Program "Bliżej" Jana Pospieszalskiego zawieszony. "Naruszył zasady współpracy"

- Jan Pospieszalski naruszył zasady współpracy z TVP oraz rzetelność dziennikarską - mówił w "Wiadomościach TVP" Piotr Kraśko. Program został dziś zawieszony. W czwartek pojawił się w nim sondaż z pytaniem, czy widzowie "poprą kandydata popieranego przez WSI". - Nie znam przyczyn tej decyzji - powiedział nam Pospieszalski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W "Wiadomościach" TVP prowadzący program Piotr Kraśko przeprosił w imieniu Telewizji Publicznej za sondę w programie Jana Pospieszalskiego. - TVP przeprasza za treści, które znalazły się w programie "Jan Pospieszalski. Bliżej" w ubiegłym tygodniu - mówił prowadzący "Wiadomości".

Jak dodał, autor programu "naruszył zasady współpracy z TVP" oraz "wykorzystał audycję do naruszającego zasady rzetelności dziennikarskiej ataku na prezydenta Bronisława Komorowskiego". Kraśko przepraszał też za program "Tomasz Lis na Żywo".

Pospieszalski: Decyzji nikt ze mną nie konsultował

- W lakonicznej wiadomości zostałem poinformowany, że program "Bliżej" został zawieszony - powiedział nam prowadzący program publicysta Jan Pospieszalski.- Nikt nie konsultował ze mną tej decyzji - stwierdził Pospieszalski. Jak dodał, nie wie, czy decyzja dotyczy jedynie najbliższego odcinka programu.

- Nie są mi znane przyczyny takiej decyzji - stwierdził Pospieszalski. - Jak widać, cisza wyborcza zaczyna się już w czwartek - skomentował publicysta. W najbliższym programie gościem miał być m.in. Paweł Kukiz.

KRRiT zwróciła się do TVP o wyjaśnienia

W ostatni czwartek podczas programu Jana Pospieszalskiego "Bliżej" pojawił się sondaż z pytaniem, czy widzowie poprą kandydata popieranego przez WSI. Sprawą zajęła się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

- Oglądałem ten program. Przeprowadzona w nim sonda telefoniczna była prymitywną agitacją telefoniczną - mówił Krzysztof Luft, członek KRRiT w rozmowie z Wyborcza.pl. Rada zwróciła się do TVP z wnioskiem o stanowisko stacji i przesłanie nagrania z programu. Następnie przedstawi swoje stanowisko.Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (54)
Program "Bliżej" Jana Pospieszalskiego zawieszony. "Naruszył zasady współpracy"
Zaloguj się
 • g0straight0n

  Oceniono 100 razy 44

  Czas najwyższy, niech sobie szczuje i manipuluje w TV Trwam, to jest stacja dla tego typu nawiedzonych oszołomów.

 • adamofsky

  Oceniono 51 razy 31

  Teraz program będzie sie nazywał "Dalej".

 • lucjank510722

  Oceniono 44 razy 30

  Kto tego oszołoma wpuścił do TVP? przecież nawet TV Trwam jest mniej radykalna niż ten talib.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 43 razy 27

  a pospieszalski jak zwykle rżnie głupa.

 • 39marpik

  Oceniono 36 razy 26

  Szerzenie kłamstwa i obłudy to zakres partyjnych obowiązków Pospieszalskiego i nie musi nikogo za nie przepraszać bo on z tych grzechów codziennie się spowiada.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 40 razy 26

  i słusznie. miejsce dla nawiedzonych i opętanych jest w radiu tadeusz.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 33 razy 23

  Szkoda że dopiero teraz ten PROROK SMOLEŃSKIEJ RELIGII naruszył poczucie estetyki "odzyskanej" kiedyś przez Kaczyńskich TVP...

 • rot.leszek

  Oceniono 36 razy 22

  Ciekawe kto to fajansiarski program, ogladal?

  To juz lepiej sobie puscic... no nie wiem. " Niewolnice Isaure " z VHSu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX