Internauci zadowoleni z odsłonięcia tablicy na ścianie Pałacu

Internauci biorący udział w sondzie portalu Gazeta.pl są zadowoleni z odsłonięcia na ścianie Pałacu Prezydenckiego tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej. Większość twierdzi jednak, że o uroczystości odsłonięcia należało powiadomić i posłów i rodziny.
Kamienna tablica zamontowana została na elewacji Pałacu od strony Krakowskiego Przedmieścia, przy hotelu Bristol. Widnieją na niej krzyż i słowa: "W tym miejscu w dniach żałoby po katastrofie smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński z żoną i były prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, obok krzyża postawionego przez harcerzy gromadzili się licznie Polacy zjednoczeni bólem i troską o losy państwa".

Na pytanie, czy dobrze się stało, że tablica została zamontowana, twierdząco odpowiedziało 58 proc. internautów, tj. ponad 26 tysięcy osób, które wzięły udział w naszej sondzie. Zdaniem 35 proc. osób (ponad 16 tys. głosów) - na Krakowskim Przedmieściu nie powinno być ani tablicy, ani krzyża. Niecałe 3 tysiące internautów (6 proc.) zaznaczyło odpowiedź:, ze ", zamiast tablicy powinien stanąć pomnik".

W drugim punkcie sondy pytaliśmy: "Czy podoba ci się sposób, w jaki rozwiązano kwestię montażu tablicy?" 62 proc. biorących udział w głosowaniu odpowiedziało "tak". Ich zdaniem (prawie 28 tys. głosów) wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Zdaniem jednej czwartej głosujących, przed zamontowaniem tablicy należało zawiadomić i zaprosić rodziny tragicznie zmarłych i posłów. Taka odpowiedź zaznaczyło ponad 11 tys. osób. Zdania na ten temat nie miało 13 proc. głosujących, czyli niecałe 6 tys. osób.

Do 19.00 udział w głosowaniu wzięło łącznie ponad 45 tys. internautów.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Internauci zadowoleni z odsłonięcia tablicy na ścianie Pałacu
Zaloguj się
 • nanook

  Oceniono 5 razy 3

  Krzyżowscy mają, sądząc po "setkach" i zaangażowaniu wielu redaktorów, medialnego sponsora w postaci TVN24. Niektóre media, za wszelką cenę, chcą nakręcać zadymę kosztem interesów Państwa i Społeczeństwa.

 • mariapisg

  Oceniono 4 razy 2

  mnie również bardzo zastanawiają, /co najmniej/ dziwaczne komentarze dziennikarzy, zdaje się, że najchętniej widzieliby pod Pałacem "mordobicie" ale byłyby newsy !!! --- Pałac to miejsce pracy urzędującego /w danym czasie/ Prezydenta --- a nie mauzoleum ku czci

 • candid13

  Oceniono 2 razy 0

  ja tez uwazam ze dosyc juz tych tablic, pomnikow, grobowcow - i tak Prezydent KOMOROWSKI wykonuje za duzo zyczliwych gestow w stosunku do talibow spod palacu
  i z ich oblakanymi szefami jednym z Torunia a drugim z pisu

 • oghana7

  Oceniono 2 razy 0

  to najlepsza recenzja TVN 24 .tam idzie gra o kase i ogladalnosc .wiekszosc redaktorow napuszcza zaproszonych gosci na siebie jak na koguty i wmawia im dziecko w brzuch .rymanowski wmawia ludziom rzeczy,o ktorych nawet nie snili .czy sa jeszcze profesjonalni dziennikarze ? nieliczni .w tvn najczesciej spotykam sie z kompletnym niedoinformowaniem ,bo nie chce im sie obejrzec np.portale premiera czy prezydenta .przewaznie nie wiedza ,gdzie sa i co robia . teraz ogladam juz rzadko ,bo nawet za duzo jest bledow gramatycznych .A TA ZAROZUMIALOSC I PYCHA! niebywale!

 • pierzeja

  Oceniono 4 razy 0

  dziennikarze !!! wy powinniście iść po rozum do głowy i być profesjonalistą w swojej dziedzinie !!! a wy sponsorujecie i robicie reklamę ludziom krórzy są mściwi , nienawistni , opłaceni w rózny sposób przez pis /alkohol, narkotyki, i jeszcze inne formy/ to wy jesteście winni tej rozrubie na Krakowskim , wyczytałam w wikipedi wasze życiorysy , i teraz rozumiem wasze zachowania. komentarze , bo dla was jak nie ma mordobicia to nie ma TV24 . zamiast bronić Państwa i jego Konstytucji i pomóc wielu ludziom zrozumieć to co się dzieje wy z całą premedytacją i lubością po sto razy prezentujecie materiały o niskiej jakości , promujecie chamstwo , brak kultury , ludzi o wątpliwej reputacji /dobrze wiecie o których chodzi/ , ciągle szczujecie jednych na drugich . wasze szefostwo powinno z całą starannością przyjrzeć się waszej pracy . i wyciągnąć wnioski. dobrze że ogląda was tylko około 9 % ludzi .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX