Adwokaci: Pytania Palikota są zasadne. O alkohol i treść rozmowy

Dwa z ośmiu pytań dotyczących katastrofy smoleńskiej, które Janusz Palikot zadał na swoim blogu, są zasadne i "ważne z punktu widzenia procesowego". W śledztwie w takiej sprawie "nie obowiązuje wersal" - piszą znani adwokaci na łamach "Gazety Wyborczej".
Adwokaci Jacek Dubois, Grzegorz Majewski, Aleksander Pociej i Krzysztof Stępiński podkreślają, że w sprawie katastrofy smoleńskiej należy badać wszystkie wątki oraz stawiać i weryfikować wszystkie tezy. - Wolno zadawać pytania niewygodne, dla niektórych obrazoburcze. W śledztwie nie obowiązuje wersal. Za to należy przestrzegać procedury - zaznaczają. Reguły postępowania są identyczne do tych obowiązujących m.in. przy śledztwach dot. zawalenia hali w Katowicach, czy katastrofy autokaru pod Grenoble.

Według prawników, dwa pytania, które publicznie zadał poseł Palikot, są zasadne. Chodzi o treść rozmowy braci, przeprowadzonej niedługo przed katastrofą przez telefon satelitarny z pokładu Tupolewa. - To jak najbardziej uzasadnione. (...) Przebieg tej rozmowy może wykluczyć albo potwierdzić wpływ osoby trzeciej na podjęcie decyzji o lądowaniu w Smoleńsku. Jako adwokaci uważamy za zasadne przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego na okoliczność ostatniej rozmowy z Lechem Kaczyńskim - czytamy w "Gazecie Wyborczej". Adwokaci podkreślają, że rozmowa ta nie może zostać potraktowana jako "prywatna" i "bez znaczenia".

- Podobnie jest z pytaniem o substancje znajdujące się w organizmie Pana Prezydenta - piszą prawnicy. Wyjaśniają, że istotne jest, czy prezydent Kaczyński jako zwierzchnik sił zbrojnych "na pokładzie samolotu dowodzonego przez wojskowego pilota mógł podejmować decyzje w sposób racjonalny".

CZYTAJ WIĘCEJ NA WYBORCZA.PL >>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (31)
Adwokaci: Pytania Palikota są zasadne. O alkohol i treść rozmowy
Zaloguj się
 • tadeuszp3

  Oceniono 23 razy 19

  dodajmy do tych pytań "incydent Gruziński" a będzie pełny obraz !

 • boguslaw53

  Oceniono 14 razy 14

  Uważam, że pytania posła Palikota/ chociaż ich forma słowna nie do końca mi odpowiada/ są zasadne. Jeżeli Pana Palikota wyrzucą z PO a on będzie chciał założyć własną partię o charakterze centrolewicowym. tak sam powiedział/ to mimo mojego już nie młodego wieku pomogę organizować struktury w moim mieście.
  PS. do TOMITOMS'a
  Jakbyś pracował w budżetówce to może trochę rozważniej oceniał byś systemy premiowania w tym sektorze płacowym

 • wilcy

  Oceniono 11 razy 11

  Pan Palikot nie pierdzi z wiatrem jak PiS. Stwierdzenie z krwia na rekach mozna uznac za przesadne ale bez niego nikt raczej by nie zwrocil uwagi na te wazne i merytoryczne pytania. Takie mamy poklosie jezyka PiS - Nikt cie nie slucha jak nie jedziesz po bandzie.
  A do TOMITOMS to typowo PiSowo - nie na temat i bez sensu byle by smierdzialo po nas.

 • adam_skowron

  Oceniono 9 razy 9

  oczywiście że zasadne!

  Chyba że z góry załozymy - jak PISdzielce - ze to Putin+Tusk+Palikot załatwili ten samolot :)

 • wilcy

  Oceniono 7 razy 7

  FUDALEJW.1 - ciesze się, ze jeszcze żyjesz tak jak ciesze się, ze na świecie są inne pasożyty i wągry! Idz jątrzyć na niezlezna.pl Tam znajdziesz pełno takich jak ty obmierzłych, zakompleksionych bojących się własnego odbicia w lustrze podpalaczy z mokrymi zapałkami

 • wilcy

  Oceniono 7 razy 7

  A co do jego partii to jak przedstawi sensowny program to sam rozwaze z checia.

 • romp

  Oceniono 6 razy 6

  o i tu pełno kultury w wykonaniu fudalejewa
  tylko radio marysia i gazeta polska są bezstornne no i
  rzepa
  wymień mi choć jednego dziennikarza,który jest tak zapis jak
  ziemkiewisz,semka ,kraswnodębski,pospieszalski,janke
  nie mam siły wymieniać ich dalej

 • adam_skowron

  Oceniono 6 razy 6

  FUDALEJW.1 ? nie podobają się wpisy kato-oszołomów, co najchetniej pozamykaliby wszystkich inaczej myślących w łagrach lub potopili wszystkich, którzy krytykują PISdzelców i Kaczora

  Jesteś na tyle ograniczony że nie pojmujesz że to niekoniecznie zwolennicy PO? za to na pewno przeciwnicy nacjonalistycznego PISu i wszelkiej faszyzującej hołoty?

  Jak nie będziemy protestować to tacy jak Ty juz niedługo zapalą pochodnie i założą brunatne koszule i wrzasną:
  ein Volk, ein Reich, ein Führer!

 • adam_skowron

  Oceniono 5 razy 5

  no fudalejw1 - rozwiń skrzydełka

  objasnij nam nieoświeconym

  KTO się zamachnał na spadniętego prezydenta i przed wszystkim PO CO się zamachnął?

  pytam PISdzielców na wszystkich wątkach ale żaden nie chce odpowiedzieć,
  Licze na Ciebie! dawaj, chłopie, czekamy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX