W Polsce Rayyanowi chcą amputować nóżkę, w USA - wyleczyć... Potrzeba 700 tys. zł

?Mimo wszystkich prawidłowych badań w trakcie ciąży, Rayyanek urodził się z bardzo rzadką wadą układu kostnego - brakiem kości piszczelowej zwanym Tibial Hemimelia - TH. Do tego ma narośl kostną oraz stopę końsko-szpotawą i nie ma stawu kolanowego?. Mama maluszka prosi o pomoc. Razem z fundacją Siepomaga i osobami dobrego serca zbiera na operację w USA. Inaczej jej ukochanemu synkowi grozi amputacja.
Rayyanek ma blisko 100 procent szans na udany zabieg w USA - w efekcie chłopiec będzie mógł chodzić. Przeszkodą są ogromne koszty jego leczenia. Cena za samodzielność to ok. 250 tysięcy dolarów. Drugą przeszkodą jest czas. Pierwsza operacja miała się odbyć w 15. miesiącu życia. Ten termin już minął, a najbliższym nie udało się uzbierać pełnej kwoty. A operacja powinna odbyć się do 2. roku życia, więc czasu jest bardzo mało - a szansa tylko jedna.

Lekarze w Polsce bezradnie rozkładają ręce i proponują inne rozwiązanie - amputację nóżki.

"Tylko dzięki ludziom dobrego serca może się spełnić największe marzenie o samodzielności małego Rayyanka, o jego pierwszym kroczku, tak długo wyczekiwanym. Dzięki Waszej pomocy można uratować nóżkę przed amputacją. To byłby największy dar dla mojego dziecka - dar na całe życie . A dla mnie jako matki największa radość, bo niczym innym tak nie marzę, jak założyć Rayynkowi buciki i pójść razem na spacer". To słowa mamy chłopca. Teraz dzięki pomocy internautów i fundacji Siepomaga jej marzenie może się spełnić.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
W Polsce Rayyanowi chcą amputować nóżkę, w USA - wyleczyć... Potrzeba 700 tys. zł
Zaloguj się
 • oby.watel

  Oceniono 9 razy 7

  Każdy polityk powtarza jak mantrę, że w Polsce leczenie jest za darmo, bo służba zdrowia jest państwowa. Gdyby była prywatna, to by nikogo nie było stać na leczenie. Amputacja za darmo to jednakowoż kaleczenie, a nie leczenie.

  W jakim geście lekarze wyciągają ręce? Obie?

 • komentarz.dna

  Oceniono 2 razy 2

  Chcą Mu wyleczyć nóżkę żeby wygodniej się stało po zasiłek dla bezrobotnych?
  I tak z ciekawości: co to za dziecko, bo jakoś nie widzę urody słowiańskiej.

 • zelalem

  Oceniono 5 razy 1

  Taki tekst, jakby miał kurzajkę na nodze, a lekarze nie chcieli usunąć.
  A przecież amerykanie nie wyleczą go, tylko wstawią endoprotezy, cuda wianki, i będzie mógł kuśtykać mając protezę wewnątrz a nie na zewnątrz., za pieniądze, za które mógłby przeżyć pół życia.

 • agatorka

  0

  Do redakcji: czy jest jakiś kontakt bezpośredni, czy tylko przez Siepomaga ?

 • ciemnyluddd

  Oceniono 6 razy 0

  Chyba nie "chcą amputować"...Tylko "nie potrafią tego wyleczyć" ...u nas...Chociaż prawdę mówiąc trudno się temu dziwić...Ryzyko pewnie duże, a w razie niepowodzenia...lepiej już nie mówić, co sąd zrobi z tymi lekarzami....

 • adamofsky

  Oceniono 7 razy -1

  "W Polsce Rayyanowi chcą amputować nóżkę" . Manipulacja i tendencyjne kłamstwo..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX