - historie rodzin, które zdecydowały się na in vitro >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (325)
"Rzeczpospolita" straszy: Piekło homorodzin. W tle walka o przepisy dotyczące in vitro?
Zaloguj się
 • adamofsky

  Oceniono 517 razy 465

  Im głupsze rzeczy piszesz, tym bardziej cię czytają.. Terlikowski ma tą samą technikę co wielebny Oko..

 • endrju1521

  Oceniono 400 razy 358

  Tomasz Terlikowski ma niemal trzy strony. Zaczyna się od stwierdzenia, że "dzieci wychowane przez pary homoseksualne są narażone na molestowanie seksualne ze strony najbliższych znacznie bardziej niż dzieci z normalnych związków". Dalej nie jest lepiej. Poznajemy np. historię dziecka gwałconego przez swoich homoseksualnych opiekunów.

  =============================

  A co się dzieje z dziećmi, zgwałconymi przez księży ? ? ? ?

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 378 razy 340

  Na zdjęciu człowiek skrzywdzony podarowanym mu przez przodka kodem genetycznym.
  Nie wiem co jest gorsze dla dziecka, wychowanie przez homoseksualną parę, czy zapijaczona katolicka, heteroseksualna rodzinka.
  A tego ostatniego ci u nas pod dostatkiem.
  Jakoś wychowywanie przez pingwiny zaślubione nieboszczykowi, też Terlikowskiemu nie przeszkadza.
  Ten orędownik największych zboczeń seksualnych, jest cytowany przez prawie wszystkie media jakby był jakimś guru.
  Rzadziej przedstawia się głos specjalistów, niż kapuścianych głów pokroju Oko czy wspomnianego wyżej bohatera polskiego odłamu katolicyzmu.
  Widać dla dziennikarzy to głosy bardzo ważne, że prawie co dnia karmią nas tymi wypocinami.

 • maura4

  Oceniono 299 razy 277

  Każde dziecko jest dziełem eksperymentu pedagogicznego swoich rodziców. Nie trzeba być homoseksualistą, aby być toksycznym rodzicem, zaszczepić swoim dzieciom rozmaite fobie.
  Dzieci są gwałcone, bite, poniżane we wszystkich typach rodzin. W rozmaitych ośrodkach wychowawczych w tym katolickich., w szkołach przedszkolach. Ostatnio było głośno o takich sprawach z różnych stron Polski.
  Nie mam pojęcia jak wyglądają statystyki, ale ostatnio bestialsko, śmiertelnie pobite maleńkie dzieci, padły ofiarą heteroseksualnych ojców.
  W Polsce też są dzieci wychowywane przez homoseksualne pary, ale ja dotąd nie słyszałam, aby dziecko z takiej rodziny zostało zamordowane czy molestowane przez rodzica czy jego partnera.
  Pan Terlikowski, jeżeli tak bardzo troszczy się o dzieci, to powinien zająć się rodzinami katolickimi, bo w Polsce to w tych rodzinach jest najwięcej patologii.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 289 razy 249

  takich psychopatów, jak terlik, należy izolować a nie cytować.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 203 razy 185

  Fundamentaliści katoliccy to chorzy z nienawiści ludzie!
  Czy musimy czekać aż znów masowo zaczną mordować ludzi aby zdelegalizować tych groźnych sekciarzy!
  Czy wtedy nie będzie za późno!

 • zorn.gottes

  Oceniono 159 razy 141

  nędzna, obłąkana kreatura. wystarczy spojrzeć na zdjęcie.

 • safelogica

  Oceniono 133 razy 131

  Z jedną tezą Terlikowskiego muszę się zgodzić. Nie wszyscy powinni mieć prawo posiadania dzieci, są oni zwyczajnymi bestiami, potworami lub idiotami. Szkodzą swoją osobowością dzieciom. Niektórzy nie powinni mieć psa, kota czy nawet rybek w akwarium a mają. Takie osobniki zwyczajnie kopulują i rozmnażają się, czego skutkiem jest potomstwo.
  Natomiast nie ma żadnej możliwości ustalenia z góry, że gej będzie strasznym ojcem a ojciec heteroseksualny doskonałym. Człowiek to człowiek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX