O czym mówili kościelni hierarchowie w Boże Ciało? O in vitro, ideologii genderyzmu, referendum w Irlandii i Conchicie "Parówce" [CYTATY]

W całej Polsce wierni licznie gromadzili się na procesjach i nabożeństwach związanych z obchodami święta Bożego Ciała. Tradycyjnie nie obyło się bez kontrowersyjnych wypowiedzi duchownych: o gender, konwencji antyprzemocowej i in vitro.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Kard. Stanisław Dziwisz, Kraków

fot.AG

"Polska woła o ludzi sumienia w polityce i sprawach społecznych. Liczę, że pokładane w Andrzeju Dudzie nadzieje się spełnią i od sierpnia w Polsce będzie lepiej".

"Przygotowywana jest w polskim parlamencie niezwykle liberalna ustawa o metodzie in vitro. Stosując tę metodę, nie można zapominać, że łączy się ona także z selekcją, niszczeniem lub zamrażaniem na długi czas ludzkich zarodków. A więc jest to metoda niemoralna, nie do przyjęcia przez chrześcijan i przez ludzi szanujących fundamentalne prawo każdej ludzkiej istoty do życia".

"Została już ratyfikowana i podpisana konwencja o przemocy. Przemocy trzeba przeciwdziałać, ale nie przez przyjęcie założeń bazujących na fałszywej ideologii gender. Prowadzi to do zmian niszczących małżeństwo, rodzinę, wychowanie dzieci i tradycję. Szkoda, że głos biskupów polskich i katolików świeckich nie został wysłuchany w tej sprawie".

o uroczystościach czytaj więcej na krakowskich stronach "Gazety Wyborczej" >>

Kard. Kazimierz Nycz, Warszawa

fot.AG

"Patrzymy z niepokojem na rodziny także wtedy, kiedy się próbuje podważyć w Europie, w Polsce też czasem, tożsamość małżeństwa i rodziny. Ostatnie referendum w Irlandii w sprawie związków partnerskich tej samej płci [referendum dotyczyło legalizacji małżeństw jednopłciowych - red.], a zwłaszcza jego wynik w tak bardzo katolickim kraju jeszcze 30 lat temu, są poważnym ostrzeżeniem dla całej Europy".

"Dziękujemy Panu Bogu, że to wszystko się zakończyło [II wojna światowa, kardynał odniósł się do 70. rocznicy jej zakończenia - red.], ale dziękujemy Panu Bogu przede wszystkim za pokój, pamiętając o tym, a ostatnie dwa lata nam to przypomniały także w Europie, że pokój nie jest dany raz na zawsze. Pokój jest zawsze zadawany człowiekowi i kolejnym pokoleniom"

czytaj więcej o uroczystościach Bożego Ciała w Warszawie >>

Abp Stanisław Gądecki, Poznań

fot.AG

"Nawet jeśli nie uda się doprowadzić do zamknięcia w niedzielę marketów, to człowiek wolny i uformowany, przechodząc tego dnia obok nich, nie zrobi zakupów"

o uroczystościach czytaj więcej na poznańskich stronach "Gazety Wyborczej" >>

Abp Sławoj Leszek Głódź, Gdańsk

fot.AG

"Laicyzacja, wrogie chrześcijaństwu ideologie (...) oddziałują na kształt ustawodawstwa, na resortowe ciche zarządzenia i dyrektywy, na programy szkolne promujące treści dewiacyjne, których nie sposób zaaprobować ludziom wierzącym"

"To w rodzinę wymierzona jest przewrotna ideologia genderyzmu. I z ducha tej ideologii wyrosła już tzw. konwencja przemocowa, która ukazuje religię, rodzinę i tradycję jako źródło patologii, zła, przemocy i to się wmawia. To przeciw polskiej rodzinie wymierzone są przeciągające ulicami naszych miast agresywne, prowokacyjne, tzw. parady równości i ostatnio w Gdańsku, ku zgorszeniu, ku obrazie wartości, które wyznają katolicy, obywatele naszego kraju"

czytaj więcej o uroczystościach Bożego Ciała w Gdańsku >>

Bp Jan Piotrowski, Kielce

"Niech ziemia świętokrzyska będzie ziemią bogatą dobrymi obyczajami i piękną kulturą regionu, bez szabatu i czarownic. Bez gorszących propozycji kulturalnych i ośmieszania tego, co tworzy piękno tej ziemi" [w najbliższym czasie w Kielcach odbędzie się - finansowane ze środków publicznych - widowisko "Sabat Czarownic", w którym ma wziąć udział Conchita Wurst; Kościół odnosi się do tego przedsięwzięcia bardzo krytycznie - red.]

"Żyjemy w dziwnych czasach. Świat generuje głód nowinek i informacji, ale nie zaspokaja potrzeb codziennego chleba, pracy i sprawiedliwości. Świat generuje głód konsumpcji, a zaniedbuje naszą polską ziemię, która staje się ziemią niczyją i bezpłodną"

o uroczystościach czytaj więcej na kieleckich stronach "Gazety Wyborczej" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (73)
O czym mówili kościelni hierarchowie w Boże Ciało? O in vitro, ideologii genderyzmu, referendum w Irlandii i Conchicie "Parówce" [CYTATY]
Zaloguj się
 • matyldaleona

  Oceniono 121 razy 101

  KK (jedna z najbardziej niemoralnych instytucji) nie płaci podatków, dostaje ogromne kwoty z budżetu państwa w różnej formie, dzięki nieuczciwej komisji majątkowej bezprawnie przejął wiele nieruchomości w Polsce i dodatkowo wtrąca się w świeckie życie państwa - JAKIM PRAWEM????!!!

 • precz_z_komunia

  Oceniono 97 razy 83

  Napatrzyło się to pedofilskie brzuchowieństwo jak poprzebierane dzieci sypały im kwiatki pod nogi to teraz dają upust swojemu podnieceniu.
  Pytanie tylko co za rodzice pozwalają dzieciom na udział w takich pedoprzedstawieniach?

 • adamofsky

  Oceniono 88 razy 72

  Polacy kochaja taką gadkę. Właśnie z własnej i nieprzymuszonej woli postanowili oddać władzę kościelnym marionetkom.

 • g0straight0n

  Oceniono 82 razy 68

  Stary zapyziały dziad,uniżony sługa strażnika pedofilów, oraz innej maści dewiantów w sukienkach. Dokładnie taka sama idiotyczna gadka, jak turbanów, oni się niczym nie różnią, chyba że kolorem sukien. Pie.przone darmozjady, banda oszustów. Jaki ten nasz naród głupi i naiwny, chyba ma w Europie drugiego takiego skasenu średniowicza.

 • maura4

  Oceniono 67 razy 63

  Niech który z biskupów powie, co było źródłem zepsucia, niemoralności, zbrodni pedofilii, przemocy w teokratycznej Irlandii ? Nie ma innego powodu niż religia katolicka.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 63 razy 47

  boże ciało, to dzień w którym polskie dziadostwo wypełza na ulice.
  tego się na trzeźwo nie da wytrzymać.
  czy te przygłupie radiomarjce nie mogą swojego święta obchodzić gdzieś w ukryciu, czy muszą molestować całe społeczeństwo? wszędzie krzyże i to katolickie wycie chorych na umyśle do księżyca.
  idę się upić.

 • ciemnyludd

  Oceniono 55 razy 43

  Hierarchowie katoliccy mówili TO DO ZWYKLE... Czyli to samo co mówią również MUŁŁOWIE, RABINI I POPI... Aby strach ludzi przed piekłem ZAMIENIĆ NA WŁADZĘ I KASĘ... A już przesadą byłoby wdawać się w szczegóły takich wypowiedzi.

 • tegepe

  Oceniono 41 razy 39

  Biedactwa w sukieniach! Źyją w ubóstwie jak ich owieczki i pouczają je, co dobre, a co złe. Alleluja i do przodu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX