Wrocławska prokuratura chce przesłuchać Marcina Dubienieckiego

Wrocławska prokuratura okręgowa chce zwolnienia z tajemnicy adwokackiej Marcina i Marka Dubienieckich - podaje Radio RMF FM. Chodzi o sprawę wyprowadzenia kwoty znacznej wartości z Południowo-Zachodniego SKOK-u.
Pismo w sprawie zwolnienia z tajemnicy adwokackiej prawników prokuratura wysłała już do Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Na polecenie wrocławskich śledczych do kancelarii adwokackiej Dubienieckich weszli kilka dni temu prokuratorzy. Odwiedzili męża Marty Kaczyńskiej w związku ze sprawą wyłudzenia pieniędzy z jednego z wrocławskich SKOK-ów. Chcieli także przesłuchać adwokatów, ale ci zasłonili się tajemnicą zawodową.

Prokuratura nie chce podać szczegółów dotyczących śledztwa. Naczelnik wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prokurator Daniel Drapała potwierdził nam w piątek, że wejście ABW do kancelarii Dubienieckich dotyczy wyprowadzenia kwoty około 12 milionów złotych z Południowo-Zachodniego SKOK-u.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Wrocławska prokuratura chce przesłuchać Marcina Dubienieckiego
Zaloguj się
 • nanook

  Oceniono 10 razy 8

  SKOK-i są promowane przez radio z ryjem. Czy zaplanowanym efektem katastrofy smoleńskiej miało być zagonienie ciemnogrodu prenumerowania "naszego dziennika" ???

 • aszka7

  Oceniono 10 razy 8

  Ustawę poddającą SKOK-i nadzorowi bankowemu zablokował rok temu Lech Kaczyński

 • jachujan

  Oceniono 8 razy 6

  no to robi sie cieplutko, ale korupcja (jezeli to prawda) musi byc nagrodzona. Przeciez to dewiza IV RP. Ziobro z Jarkiem od razu podpisza sie pod tym .

 • nanook

  Oceniono 7 razy 5

  12 milionów - na co ? - czy zespól macierewicza już się tym zajął. W wyjaśnianiu spisków śledzenie kasy to jedna z najważniejszych czynności !!!

 • mi_m

  Oceniono 4 razy 4

  "SKOK-i, czyli Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe to największa w Polsce organizacja parabankowa. Obsługuje ponad 2 mln klientów i ma jedną z największych sieci placówek. Prezydent Lech Kaczyński, podobnie jak PiS, czyli partia, z której się wywodził, przez długie lata wspierał SKOK-i. W latach 1990-91 był nawet przewodniczącym rady nadzorczej Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych, jednego z najważniejszych podmiotów grupy SKOK.

  Ostatnio Kaczyński stanął po stronie przeciwników poddania SKOK-ów nadzorowi bankowemu. W zeszłym roku wysłał do Trybunału Konstytucyjnego ustawę autorstwa posłów PO, która miała radykalnie ograniczyć kompetencje nadzorcze Kasy Krajowej SKOK i nałożyć na SKOK-i takie same obowiązki i reguły bezpieczeństwa, jakie muszą spełniać banki."

  wyborcza.biz/biznes/1,101562,7802581,Swiatowe_SKOK_i_odznaczaja_Lecha_Kaczynskiego.html

 • mi_m

  Oceniono 6 razy 4

  "Ustawę poddającą SKOK-i nadzorowi bankowemu zablokował rok temu Lech Kaczyński "?
  to prawda, Znane śa równięz powiązania SKOK z bracmi Kaczyńskimi i z PC

  "Spółdzielczym Kasom Oszczędnościowo-Kredytowym przyglądamy się od dwóch lat. Im więcej wiedzy udaje się zgromadzić – a w nieprzejrzystej, obrosłej spółkami i fundacjami strukturze SKOK zadanie to niełatwe – tym lepiej widać, jak działalność kas odbiega od pierwotnych, szczytnych założeń. Oto kolejna porcja ustaleń"

  www.polityka.pl/rynek/gospodarka/194992,1,superkasa-stefczyka.read
  :

 • mi_m

  Oceniono 5 razy 3

  i jakby ktos tam zakładał konto, lokatę, itd to niech pamięta ż SKOKI działają w oparciu o Prawo Spółdzielcze

  To nie sa banki, zatem oszczędności nie sa gwarantowan przez bankowy fundusz gwarancyjny

  Jaka jest kondycja finansowa kas SKOK? tego nie wie nikt, Może świetna a może fatalna, Nie podlegaja przeciez nadzorowi KNF

 • gregorius124

  Oceniono 5 razy 3

  Sprytny chłoptaś.Bystry, zapobiegliwy.Może iść w ministry z ramienia odpowiedniej partyjki.

 • aszka7

  Oceniono 5 razy 3

  SKOK pewnie sobie wliczył te 12 milionów w koszty manipulacyjne, czyli klienci banku zapłacą .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX