Czy "kręgi rządzące" mogły zabić prezydenta? Gosiewska: Nie wykluczam

Czy kręgi rządzące posunęły się do tego, by zabić prezydenta? Ja tego nie wykluczam - mówi w wywiadzie dla "Polityki" Beata Gosiewska, wdowa po tragicznie zmarłym pośle PiS Przemysławie Gosiewskim. Nie wyklucza też, że nad lotniskiem specjalnie rozproszono sztuczną mgłę. Czy snuje spiskowe teorie? - Ja nie snuję, tylko mówię o swoich obserwacjach - odpowiada.
Beata Gosiewska twierdzi, że poczuła się oszukiwana gdy zobaczyła Putina ściskającego się z Tuskiem. - A później argumentację o zaufaniu do Rosji, sztuczne narzucanie przyjaźni na komendę. Kiedy usłyszałam o tym, jak był potraktowany prezes Jarosław Kaczyński, to szybko do nas dotarło. Bardzo szybko doszły do mnie relacje pracowników Kancelarii Prezydenta, jak ich traktowano. Jak ich wstrzymywano, jak im nie pozwalano wylatywać ze Smoleńska. Urzędy były przejmowane błyskawicznie, tak jakby panowie byli przygotowani na to. Wstręt i obrzydzenie wzbudzały we mnie takie sztuczne gesty, ja po prostu w tej rozpaczy siedziałam i przyglądałam się twarzom pana Komorowskiego i pana Tuska i nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że dużą trudność sprawia im ukrycie satysfakcji. Mówili o łzach, których nie było widać w ich oczach - powiedziała Beata Gosiewska.

"Komorowski z Tuskiem śmieją się na całą twarz"

Zarzuciła też Komorowskiemu i Tuskowi, brak szczerości także na Okęciu czy Placu Piłsudskiego, po powrocie trumien z ciałami ofiar do Polski. - Staliśmy na wietrze. Trzęśliśmy się z zimna i musieliśmy wysłuchiwać tych, w mojej ocenie, bardzo nieszczerych przemówień - powiedziała. - Zresztą telewizja Trwam pokazała ostatnio taki urywek z kulisów tej uroczystości. Stoi pan Komorowski z Tuskiem i się śmieją na całą twarz. Nagle słyszą komendę, jest baczność i idą przemawiać. - dodała.

Wdowa po Przemysławie Gosiewskim mówi, że "trudno jej uwierzyć", że tragedia 10 kwietnia była nieszczęśliwym wypadkiem losowym. Jej zdaniem "zaczęło się od tego, że władze polskie wykazały się ogromnym niechlujstwem, złośliwością wręcz przy przygotowaniu tej wizyty". - Rozdzielenie terminów wizyty premiera i prezydenta nie było przypadkowe. To, co się działo u nas przed katastrofą było jedną z bardzo istotnych przyczyn. Członkowie rządu, którzy powinni dbać o bezpieczeństwo głowy państwa, jawnie kpili i okazywali brak szacunku, przykład szedł z góry - komentuje.

Kręgi rządzące zabiły prezydenta?

Na pytanie dziennikarza "Polityki" czy wierzy w teorię, że nad lotniskiem została specjalnie rozproszona mgła, Gosiewska odpowiada: - Do tej pory nie ma zeznań i żadnej rejestracji nagrań rosyjskiego Iła. Pytanie, co robił tam Ił, który rzekomo latał nad tym lotniskiem.

Dziwi się również, że ustalenie godziny katastrofy, która "miała miejsce w biały dzień, w środku Europy", zajęło miesiąc oraz, że strona rosyjska do tej pory nie przekazała dokumentacji medycznej, badań DNA i sekcji zwłok.

"Myśli pani, że kręgi rządzące posunęły się do tego, by zabić prezydenta?" - pyta dziennikarz. "Nie wiem, czy i kto się mógł do tego posunąć, ale ja tego nie wykluczam. To, co widziałam w pierwszych dniach, to jakby ukrywaną satysfakcję z tego, co się stało i bardzo sprawne obsadzanie wszystkich, ale to wszystkich stanowisk. Wypowiedzi, że polityka nie kieruje się współczuciem. Nagle otrzymaliśmy wielką pulę, obsadziliśmy ją w pośpiechu" - mówi Gosiewska.

"Na świecie nie spadają samoloty przewożące prezydentów"

Zdaniem wdowy po Przemysławie Gosiewskim premier Tusk "popełnił niewybaczalny błąd", mówiąc, że on nie ma powodów, by nie ufać Rosji. - No, kto jak kto, ale premier rządu polskiego, wspierany przez swoje służby, powinien mieć świadomość realiów rosyjskich i tego, w jaki sposób władze Federacji Rosyjskiej nas traktowały, traktują i prawdopodobnie będą traktować. Ten samolot nie miał prawa spaść. To są już takie samoloty, które spadać nie powinny, na świecie nie spadają samoloty przewożące prezydentów - mówi Beata Gosiewska.

Zapis całej rozmowy w serwisie polityka.pl

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (38)
Czy "kręgi rządzące" mogły zabić prezydenta? Gosiewska: Nie wykluczam
Zaloguj się
 • adam_skowron

  Oceniono 30 razy 28

  "Beata Gosiewska, wdowa po tragicznie zmarłym Przemysławie Gosiewskim, zarzuca Komorowskiemu i Tuskowi brak szczerości w okazywaniu uczuć podczas tragedii smoleńskiej"

  Nie bardzo rozumiem daczego premier miałby płakac po Gosiewskim, Płakał - ale na pogrzebach swoich przyjaciól ,
  "Garnitur wrócił do Polski " ? a co? może mieli puzzl z Edgara ubrać w garnitur - niewykonalne

  Pani Gosiwska-bis - zanim innych zacznie osadzać od czci i wiary, oceniać, oskarżac itd, może sama nam tu poswieci przykładem?
  jak to bylo z tymi alimentami? dlaczego pani Edgarowi nie zwróciła uwagi że 600 zł na dziecko z pierwszego małżeństwa to nie jest wygórowana kwota? nie bolało panią serduszko matki-polski-katoliczki, że sakramentalne dziecko z pierwszego małżeństwa (kościelnego!) nie mogło wyjechac na wakacje? A pani dzieci - ze związku na karte rowerową - pływały sobie jak pączki w masełku?

  A jak to było z ta pani karierą? kto uwierzy że to nie nazwisko Edgara otwierało wszystkie drzwi?

  skąd takie parcie na szkło? te wysztkie brednie które pani dzień w dzien opowiada?

  Jakoś nie słychać żeby rodzina prezydenta Kaczorowskiego opowiadała takie brednie
  Ni domagają sie ekshumacji rodziny p.Kazany, Karpiniuka, p.Zakrzeńskiego, p.Kochanowskiego i innych

  Tylko Gosiewska ? Edgara Ruscy z Tuskim zabili, ciało wywieźli na Sybrię, a reszta zineła przy okazji?
  Jakas mania wielkości?

 • adam_skowron

  Oceniono 28 razy 26

  "Beata Gosiewska: Palikot to bestia bez zasad"

  za to jak widac z powyższych przykłądów Beata G to jest kobieta z klasą i z niezłomnymi zasadami

 • adam_skowron

  Oceniono 28 razy 26

  Waldemar Jan Rajca - blog, cytuję:

  " Właśnie się dowiedziałem, że żona wicepremiera Przemysława Edgara Gosiewskiego Beata Gosiewska z Prawa i Sprawiedliwości robi oszałamiającą karierę , w niepotrzebnym w gospodarce rynkowej bycie, a potrzebnym wszelkiej politycznej biurokracji jakim jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (???).

  Zaczynała od szeregowego pracownika tego biurokratycznego molocha, zabijającego wolny rynek w rolnictwie, by skończyć jako szefowa biura, specjalnie dla niej utworzonego za wynagrodzeniem z naszych pieniędzy 7 tysięcy złotych(!!!).

  Zaczęła „pracę” w Agencji Rujnowania i Dezorganizowania Pracy w Rolnictwie w 2006 roku jako specjalistka w – uwaga!- Departamencie Płatności Bezpośrednich(???). Nieźle satyrycznie skonstruowana nazwa!!!

  Bo Departament Płatności Terminowych, Departament Płatności Okrężnych, czy Departament Płatności Zaległych- zajmują się zupełnie czym innym, też potrzebnym!

  O to „stanowisko” ubiegało się co prawda tylko pięć osób, które chciały sobie pożyć jakiś czas na rachunek podatnika, ale zwyciężyła bezapelacyjnie pani Beata Gosiewska, żona wicepremiera Edgara Gosiewskiego.

  Superekspres przypomniał co wtedy mówił wicepremier rządu Przemysław Gosiewski, człowiek prawdomówny ,tak jak jego zwierzchnik Jarosław Kaczyński:_ Moja żona absolutnie nie jest przymierzana do żadnych stanowisk kierowniczych”)!!???).  Rok później żona wicepremiera awansowała na wiceszefową jeszcze zabawniejszego- przynajmniej w nazwie- Departamentu Obsługi Środków Towarzyszących( jest taki naprawdę!). Przez ten awans Departament Obsługi Środków Odurzających, pardon Oburzających i Departament Obsługi Środków Marnotrawiących – pozostały nie obsadzone.!. Jest to szczególna strata dla nas wszystkich podatników, dla Polski oraz dla demokracji, ma się rozumieć..

  A teraz, niedawno pani Beata Gosiewska została dyrektorem – uwaga!- Biura Zarządzania Procedurami(!!!???)., w Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa na ulicy Żelaznej w Warszawie!

  Oprócz ogródków działkowych, w Warszawie nie ma żadnego rolnictwa, a koszt budynku w centrum Warszawy, to wartość milionów złotych, które odebrane podatnikom przemocą, nakręcają jedynie marnotrawstwo, zamiast racjonalnego wydawania pieniędzy."

  oszałamiająca kariera dzięki wrodzonym zdolnościom, talentom, wykształceniu no i oczywiście przykładnej pracowitości

 • adam_skowron

  Oceniono 24 razy 20

  druga, dlatego pisze Gosiewska-bis,
  Pierwsza, Małgorzata, ta "kościołowa" milczy

  "Karierę" pierwszej opisałem powyżej, sa to ogólnie dostepne informacje i każdy może je sobie wyszukać w necie, Podobni - z awanturą o alimenty na dziecko Edgara z pierwszego małżeństwa

  odszkodowanie dostała - oczywiście, Dzieci renty po 2 tys , stypendia itd,
  Oczywiście że z Twoich i moich podatków, Widać sa w Polsce dzieci słuszne i niesłuszne,
  żony - słuzne i niesłuszne,
  Niesłuszne - to te , których męzowie i ojcowie zginęłi w innych katastrofach niż ta smoleńska lub np. w wypadkach w kopalniach itd,

  (Media szeroko ubolewały na żoną pana Putry, Duzo dzieci i pani nie pracuje, Pytano: co ma zrobić?
  przeciez to oczywiste - TO SAMO co każda inna niepracujaca matka siedmiorga dzieci, czyli - iśc po zapomoge do MOPSu, )

  Gosiewska-bis stawia chyba na dalsza karierę polityczna w PIS

  "a warszawskiej Woli PiS nie znalazło godniejszego numeru 1 na swoją listę w wyborach samorządowych. Otworzyła ją Beata Gosiewska, Wybory wygrała (1764 głosy), koledzy zaś uhonorowali ją funkcją wiceprzewodniczącej Rady Dzielnicy Warszawa Wola. "

 • adam_skowron

  Oceniono 22 razy 20

  waldemar-rajca.blog.onet.pl/1,DA2007-10-13,index.html
  www.slowo.com.pl/swietokrzyskie/?id=6685

  Ktos taki jak Gosiwska-bis zalaszcz sobie prawo oceniania czyja żałoba była szczera a czyja nie?

 • slmako

  Oceniono 23 razy 19

  brawo panie Adamie. tak bylo i ma pan swieta racje. Teraz Gosiewska sie robi za meczenniczke a kochankow sie mialo po bokach.
  pani Gosiewska to lepszy naciagacz zwlaszcza na panstwowe a to idzie z naszych podatkow - okrada nas. paskudny babsztyl i faryzeusz

 • adam_skowron

  Oceniono 22 razy 18

  ""Karierę" pierwszej opisałem powyże" - przepraszam, zabrzmiało jakbym pisał o Małgorzacie, Pierwszej wymienione czyli Gosiewskiej - bis, czyli Beaty co tak bruluje w mediach każdego dnia

  ja myślę że walczy o dalszy ciag politycznej kariery w PIS i o te stanowisko za cięzkie pieniądze

 • bandama4

  Oceniono 21 razy 17

  .internauto skowron?Mam ,pytanie, a ktora to w koncu zona?Bo jakos, nikt nie chce mi odpowiedziec?Czyzby, nie otrzymala odszkodowania?Bo jest jedna z kolejnych?Stad, to zacietrzewienie?I chce, ciagniecia, zyskow, w inny sposob?Poprzez odkopywanie grobu,swego meza?I otrzymanie odszkodowanie od skarbu, panstwa?Czyli, z naszych podatkow?A nie wystarczy, ze z budzetu panstwa,czyli pieniadzy, nas wszystkich, wybudowano, dworzec we wloszczowej?Ze to przeforsowal.sp. p. gosiewski?Czyli, co?O co tutaj chodzi?Jak zawsze o kase, tak?Stad, ten szum medialny ,.,na wszystkich, forach, ze strony, tej pani?

 • oghana7

  Oceniono 19 razy 15

  poza jarkaczem tej kobiecie tez pokrecilo sie w glowie .po co ktos mial zabijac takie miernoty?tam byli przyjaciele tuska ,wspaniali ludzi ,a tusk wspaniale i godnie witaj wracajace trumny .nikt sie nie smial ,wszyscy byli zalamani .jarka i pania gosiewska trzeba zamknac do tworek ,bo juz nie wie,co mowi .uwaza,ze moze klamac jak najeta jak i macierewicz. POWINNISCIE CHAMY PODZIEKOWAC PREMIEROWI TUSKOWI ZA PIEKNE POGRZEBY , a cala wine za wypadek obciazyc pysznego prezydenta .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX