Sianecki zwolniony. Dziennikarze "Faktów" żądają spotkania z Durczokiem

Dziennikarze "Faktów" TVN zażądali spotkania z szefem redakcji Kamilem Durczokiem w sprawie zwolnienia Sianeckiego - doniósł "Presserwis". Wczoraj przed południem Tomasz Sianecki wysłał do kolegów z redakcji krótki e-mail z informacją, że nie będzie już pracować w "Faktach". "Spotkanie, to inicjatywa pana Durczoka" - mówi nam rzecznik stacji.
Dziennikarze "Faktów" informacją o zakończeniu współpracy Sianeckiego z programem są zaskoczeni. Sa jednak tacy, którzy twierdzą, że przyczyną mógł być konflikt z szefem.

- Słyszałem, że ich cała czwartkowa rozmowa trwała jakieś 40 sekund - opowiadał "Presserwisowi" jeden z reporterów "Faktów"

Spotkanie Durczoka z dziennikarzami "Faktów" odbędzie się w poniedziałek, ale jak powiedział Gazecie.pl Karol Smoląg, rzecznik prasowy Grupy TVN, "to nie będzie tak, że ma jakieś szczególne informacje do przekazania."

Smoląg stwierdził również, że to nie dziennikarze zażądali spotkania. - To inicjatywa pana Durczoka, zresztą normalne kolegium - dodał.

O rozstaniu z Sianeckim zdecydował szef redakcji Kamil Durczok. - Powody są wewnętrzną sprawą spółki - podkreśla od czwatku rzecznik. - Naszą intencją jest, by Tomasz Sianecki pozostał w grupie. Rozmowy Sianeckiego z szefostwem stacji, jak powiedział, zostały już zainicjowane. Nieoficjalnie mówi się jednak, że Sianecki nadal ma prowadzić "Szkło kontaktowe" w TVN 24.

Pary z ust nie puszcza też sam zainteresowany. - Wszelkich informacji udzieli szef "Faktów - mówi Sianecki. Próbowaliśmy wiec skontaktować się z Durczokiem - nie odbiera telefonu.

Tomasz Sianecki był związany z "Faktami" TVN od 1997 roku. Był autorem ironicznych materiałów, emitowanych najczęściej na końcu programu informacyjnego. Pracował też w Programie III Polskiego Radia m.in. jako gospodarz audycji "Zapraszamy do Trójki". Od 2005 roku jest jednym z prowadzących "Szkło kontaktowe" w TVN 24. Był nominowany do nagrody Dziennikarza Roku 2007.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (2)
Sianecki zwolniony. Dziennikarze "Faktów" żądają spotkania z Durczokiem
Zaloguj się
  • halmar44

    0

    jestem przerażona chamstwem i haniebnymi komentarzami .Cenię obydwu Panów,spór napewno da się wyjaśnić , obydwaj są profesjonalistami .Popieram uwagi dzidekzj.Panie Durczok proszę się nie przejmować uwagami żle wychowanych osób,to kanalie.

  • dzidekzj

    0

    Nie wiem o co chodzi w sporze Durczok - Sianecki, ale pamiętam "obiektywizm" red. Durczoka z TVP i jestem zdecydowanie po stronie red. Sianeckiego. Ale uważam że takiej "obrony" red. Sianecki zdecydowanie by sobie nie życzył. Nie wie czy się zajmuje administrator, że tak haniebne komentarze wiszą do tej pory na waszej stronie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX